До кога да търпя?
Здравейте! На 22 години съм. имам дете на 5месеца. с мъжът ми сме заедно от 3 години. когато се запознахме той излизаше от дълга връзка, която май не приключи тогава. И до ден днешен продължава да се чува тайно с нея. Говорили сме много пъти но явно без резултат. Не знам дали ми е изневерявал, но със сигурност са се виждали. не разбирам какво му липсва. защо го прави. тс вече и дете имаме. не е само това.. той има и проблеми с хазарта. постоянно изиграва заплатите си, залага и вещите от вкъщи. за детето не мисли. то си има всичко благодарение на баба си и дядо си. мн пъти ме е обиждал, удрял ме е. моите родители нищо от това не знаят. те бяха против да сме заедно. и да оказаха се прави. не знам как да постъпя. не искам да се разделяме заради детенцето и защото нашите ще да мн разочаровани от мен. аз зарязах ученето заради него и родителите ми от това най много ги заболя. дайте ми съвет как да го накарам да се промени. и до кога ли ще продължават тези лъжи...

Коментари

1.   Авторке, всеки ден, в който го търпиш е един ден в повече. Заблуждаваш се, че е заради детето - просто те е страх да признаеш най-вече пред себе си, че си сбъркала. Няма лошо иначе - случва се и в най-добрите семейства. Благодаря, че сподели. На теб вече е трудно да се помогне - ти решението сама си знаеш, трябва ти само воля да си събереш багажерите и да се прибереш при родителите си.
Надявам се обаче повече млади момичета да са чели това, за да си поставят за цел да контролират първичния си женски инстинкт към майчинство.
Мили момичета, всички го имаме този инстинкт, всички искаме да станем майки, мечтали сме за това дълги години, всички искаме и признанието в обществото като майки и съпруги - това е изконната ни женска роля, но ПОТЪРПЕТЕ МАЛКО. Ранната бременност винаги е нежелана поне от единият партньор. Мислим си, че сме готови като жени, но докато нямаме финансовата и моралната възможност да се грижим за дете, НЕ ЗАБРЕМЕНЯВАМЕ. Поне нормалните жени. Внимавайте в картинката, защото подобни на авторката има прекалено много, а жертви са децата, които остават до живот повредени психически и се завърта поредният кръг от повредени родители, които създават повредени деца и т.н.

2.   Просто му бий шута на тоя селски рогач. Тва мога да те посъветвам аз. Такива чобани дето бият жените си, заслужават някой да ги вкара в гипсово корито За 6 месеца, и другия път да го пита дали ще посяга пак. С удоволствие бих му нацепил кофата честно ти казвам. Мъж 26

3.   За жалост класическо българско семейство. Такива хора като твоя приятел знае само една посока и тя е надолу и само надолу. С всеки ден ще става все по голяма издънка.

4.   И ти с кой акъл роди дете с този? ! Или те беше страх да не останеш неомъжена, сакън да не се делиш от стадото.

5.   Колкото по-рано го зарежеш, толкова по-добре и за теб, и за детето. Млада си още и животът е пред теб. Събери смелост и при следващия скандал събери багажа и бягай при родителите си. Не чакай, не отлагай! Всички правим грешки, а родителите ти, те те обичат, щом толкова много ти помагат и бъди сигурна, че ще те подкрепят. Направи го за теб, за спокойствието на детето си! А училище винаги можеш да завършиш, като частна ученичка, безплатно е. Бъди силна!
Ж:38

6.   Ох, направо ми се плаче като чета такива истории. За пореден път се убеждавам, че в днешно време да се съберат двама читави съпрузи е чудо. Ако мъжът е свестен и добросъвестен съпруг и баща, съпругата ще я курва, я алкохоличка. Ако съпругата е свестна, вярна обичлива и копнееща за истинско семейство, тогава пък мъжа ще е пълен нещастник, курвар, пияница, комарджия. Наистина противоположностите се привличат! Жалко е, но рядко днес има истински щастливи семейства!

P. S. Самият аз наскоро се разведох. Никога не съм искал развод, но нямах избор пред това да търпя една прелюбодейка и нейните курвенски скандали!

7.   Мислиш ли, че ще се оправи и че ще има прогрес - няма такъв филм. Човек може да се избави от някои пороци, но хазарт, алкохол и бой - едва ли.

8.   Здравей, и аз съм на 22г. и мога да ти кажа, че дори и да имах детенце и ден не бих търпяла подобно нещо. Да, може да разочаровам родителите си и да гледам детето си сама, но ти дори сега на практика си сама. Щом той не се интересува от детето ви сега, какво очакваш занапред? Не се подлагай на това мъчение, а събери сила да продължиш живота си достойно без да ставаш трибуна за избиване на комплексите на някого!

