Без път
Когато всички пътища са затворени, просто спираш на един кръстопът и път няма. И никъде не отиваш, сърцето ти е пусто душата мъртва. Дори нямаш и надежда, и тя си е отишла като всички хора. Те просто винаги си тръгват....

И събираш като трохи последните останали сили в теб, събираш и разбитото си сърце и искаш да се върнеш назад. Но не ...... Назад е само пустош. Какво ще търсиш в една пустиня? И пак самота Боже, тази самота...... И сядаш на този кръстопът и не изкаш да повярваш чe всичко се е случило, че всичко е минало че тебе те няма. Когато се огледаш разбираш че, не си стигнал нито по-далече нито по-назад. А всички вървят нанякъде. И всички са тръгнали натам, да търсят щастие, любов. А моят път свърши
Боже, колко мъка има в душата ми.
Даи ми сили да излекувам разбитото си сърце
Даи ми сили да не се унижавам.
Даи ми сили да мога да живея.
Ж.31

Коментари

1.   Тази вечер и аз се прощавам мълчаливо с невъзможната си, безнадеждна любов. Благодаря ти за красивото сбогуване !

2.   2.Ти си само на 31! Защо не съм на твоите години! Нямаше да ми хрумне толкова писимистично писание. Знай, че животът е пред теб. Затвори тази страница. Не мисли за миналото.Забрави го, за да може да дойде новото. Ти си толкова млада! Желая ти цялото щастие на света. Ти го заслужаваш и ще го имаш.

3.   Когато всички пътища са затворени, ти ставаш път.

4.   По някога е нужен само един човек да те съсипе да те прати на дъното .Но когато няма път, има пътечка

5.   Разбирам как се чувстваш. За нещастие много са жените, който са като теб. Не че това може да те успокои, но...Най - тъпото е, че ние жените сме вечно в облаците...Аз бих искала да съм мъж. Искам да /не/ чувствам като тях. И да не мисля. Те са оперирани от тези неща - чувства, разсъждения, и за това са си добре. А ние - преживяваме всичко много тежко. Природа, какво да направиш срещу нея...Страдание....
Съжалявам за всички, жени които са повярвали на мъж и са се разочаровали....

6.   Път винаги има !Пътя на един човек си отива със самия него!Убедила сам се това ,защото ако си мислиш че някой ще ти саздаде път ...ти самата саздаваш твоя път!

7.   Винаги след мрака настъпва светлина!

8.   Не няма светлина и път няма просто болка и безкрайна самота....