Да се боря ли за любовта си?
Имам връзка с обвързан мъж от 10 месеца. Живее с една жена от 3 години и има син от нея. Не знам как почна всичко от един sms. Познаваме се от близо 7 години, знам че ме харесваше, но тогава бях на 19, а той на 33, знам че се беше развел тогава с жена му, и има и от нея дете. Никога не съм мислила, че това ще ми се случи след толкова години. Излизах с други хора тогава, не съм гледала на него като на мъж, с който бих имала нещо. От един квартал смервиждах го постоянно, в кафето идваше при мен да ме пита как съм, няколко пъти ми искаше номера, но винаги бях с някоя приятелка и ми беше неудобно да му гу дам, а и вече имаше връзка с тази жена, в която е в момента.

Но един ден така стана, че случайно аз му намерих номера, и му писах как е, веднага ми се обади, и така до днес. Виждахме се тайно, но сме малък град, хората говорят и незнайно от кой, някой и подметнал нещо, търсила в телефона жена с мойто име. От една седмица не сме се виждали, постоянно се чуваме, но това положение ме побърква. Какво ще стане с нас. Аз отдавна съм приела факта, че има деца, че имаме разлика в годините. Знам че много ме обича, както аз него, много е мил и добър, не иска повече скандали, но и двамата знаем, че това е невъзможно. Иска малко да поутихнат нещата и тогава да се видим, но не мисля, че това е решението, щом един път е станало, тя няма да забрави.

Опитвам се да го разбера ,но и аз имам чувства и ми липсва. Каза ми, че и двамата сме знаели какво е положението още в началото, така но любовта ни пита. Хем иска да сме заедно, но ако може да няма наранени, а това е неизбежно. Не искам да си отивам, защото го обичам и той мен, не мога да оставя, човека с който искам да прекарам живота си, знам че и той го иска. Толкова се чувствам объркана, мислите препускат в главата ми, постоянно мисля какво ще стане с нас, ще намери ли сили той да и каже накрая. Дайте ми съвет какво да правя, да се боря ли за любовта си или да си тръгна и да го остовя при човек, който сам ми е казвал, че никога не му е казвала, че го обича.

Коментари

1.   Ако го обичаш и вярваш в любовта си,бори се.

2.   Тук е пълно с истории, които са като твоята. Моят съвет винаги е един и същ - опитай се да го оставиш и забравиш. Всичко, което ти казва е пълна глупост. Как си представяш мъж и жена, които се обичат или са толкова близки, за да имат деца, да не са си казали никога обичам те? Но каквата и да е ситуацията /ти не знаеш как е от другата страна..../, ти трябва да се оттеглиш и сега е момента. Всеки мъж, който изневерява на жена си е тъпак. Ако толкова е лоша - да си тръгне.
Всички тези приказки, че стои само заради децата, са пълни глупости!
Бягай, момиче, осъзнай се!!!

3.   Я го зарежи този-щом с тях е постапил така ...ще ти направи и на тебе дете и ще ходи по други тогава-бягай с 300 от такива мьже

4.   Какъв невероятен принц, какъв прекрасен мъж живее с една жена от която има дете, а си търси по заведенията телефона на друго момиче/жена, е и тя била наивна и му се вързала и тя се сдобила с дете и сега принца пак обикаля заведенията да си търси нова наивница за поредното бебе и лъжи....
Абе дечко я бягай от този кретен и не си наранявай душата с него че ще те забърка в такава каша, че ще се чудиш от къде ти е дошло. Колко ли още телефони си е събрал, може да си има азбучен указател.

5.   Извинявай, но ти да не падаш от небето? Кои вече се връзва на тия приказки, колкото те обича?Ако наистина те обичаше толкова много ще остави жената с която е в момента и ще бъде с теб, а това положение само говори,че така му е добре една в къщи винаги сигурна и една която му разнообразява живота, това честно ли е? Не мислиш ли, че лъже и теб и нея, и че двете заслужавате нещо много повече. А и твоята постъпка е много грозна да се буташ там където танцуват двама е подло и нищо дори обичта не го оправдава.

6.   От авторката-Не знам какво се промени за една нощ,но от днес вече ще сме заедно.Може да не сте ме разбрали правилно,но той наистина е добър човек и се обичаме.

7.   Прочетох цялата история и всички коментари. И преди да запиша своя коментар в подкрепа на това да се бориш мило дете, .....изненада. Поздравявам и двама ви. Браво ! Любовта може всичко. Радвам се за вас . Бих искала и при мен да се случи....но явно трябва нещо да еволюира.

