Да направя ли първата крачка?
Здравейте !
Аз съм студентка и живея на общежитие с най - добрия си приятел.Проблема е , че мисля , че съм влюбена от както се запознах с него (вече година и половина).Това че започнахме да живеем заедно стана благодарение на него , но беше голяма грешка за мен, явно .. Въобразявах си , че чувствата ми няма да се задълбочат , но уви .. Прекарваме прекалено много време заедно , пазаруваме заедно , имаме общи приятели ... и с няколко думи казано ежедневието ми се свежда до него .. Понякога си мисля има ли смисъл да си разкривам чувствата и да развалявам това , което имам в момента ? Не е пълно щастие , но поне е част от живота ми . Не си въобразявам , че отвръща на чувствата ми , защото досега е имал много възможности да ми даде някакъв знак.Друг проблем е , че правим планове за лятото заедно , а след това той се мести в друг град и всичко приключва..
Ще се радвам да споделите опит и съвети.

Коментари

1.   Kaжи му какво чувстваш и мислиш по въпроса. В крайна сметка ти е най-добрият приятел, а и като резултат ще имаш ясен отговор за отношенията ви и ще се освободиш от влиянието му, независимо дали ще сте заедно или не като двойка :)

Аз съм на мнение че трябва да му кажеш.

2.   Ако няма никакви, ама абсолютно никакви признаци, че те харесва като жена, по-добре не прави нищо. Най-много да си развалите приятелството. Ако обаче усещаш, че отношението му е по-така (обикновено се усеща), направи крачката. Като се замисля, вие така или иначе ще се разделите, нямаш какво да губиш. Успех! :)

3.   По-добре направена грешка от колкото пропусната възможност момиче... Не се чуди и не пренебрегвай това, което чувстваш.. От опит глава не боли - после ще съжаляваш, че не си опитала! Смело напред и успехи!

Георги 20г. :)

4.   Просто си свикнала с него... не мисля че си влюбена, а и той явно те приема само като приятелка. Не разваляй приятелството ви, заради някакви си твои противоречия...

5.   Като стане вечер сипете си по нещо за пиене, винце или друго и ще набереш смелост да му признаеш и да му се разкриеш. Успех!

6.   Аз смятам, че ако имаше нещо повече от негова страна, нямаше да се съмняваш и да пускаш разни теми. Тези неща се разбират и от един поглед. Освен това, той 100% вече се е досетил за твоите симпатии, и ако бяха споделени, щеше да те е награбил досега. Ако му направиш някакви любовни самопризнания, ще бъде неловко и неприятно. M22

7.   Жена и мъж живеят в една стая и са най-добри приятели? ! Кой от двамата е грозният? ! Или някой е фригиден? Или гледа към другия пол? Ако теб те бива и без да уе влюбен, не разбирам как още не те е награбил. Значи гасите светлината, лягате си да спите, ама всеки си спи, щото сте най-добри приятели??? Стига бе!!!! А той къде отпуска напрежението, гаджета има ли?

8.   Аз съм на 18 и както другите казват "охоо то остава и от деца да вземаме акъл" от всеки може да се научи нещо, а пък като не искате не ме слушайте, но аз ще си споделя опита. С едно момиче ей така запознахме се и си паснахме ама адски много - общи интереси, еднакви мечти, еднакви любими неща, аве сякви работи. Общувахме си повече от година и просто беше удоволствие. Аз се влюбих в нея казах и го и тя ми каза, че харесвала друг (ако не се досещате не го харесваше тоя другия, просто не ме искаше и дискретно ме резна) след това приятелството ни почна да пропада малко по малко, а сега вече се чудя аз сляп ли съм бил и колко тъп трябва да съм бил за да съм харесвал тази. Поуката която си извадих че не трябва да казваш на някой, че го харесваш освен, ако не си сигурен, че и той те харесва. По-добре подходи тактично разпитай го има ли някоя която харесва. Среща ли се с някоя. Измисли как да го накараш да се издаде. А иначе може и друга поука да си извадим - приятелство между мъж и жена - НЯМА! Винаги единия почва да харесва другия!

9.   От авторката :)

Благодаря за мненията и съветите:)

Забравих да спомена, че не съм в България и живеем заедно, но всеки си има стая.

Вчера отново прекарахме целия ден заедно, смяхме се, забавлявахме се :) и тогава осъзнах, че ако му призная, това, което чувствам тези моменти никога няма да се повторят вероятно...
Много страдам, че немога да му кажа, но ако го направя и съответно както очаквам - получа отказ и съчувствие от негова страна, че ме иска само за приятелка, ще е краят на приятелството ни.. Изпадам в ужас само като си го помисля.. :(
Факта, че живеем заедно ще направи ситуацията още по - неудобна както за мен, така и за него..

10.   няма начин ако е взаимно да не си разбрала досега, щом не предприема нищо или е много срамежлив или си му безинтересна
може както са казали по-горе да пийнете заедно за да се отпуснете, после му дай някакви знаци че го харесваш, гушни се в него, докосвай го уж случайно и наблюдавай как реагира

#

11.   Вместо да си признаваш чувствата, по добре го съблазни, както само една истинска жена може и тогава той ще се чуди как да си признае чувствата към теб.