Родителите ми не искат да съм с него
Здравейте, аз съм на 20 и искам да споделя проблема си, защото отчаяно се нуждая от съвет.

Всичко започна преди година и половина когато намерих приятел и се събрахме. Всичко вървеше добре, с нашите се разбираше, ние се разбирахме, с една дума, всичко беше ок. Към края на май 2012 почнахме да се караме за всяко нещо, той беше задлъжнял на няколко човека с пари и нашите разбраха и се разделихме. В края на лятото аз го потърсих да се съберем отново, но нашите бяха абсолютно против. И въпреки това се събрахме. Така лека полека аз започнах все по- често да оставам да спя в тях и накрая заживяхме заедно. Но се повтори същото нещо от лятото, той пак задлъжня на определени хора, с повече пари този път.

Заплашваха го, а покрай него и мен. Нашите пак разбраха и ме прибраха вкъщи. В момента са по- категорични от всякога, че няма да ме допуснат отново до него, против това са. А аз искам да съм с него, да се опитаме да вървим нагоре и да създаваме бъдеще. Единственото което ме спира е да не съм отишла все още при него е майка ми, защото тя го понася много тежко, много изстрада и ме е страх да не се поболее от мъка. Но искам да не се разделяме с него, и да не се мъчат нашите. Знам, че искам невъзможното.

Помогнете, посъветвайте ме, как да постъпя.

Коментари

1.   Щом си пълнолетна и си над 18 години вашите нищо не могат да ти кажат, затова ако го обичаш си отиди при него и си гледайте живота :)
На майка ти й обясни, че ти вече си достатъчно голяма да се оправяш сама... поговорете, защото тя явно още те мисли за "малко момиченце"

5.   Според мене няма да имаш бъдеще с такъв мъж, който може само да трупа дългове. Край него и ти ще страдаш, а когато някой ден започнеш работа, почти всичките ти пари ще отиват за изплащане на неговите дългове. По добре се откажи от него.

6.   Родителите често имат право. Ти си само на 20, можеш да вземаш свои собствени решения. Но помисли добре - имаш ли перспектива и бъдеще с този човек? !

7.   Според мен, родителите нямат право да се месят в личния живот на ПОРАСТНАЛИТЕ си деца. Да, дори да имат право - всеки има право на грешките си. Който взима правата на децата си да решават, после носи и отговорността. Авторката винаги ще обвинява родителите си, ако после завърже нещастна връзка с избран от тях мъж, недай си боже се разведе...
Мъжът ми е с 20 г. по-голям от мен и в началото нашите не го приемаха, но бяха достатачно интелигентни да не ми се бъркат, а и аз бях финансово и пространствено независима от тях и практически нямаха думата. Днес са щастливи баба и дядо, аз съм щастливо омъжена за този човек от 10 и нагоре годинки и не съжаляват, че не са ми се бъркали. Авторке, не позволявай други да определят живота ти, пълнолетна си, но знай, че ще си носиш и сама последиците

8.   Кво бъдеще може да имаш с гангстер? Иначе номер 7 - оженила си се на 15 или?

9.   Боже момиче.. Ти си на 20 години.. никой не може да ти каже какво да правиш. Вземаш си го и заминавате за някъде (ако толкова те е страх или има много неприятности) може да отидете в чужбина примерно. Някъде където ще успеете да се установите (това е просто 1 вариант)!!

Но пък от друга страна ако не се чувстваш сигурна с него по добре го зарежи и си потърси друг. Винаги ще има някой друг който ще те кара да се чувстваш както си искала. Дай шанс и на други ;))!

- // J // -