Не издържам
Не пиша тук за първи път. До сега съм получавала, както добри съвети така и упреци. И все пак искам да споделя отново. От около 6 месеца съм се привързала силно към едно момче. Бяхме приятели, после засилихме контактите, пишехме си постоянно, излизахме, опознахме се и признахме един на друг за чувствата си. Наскоро наша обща позната имаше рожден ден и покрай него се сближихме още повече, понеже двамата се занимавахме с купуването на подарък и т. н. Може би в началото трябваше да спомена но пропуснах... след като изяснихме как стоят нещата между нас той ми каза, че заради разстоянието (учи в софия) не може да се получи. Но тогава не се отдръпна както очаквах. И че покрай пози рожден ден сякаш бяхме забравили за пречките. Всичко беше прекрасно. За съжаление в момента не е така. Рожденния ден мина, минаха и хубавите моменти. Крия сълзите си дори от най-добрите си приятели и семейството си. Казвам си- всичко свърши. Усмихвам се пред другите непрестанно и ги убеждавам как не ми пука за нищо. Но това започва да ми тежи. Не искам да се показвам отново като слабата, но и така затворена в себе си не се чувствам добре. Запълвам деня си с какво ли не, само за да не ми остава време да седна на компютъра. Опитвам се да не мисля за него, защото знам колко наивно изглеждам отстрани. Поредната глупачка, която тича след някой, който всъщност и е казал, че няма шанс. Убедена съм че повечето от вас ще си го помислят. Всъщност не съм сигурна дали бих приела всеки един съвет. Незнам какво става с мен.... аз съм просто едно объркано момиче, което иска да се върне към предишния си начин на живот-да бъде усмихната и щастлива :)

Коментари

1.   на колко години си?

2.   Миличка, започни да виждаш хубавите неща!
Повечето възрастни са минали по пътя ти, но това не означава, че не са щастливи в момента. А и ако беше твоя човек най-вероятно щеше да е покрай теб. Не съжалявай за случката. :) Отваряй си очите и се наслаждавай на нещата покрай теб. Живота е хубав!

3.   към 1- на 17 съм :)

4.   Здравей, разбирам те и е напълно нормално така да реагираш. Първото, което бих ти препоръчала е да не показваш слабост и да не падаш в очите на това момче. Не му се моли, не му плачи. Остави го и той сам ще оцени какъв човек си. А и щом сядаш на ПС-то, явно се следите и по фейсбук. Не му показвай как не можеш да живееш без него и т. н. Бъди силна и не задълбавай толкова.

5.   Номер 2 е много прав/а! Щом не е до теб, значи не си заслужава! Ако наистина имаше толкова силни чувства щяхте заедно да намерите начин и макар и да се виждате рядко, пак да сте заедно. Затова се разсейвай максимално от мислите за него и не крий сълзите си! Сподели с приятели, ще ти олекне, поплачи си няма нищо лошо! Оглеждай се за нови авантюри и бъди готова за нови приключения и не го мисли много! Това е от мен. Успех! :) :* М. П.

6.   Ами какво да ти кажа, освен че тази история няма шанс да бъде продължена. Просто карай нататък. Съжалявам, че съм толкова директен, но при нас скорпионите е така:) И между другото би ми било интересно ако евентуално нямаш нищо против да се запознаем. Явно си момиче, което е много постоянно в чувствата си, а това ми допада.

7.   Ти от къде си? Нямате ли възможност да се виждате често, въпреки разстоянието? Щом ти е казал, че не може да сте заедно заради разстоянието, явно е доста голямо. Времето ще покаже дали ще сте заедно...

9.   благодаря на останалите за съветите :) както казахте времето ще покаже

10.   Абе моме... братовчед ми и жена му започнаха като ученическа любов. После той отиде да учи в колеж в Щатите, след няколко години и тя отиде да учи в Германия. 8 години са се виждали само лятото или по Интернет! След това се събраха, ожениха се, тя отиде да живее и да работи при него в Щатите. Намери си работа там (тя) в MIT (ако ти говори нещо) и сега прави научна кариера като заедно и почти сами си гледат детенцето, което им се роди - мой племенник.

Ти какво си тръгнала за едната София да страдаш?! Не ти/ви е в това проблемът, повярвай ми!

№2 и 5 са напълно прави - това едва ли е твоя човек, щом клякате пред такива измислени "пречки".