Как да си тръгна без да го нараня твърде много?
Здравейте,
Имам връзка от близо 3 години. Но с приятелят ми не се разбираме. Пробвах какво ли не, преди също съм си тръгвала, но сме се сдобрявали и събирали. Сега съм го решила окончателно, не виждам да имаме общо бъдеще и няма смисъл повече да се залъгваме. И му го казвам. Но той не е на същото мнение, иска да сме заедно...
Въпреки многото болка, която ми е причинявал, моментите, когато съм му била много обидена и съм му казвала- "край, не искам да сме заедно повече", сега ми е много трудно да му го кажа. Хора, вие как приключвате отношения след сериозна връзка? Не мога да си представя, че след толкова време изведнъж ще спрем да се виждаме. За тези години не се е случвало повече от 2-3 дни да сме разделени, чуваме се всеки божи ден по 100 пъти. Много ще ми липсва, но всичко стана много трудно между нас. Не съвпадат характерите ни и вижданията ни за повечето житейски ситуации. Разбрах преди време за негови лъжи, с които сериозно ми предаде доверието, а аз така и не успях да преодолея и забравя. Много обиди, много наранени чувства... Страх ме е, че ще настоява да сме заедно, ще иска да оправим нещата и няма да приеме раздялата. Как да си тръгна и да се справя с болката? Как да му го кажа на него така че да не го нараня много... :(((

Коментари

1.   Надушва се колко лъжлива е темата.

2.   Боже, и аз съм в тази ситуация... Само, че ние сме заедно от две години. Последния път, когато се скарахме му казах да си търси квартира и да приключваме вече с целия този цирк... но в крайна сметка пак се сдобрихме.
Обичам го, но просто се изчерпахме... Седне ли на компютъра си забравя за мен, игнорира ме, не ми помага за нищо в къщи(освен ако не се разкрещя да ми помогне), постоянно се мръщи като го помоля да излезем, той си има неговите приятели, аз заради него нямам никой, потиска ме, накърнява самочувствието ми, ревнува ме от всичко и всички....
Просто не се издържа! На всичкото отгоре постоянно ми прави забележки за това, че пуша-а ги намалих и сега една кутия цигари я пуша 2-3 дена!
Просто искам да сложа край на това мъчение, и да започна отново да живея, вместо това да прекарвам дните си като робот, при това да се карам за глупости с човека до мен непрестанно! Работата е там, че някак си все се сдобряваме и си даваме нов шанс...

3.   Щото, за ме извинявате, ама сте слабохарактерни. Пукне ли се гърнето - край. Затворете тази врата и нова ще ви се отвори. Трудно е, знам. Преживявала съм го. Просто идва момент, в който не желаеш да правиш компромиси с човешкото си достойнство и процесът става необратим, т. е. изчакайте момента, в който наистина ще ви кипне, но не и дълго. Не наранявайте себе си, като си внушавате, че оня ще го предпазвате от болка. Няма да го боли, а ще оцени загубата.

4.   Като му кажеш истината. Знам че няма да е лесно нито за теб, нито за него, но това е единствения начин по който можеш да оправдаеш тези 5 години, поне това заслужава човека, да бъдеш искрена. Примерно му кажи че не го обичаш вече или още по добре му кажи че си харесала някой друг с който искаш да пробваш.

5.   Режеш всички комуникации и край! Няма GSM-и, няма Skype, няма имейл, няма фейс... Сменяш квартирата, сменяш телефонния номер, забравяш интернета за няколко месеца и приключваш.