Дилема
Здравейте!
Много съм объркана и незнам какво да направя.
Имам връзка от 3г, а вече от 2г живеем заедно с приятеля ми.
Имаме проблем в интимен план, веднъж в месеца се случва да правим секс... Притеснява се от мен и това е от самото начало на връзката ни. Правих опити да го предразположа, предложих му да отидем на психолог и да се опитаме да го променим, но той така и не поиска... Освен това прекарваме малко време заедно, той работи до късно и след това няма желание да излиза, да се срещаме с познати... Винаги съм сама, ходя на море сама, излизам с приятелки, по празниците отново не сме заедно... Провеждахме доста разговори и му казах, че ако не промени това, ще стигнем до там, да потърся това което ми липсва от друго място, така и стана.... Запознах се преди 7 м с едно момче и започнахме да се виждаме, отначало не беше сериозно, но с течение на времето се влюбихме, а сега ужасно страдам и се чувствам гузна и незнам как да постъпя.
Новото момче иска да имаме бъдеще заедно, да станем семейство. Казва ми че ще се грижи за мен, че иска аз да съм неговата жена и да имаме деца...
Приятеля ми е много свестен, помага ми, защото сега не рабоотя и е до мен, прави всичко за мен, може би така иска да компенсира това, което ни куца...
Объркана съм много, от една страна ми е гузно и искам да не се беше случвало, а от друга си мисля сериозно за другото момче и искам да го изживея...
Разума ми казва остани с приятеля си, сърцето ми казва пробвай с другото момче. А знам, че това трябва да спре вече и да реша

Коментари

1.   Авторке, правилно си се насочила да търсите помощ от психолог - и двамата страдате от Едипов комплекс, сигурно заложен в детството. От какви семейства идвате? Дори приятелят ти е съвсем възможно да знае за любовника ти и да му харесва това - отново заема познатата му роля, която е играл в първото си семейство - ти си майката, твоят любовник е бащата, а той е синчето ти, което този път може да изживява реално 1 път месечно Едиповите си фантазии. Честито - в никакъв случай такъв мъж няма да те зареже. Той дори съвсем ще се отдаде на страховете си от кастрация и ще спре да спи изобщо с теб, но няма да иска да те зареже, ще се бори до последно за теб (майката). Мечтата на такъв е да те заплоди (едипово дете)...взимай си значи противозачатачните редовно.

„Новото момче иска да имаме бъдеще заедно, да станем семейство. Казва ми че ще се грижи за мен, че иска аз да съм неговата жена и да имаме деца... “

Ти също страдаш от женски едипов комплекс и новият ти любовник много добре го е осъзнал. Още си загубена някъде в детството си, очакваш някой да се грижи за теб, но сега можеш ти да си играеш на мама. Лошо няма, освен че ще създадете повредено поколение, а въпросният ще си намери поредното момиченце да му вярва, когато ти се насити и ще си гледаш сама поколението
Потърси психиятър, задължително!
Потърси си работа, научи се да си самостятелна ИЗВЪН РОЛЯТА НА МАЙКА И СЪПРУГА и ще намериш достоен партньор в живота си, с който действително ще можеш да създадеш нормално семейство. Бъди готова финансово и емоционално за това, не прибързвай с деца, защото както сте повредени с приятеля си, така и те ще са повредени и ще са нужни години лечение, за да се откъснат от Едиповите си комплекси (страх от кастрация, изнасилване)

2.   А, от психиатър нямаш нужда, понеже номер 1 веднага ви постави диагнози :))))) Ако може и мен да диагностицира, че нещо не съм в такт с главата си :) Та по темата, хич не сте луди. Просто той вероятно не е толкова сексуален тип. Има и такива хора и няма нищо лошо, но трудно ще имате бъдеще. Смятам, че си наясно, че ако не сега, то след още 3 години, вие ще се разделите. Неизбежно е. Щом той не иска да се промени, забрави. Ти ще имаш нужда от мъж до себе си, от ласки, от любовник, а не от татко, който да се грижи за теб и да ти прави чай когато си болна :) Казвам го от личен опит. До скоро бях в такава връзка 5 години. На 23 съм. И точно като теб трябваше да срещна друг, за да си отворя очите. Е, лично аз реших да не се впускам веднага в друга връзка и не съжалявам, но приключих старата. Няма смисъл да губя времето и на двама ни. И да се опитвам да се убеждавам, че всичко е наред. Когато тръпката си отиде и приемеш човекът до себе си за даденост, няма смисъл :)

3.   На колко години сте? :)
Аз бях в затвора 5 години без секс влязох на 15 години, там след 4тата година след като ме преместиха в софийски централен взеха да ме привличат и мъжете, проблема при пича е психологически :( аз не съм имам никакъв сексуален контакт 5 години и 6 месеца после и жените не ме привличаха толкова въпреки че нищо не съм преживял, да ме тормозят психически да ме насилват... даже ме уважаваха защото бях за непредумишлено но просто травмите от средата остават, разпитай го миналото и ще научиш за бъдещето му :).

