Бившият ми би убил за мен
Здравейте, проблема ми е там, че бившият ми приятел с когото бях 1 година и се разделихме, защото чувствата ми изчезнаха, е вманиачен по мен и ме обича до болка. Казва, че ще пребие всеки следващ когото види да е с мен, а връзки има навсякъде... Исках да останем приятели, но след всички тези страшни неща които ми каза, съвсем ясно му казах, че дори и приятели не желая да сме, но той не е съгласен и ще продължава да бъде обсебен от мен да ми пише нон-стоп, да иска да се виждаме често и т. н. Въпроса ми е, или по-точно молбата ми - МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ КАК ДА СЕ ОТЪРВА?

Коментари

1.   Ако имаш възможност напусни държавата или поне града. Той е класически случай на преследване, а няма закони поне у нас, които да те предпазят. Все пак поддай жалба и издеиствай в съда да му се забрани да те доближава. Задължително си смени телефона с такъв, които не е на твое име, скрий си профилите в социални мрежи и скайп (направо ги закрий) и си смени поне жилището, така че той да не разбре, къде живееш.
Няма оправия с такъв, той е психично болен.

2.   За около година-две ще му мине, споко!
Иначе човекът е за психиатрията...

4.   До сега ОТНОВО си писах с него и се разбрахме, в неделя да отида до тях, да ме набие и да ме остави веднъж за винаги, ако така ще ме остави, представяте ли си? Надявам се като отида да не стане така естествено, но наистина тайничко си мисля, че може наистина да се е побъркал...

5.   Здравей Авторке, това което пишеш е ужастно! Такива са много мъже и не са у ред- за психиатрията са. Хубаво е да го прочетат доста млади момичета и да внимават когато започват връзка. Това Не е обич, това е Вманиаченост! Единственото нещо, което можеш да направиш е да го дадеш на прокурора за психически тормоз и то при вяко негово обаждане, писане, СМС и т. н. Дано бързо и безболезнено се отървеш от него!!! Надявам се. Успех и кажи как минават нещата. За психиатрията е този човек! Но лошото е, че ги затварят, нямаме култура да ги посещаваме, когато имаме проблеми- защото Всички сме "здрави" затварят болници и все повече луди са на улицата. Говори и с родителите му!!!! Както и с братя, сестри и близките му- Внимавай!

6.   За какво ще ходиш у тях, ти ЛУДА ЛИ СИ? След като не искаш да го виждаш и чуваш изтриваш го от всякъде, блокираш го и не му вдигаш телефона. Тя чак му се обеснява, че и у тях ще ходи... Абе нямам думи! Той най-вероятно и не те обича, а просто егото му не може да възприеме това, че той е зарязания.

7.   Аз съм на 17...

8.   Ама и ти си луда, не само той. Хем те тормози, хем те плаши, а не само си пишеш с него, ами и ще ходиш при него... ДА ТЕ НАБИЕЛ??? Момиче, осъзнай се малко, тоя човек може да те изнасили, да те осакати или дори да те убие!!! Ти самата се държиш адски неадекватно, как може да правиш такива глупости??? Не живееш в лигав розов роман или в шекспирова трагедия (където впрочем много често героите измират), от драмите в реалния живот не произтича романтика, а само болка и ужасни спомени! Вземи се в ръце!

9.   Хора не ми се карайте познавам го много добре и ме обича, да и егото е там някъде, но ме обича. Ще отида в тях за да ме набие както казва, защото знам, че няма да го направии, а по-лошо ще е да не отида и да дойде до училище... Може да се каже, че почти го поуспокоих и го уверих, че е луд, лошото е, че той го знае и каза, че дори и на полицията да кажа повече от 8 месеца няма да му дадат и като бил излезнал, аз трябвало да се пазя, но за сега потуших пожара...

10.   „Хора не ми се карайте познавам го много добре и ме обича, да и егото е там някъде, но ме обича. “
Авторке, лекувай се! Този човек е болен, но и ти си болна. Как можеш да си въобразяваш, че такъв човек те бил обичал?
Във Великобритания са направили анкета сред жени, жертви на домашно насилие - 85% писали, че мъжете им-насилници ги били обичали. Тези жени дори ВЯРВАТ, че насилието е част от любовтта и мъж, който не ги бие, не ги обичал. Това говори за голямо психическо разстройство НЕ САМО ПРИ НАСИЛНИКА, НО И ПРИ ЖЕНАТА.
Авторке, потърси детски психолог, защото също имаш проблеми и, ако не се промениш, ще завършиш като поредната жена-боксова круша на мъжа си

11.   Като отидеш в тях, единственото нещо, което може да стане между Вас е " секс с бившия ". Заплашва те, защото още не те е преодолял, за една година не може да те обича ЧАК толкова много, за да набие веки срещнат.
Ако си харесаш ново момче и нещата се развият в положителна посока, кажи му за бившия ти.

Недей отговаря на бившия си или му отговаряй само с Да и/или Не, за да загуби интерес, като ти звъни, кажи му, че си заета.

12.   А имах един такъв като твоя като бяхме заедно постоянно знаеше къде съм с кой съм. Както ти сама каза "връзки"... бяхме заедно 3 години преди 2 години се разделихме. а от 3 месеца не е досаждал... Ще си го потраеш още доста време...
и съвета ми не ходи в тях даваш, у напразни надежди освен ако не искаш да се оправите... ти си знаеш