8.   Май не ти помогнахме много и не разбра, че това ще е до момента, в който те получи окончателно и тогава ще се появи следващата играчка, ама главата си е твоя....

9.   Много добре те разбираме и него много добре го разбираме. А ти - главата горе, защото ти си тази, която си сама, нали

10.   А дано и той се кротне накрая. Ти да си третата и последната. Такива добряци, дето огряват целя свят, са много добре за себе си, но кошмар за другите. Пък с това, ако си си доказала нещо в живота, то ти е много ниска "летвата" ,момиче.

11.   Здравей!
Позната ми е тръпката и устремът, с който говориш и блъскаш главата си за решение, което да е приемливо за всички и да няма ощетени или наранени. Няма такова, но от много хора, минали по този път знам на 100%, че без любов всичко е безмислено. Ако се разделите сега, той след време ще намери друга, защото ще търси това, което няма у дома, това, което е намерил у теб. А какво ще стане с теб тогава, щастлива ли ще си, че не си причината и обвиняваната?...
Бъди егоист поне малко, за да можеш да задържиш щастието си, ако смяташ наистина, че само с него то е пълно.
Поисках съвет от мъж, семеен с деца и много отговорен, който е зарязал любовта си заради децата единствено. "Сега, всеки един ден без нея е като ад за мен, още е в сърцето и сънищата ми, но го направих заради децата си, бяха малки. Сега поемат по своя път, а аз чувствам самотата и изгубеното" - това ми отговори той.
За останалото следвай единствено инстинкта си. В това отношение, жените имат добре развито 6-то чувство. Разумът понякога бърка, сърцето помни, а 2-те, рядко са в синхрон.
Желая ти верният път, но незабравяй, че и той трябва да подложи рамо. Ако си му доказала, че си опората му (за разлика от провалите му до сега), аз те подкрепям. Децата винаги имат нужда от родителите си, но по-добре раздяла с уважение, отколкото семейни кавги и стрес за израстващите. Който е отговорен, винаги ще се отделя време за децата си.

12.   Много добре казано, №11! Съгласна съм напълно, но за съжаление доста хора, остават в капана на брака съжителството, което е същото/ без любов, защото имат деца. Всеки го разбира по свой начин...
А и малко са смелите, които вярват в себе си, че ще могат да се справят с децата и т.н. след развода. Винаги и по - лесно да се обвържеш, от колкото да се раздилиш...Защото при първото, е отговорност, но имаш любовта на другия - заедно влизате в това. След това свикваш да е до теб - добър, лош - и когато любовта си отиде /по каквато и да е причина/, раздялата става нещо страшно, неизвестно, сам си, не знаеш грешиш ли, печелиш ли, губиш ли...
За това е много трудно.

Много от двойките предпочитат да живееят така, без любов, ...лош, добър - поне е сигурен. Знаеш - по - добре старото познато, от колкото новото непознато...И другата връзка, която имат им е някаква утеха - ок, друго не мога да направя, но поне нещо да взема от живота.
И тем подобни.
Аз съм твърдо зад това, човек да е егоист с живота си.
Защото никой /най - малко децата/ няма да те потупа по рамото и да ти каже - браво и благодария, че отдаде живота си за мен /нас/...Тъпо е, обаче, да ограбваш друг живот, поставяйки го в ситуация да живее наполовина, само защото ти не си достатъчно мъж, да вземеш решение.

13.   За каква любов ми говориш ,като този човек е обвързан, с дете при това ?Защо бъркате там където вече има двама? Имате ли напредстава колко страдат децата при една такава раздяла?
И имай доблестта да наричаш нещата с истинските им имена!Това за мен не е случаен развой на нещата -поява на неочаквана любов. Може ли да кажеш, че случайно си му намерила номера?Как го намери по-точно? Подритна го на пътя ли?И как може случайно да набереш номера му?Ей тъй без да искаш.Всичко е било самоцелно от самото начало , с пълната липса на всякакъв разум, а сега искаш съвет.Изборът не е голям! Само един е - къш от там!!!
Не предизвиквай болка!!!

14.   Как разбра, че те обича не разбрах?

15.   Ами защо търсиш съвет ,като ти си решила, до колкото виждам от другото ти писмо, какво да правиш?
Или може би си очаквала някой да ти вдъхне кураж?
Може , ако е някой без сърце...