4.   Koментар номер 1, ти ме разби - направо онемях. И не заради компетентността ти, която е очевидно само на теория, а заради безумната ти смелост да даваш оценки с такава лекота. Едиповият комплекс е нещо много (подчертавам много) сложно за да го разкриеш от няколко разговора, а да не говорим от тази история. Дори и да се касае за едипов комплекс (който е нещо съвсем естествено за всеки, подчертавам всеки - защото всеки минава през него, въпросът е, че не всеки разрешава този вътрешен конфликт), но да не се отплесвам - както казах, дори и да се касае за такъв, наивно е да си убеден/а че си го разкрил/а. Давайки такава оценка на авторката може да я травмираш, още повече боравейки с понятия, с които тя едва ли е наясно, ще я объркаш още повече. Мъдрият човек поднася информацията смилаемо, а всичко останало е високопарни слова, с които ти (в случая) искаш да покажеш колко знаеш. Най-вероятно си прочел/а някоя книжка (сигурно Пиер Дако) и вече мислиш, че много знаеш. Може да си завършила и нещо такова, но (подчертавам но), теорията не е практика, а практиката носи много повече знание от теорията. Следващият път, когато решиш да даваш такива оценки помисли за човека отсреща, дали няма да му навредиш повече отколкото да помогнеш. Защото от написаното от теб аз разбирам само, че искаш да задоволиш егото си, показвайки на света колко знаеш. Или по-точно - колко много искаш да знаеш.

5.   Защо с такава злоба пишеш номер'1', ти ли реши да си съдника или доктора да поставяш диагнози, ако всичко ти беше толкова добре нямаше да кесиш тук и да четеш историите на хората.
И относно грижите и работата, от 15г работя и си разчитам на се бе си основно, но така се случи да ме съкратят от работа и нормално сега човека до мен да ми помага.
За каква майка за какви съпруги говориш тук, какво повредено поколение-ти си луд номер '1', все едно кълнеш казвам ти.... Не е добре така, плашешто е....

6.   Абе тук има някой за психиатър и той е №1 :))) А ти авторке, не губи време, седни говори със сегашния си приятел. Кажи му, че връзката ви не те удоволетворява, бъди искренна. Не може да се живее така, та ти си млада. Дай шанс на другото момче и изживейте щастието си.

7.   До трети коментар- била съм в затвора доста години и започнах да харесвам жени след 3тата година. След като излезнах от затвора бях зажадняла за мъже и леко отвратена от жени. Въпреки това правих секс само веднъж-с мъж. Да хареса ми, но мога и без секс. Толкова време съм живяла без секс, че не го смятам за необходимост. Иначе харесвам и мъже и жени, но само флиртувам с тях, нищо повече. Нямам нужда от гадже ни най малко. Така че интересно ми стана като ти прочетох коментарът и ми се прииска и аз да споделя.

8.   7 можеш ли да оставиш някой нов мейл да си початим, :)
все пак сме сродни души.

Модератор: Не се публикуват лични данни и контакти

9.   Мойта годеница ме заряза поради същите причини дето описващ, само че аз я карах да излизаме и да правим секс.
Купувах и всичко, плащах и гледах я и тя беше в такава ситуация и след като я хванах тя ми каза че избира новия си така и чувствало сърцето и ся е с него а мен ме няма за абсолютно нищо, с разбито сърце съм от 2 седмици не мога да се оправя само депресии даже мислех да се самоубивам.
Така че хубаво си помисли защото заради твойто сърце може да унижтожиш другото. Ходехме от 3 години отгледал съм я и още немога да се отърва от чувствата си.
Внимавай!
Щом прави така те обича и не е хубаво да посъпват така но само чепове са ви в главите, за това после мъжете сме биле курвари и гадняри. То като ни разбие една на пух и прах, как да не намразиш и другите жени???

10.   Номер 9
„Ходехме от 3 години отгледал съм я“
Ти не си ? баща, за да я отглеждаш. Може би, ако се беше държал повече като любовник и мъж, по-малко като тати, момичето нямаше да те зареже.