9.   Леко с първичните инстинкти, номер 2. ;) Тия дето бързат с преценките, да се замислят хубаво над 4-ти коментар. каквото си надробиш, това ще ядеш.

10.   махай се от там, ще става все по лошо, нищо няма да се оправи, още си млада и имаш шанс ако изчакаш още малко може и да го пропилееш...

11.   От авторката:не съм родила за да съм и аз в стадото. просто първо че съм против аборта другото което не съм предполагала че така ще се промени. аз висшето ще си го завърша, но това дете има нужда от истинско семейство. да знам.. И сега го няма. мн ми е трудно. не издържам

12.   Скъпа авторке, аз те разбирам много добре и ти съчувствам. 14 години бях омъжена за подобен идиот /без хазарта/.
И аз все се оправдавах пред себе си, че е заради детето.
Не е вярно не е заради детето, нито заради родителите било е заради моята лична амбиция... да го променя, да докажа че аз съм жената с главно Ж и да получа одобрението и любовта му...
Пълни глупости и загуба на време, енергия и чувства.
Повярвай ми в момента, в който излязох от бракоразводната зала разведена имах усещането, че ще литна... бях свалила огромна тежест от гърба си.
Бягай докато ти е малко детето за да не му се отрази на психиката бруталността и безхаберието на баща му!
Бягай ама много бързо още докато четеш този коментар си събирай багажа...
Пожелавам ти сила, мъдрост и смелост!

13.   Браво номер 12!
Напълно права си!

14.   Ти все още си много млада и всичко е в твоите ръце. Родителите ти са искали да те предпазят, сега си се осъзнала сама. Поговори с тях. Спести им подробностите, че те е удрял, но им кажи, че нещата между вас не вървят и ги помоли да се прибереш при тях. Те ще ти помагат за да може и да завършиш висше. Не е късно. Имаш възможност да промениш всичко. Детето ще се чувства по-добре ако не живее сред такъв лош пример.

15.   А мислиш ли, че детето ти сега има истински семейство? А мислиш ли, че ще му е добре в такава среда?

Остави малкото при бабата и дядото, ако има възможност и ти заживей там. Продължи си образованието. Почни работа. Намери си квартира. И му намери нов и по-добър баща, щом толкова държиш.

Най-важно е детето да е щастливо и да има възможност за хубаво бъдеще. С баща курвар, който е готов и него да заложи на карти това няма как да стане.

16.   върви при родителите си, продължи си образованието, те
ще ти помагат с детето. той няма да се промени, ако ще и камъни да падат от небето. много си млада, всичко е пред теб в живота. поговори с родителите ти, но недей да търпиш такива унижения и побой

17.   Продължи образованието си-така ще бъдеш независима от селските кочове! И ще имаш шанс за по-добър живот!

18.   Постта е доста стар, но ще напиша и аз нещо. Вече 8 г търпя мъжа ми, който при първия скандал веднага ме удря. Но това е най - малкото, влачене посиняване, крясъци, плюене и унежаване. Всички пред очите на детето от как се родила. Дори медицинско извадих срущу него, когато с една дъска ме посини ( метна я по мен ). Благодаря се на Господ, че не падна върху детето. Тя е вече на 4 г и 7... До тук добре. Прощавах му всичко и това простих, след като бях си тръгнала за една седмица с детето при един приятел. Да, поддадох се ва слабостта и преспах с него.. От всичко случило ми се исках малко внимание, но не това бе начина..
След много рев от страна на мъжа ми, обещания и какво ли не. Аз не само се върнах при него, ами и второ дете ще му раждам януари 2017.. Нещата бяха се оправили, докато не започна отново да ми посяга и сълчи ръцете.. Вече при мен е късно, поне за сега. Докато съм бременна. Но ти ако все още си с този мъж наистина трябва да събереш кураж иначе детето ти ще гледа как майка му я бият. Всеки път се чудя какво да отговоря на детето си като ме пита, тати що те бие мамо :(
Все си мисля, че ще го променя, все си мисля, че щи спре да ме лъже. Боли ме за него, обичам го, но той отдавна е спрял да ме уважава като човек. Бягай момиче!!! Не прави моята грешка :( От началото на връзката ни простих куп лъжи, лъжи с години. Глупачка не бъди като мен. Веднъж излъжеш ли се, край.
П. С. И аз на 22 родих първото ни дете.