Възможна ли е такава любов?
Здравейте на всички, много мислих преди да се реша и аз да споделя моята история, но все пак се реших.

Запознах се в сайт за запознанства с момче, което е в чужбина. Никога не съм приемала на сериозно такива запознанства и не сам вярвала, че мога и аз като поредната глупачка да се захласна.

С него много си допаднахме и постепенно от майтап на майтап, започнахме да мислим един за друг и да стоим по цели нощи в чата.
След няколко дни ще стане една година все така.
От началото и двамата бяхме много ентусиазирани, той щеше да си идва до 3-4 месеца и ние вече изгаряхме от желание за първа среща, крояхме планове за общо бъдеще, семейство. Следваха всеки ден обаждания и sms-и.Но....и до днес той не си е дошъл. Пречки в работата, липса на документи и какво ли още не като мотив да не може да си дойде. Не се решавам да отида при него, а и той не настоява. Отношението ни един към друг не се е променило, но някак си времето и разстоянието много ни разделят и аз вече незнам какво да си мисля.Незнам дали да вярвам на обещанията, че другата година със сигурност ще си дойде. На всичкото отгоре, си пише не на сериозно и с други момичета от такива сайтове. Знам, че за сега съм единствената към която има сериозно отношение, но как да вярвам, че няма да се появи някои ден и друга като мен в същия сайт, по същия начин.....Не искам и да го притискам, защото все пак аз съм момичето от чата и нямам реална връзка с него. Хващам го понякога да лъже, да стой да си пише с някое момиче, а всъщност ми казва че излиза....

Незнам какво да мисля вече, а главата ми ще се пръсне от мисли и копнеж по него, макар и двамата да сме на мнение да се опитваме да не насилваме нещата, защото така и не се познаваме лично, а ако един ден на живо се разочароваме, много ще боли....

Обещанията за взаймно чакане, желание и мисли един за друг остават, но мислите ли, че ще остане и тръпката до още няколко месеца, ако наистина си дойде?
Моля от сърце всеки, който има подобна история или има желание да ми даде съвет.
Благодаря предварително на всички.

Коментари

2.   Здравей,
В началото на твоята история все едно четях моята, но при нас всичко приключи добре, за да започнем да живеем истински щастливи. Запознах се по същия начин, влюбихме се. Той винаги намираше начин да отскочи до България за 2-3 седмици, а когато му свърши отпуската аз отидох при него. Една година след като ми писа за първи път се оженихме. Мисля, че този мъж те разиграва. Теб и всички с които си пише. Не таи надежда, че ще си дойде. Дори и да стане това бъди много внимателна и разумна. Той знае, че си хлътнала по него и си лесна плячка. Но си мисля, че след като цяла година те лъже, не си заслужава да се самозалъгваш! Ти знаеш какво да направиш, но се страхуваш да не сбъркаш, нали? Според мен не бива да си губиш времето в напразни надежди. Ако е искал да ти се обади и да се видите щеше да го направи. Ние с моя се видяхме 2 месеца след като осъзнахме, че се влюбваме един в друг. Желая ти успех!

4.   Ех...колко познато ми изглежда всичко това. Пише ти едно момиче на 24 години. Аз изживях тази виртуална безумна любов и в реалния си живот и ние коряхме планове за общо бъдеще и т.н. Ще ти дам един съвет - бягай докато е време! Сега ще обясня всичко, за да подплатя този си коментар.
Аз бях на 21, когато т. нар. идилия започна. Първо той беше в България и му предстоеше да замине за чужбина и само си пишехме по чата като познати, но започна да ми обръща повече внимание и неусетно аз си изгубих ума по този човек. Той реши да не се виждаме докато не се върне от гурбет и така изтекоха 2 години, през които аз го чаках и копнеех за всеки прекаран миг в интернет залата и за разговорите ни. По едно време той ми призна такива неща, че аз не знаех как да постъпя, че имал дългогодишна приятелка , при която живеел (в чужбина) , обаче видиш ли не я обичал вече, тя му изневерявала, но там било много трудно да си сам и за това все още живеели под един покрив, били като съквартиранти.
И аз беснях, дивях по телефона /а той ми се обаждаше редовно - почти всеки ден в този период на признания/ и незнайно как приех неговата истина. И до сега не знам дали е било истина или лъжа, но вече не ме вълнува. И така тази игра на котка и мишка премина през много перипетии. Няколко пъти се опитвах да сложа край на този фарс, но много го обичах и знам, че въпреки цялата болка, която ми причини, една изкривена част от мен винаги ще го обича.
Дойде и заветния миг на неговото завръщане в България. Много пъти исках от него, когато се видим, той вече да се е изяснил с коя иска да бъде и да ми го каже в очите (тогава единствено това би възпряло последващите глупости от моя страна), но той твърдеше, че като си тръгва, това било достатъчно красноречиво и нямало какво друго да си кажат. И дойде моят принц-жаба.... и аз се влюбих още по-силно. Запознах го с всичките си приятели и хора, които имат стойност в моя живот, а той дори не искаше да му отида на гости в неговия град. Тогава аз бях студентка и живеех на общежитие. Той идваше там , разполагаше се като бей, готвех му дори съм го прала....може би нещото което никога няма да си простя, но на мен ми беше хубаво тогава. Изведнъж започна пак да прави планове да ходи в чужбина. И аз посърнах, не бях същата, ходех като болна. Опитвах се да го разубедя, но той не искал да седи и да мизерства в България...търсел нещо по-добро - е дано да го е намерил.
Той и аз имахме планове да се женим и т.н. искахме деца....И с целия си патешки мозък, аз се съгласих , той да дойде у дома и да се запознае с родителите ми. Може би по-голяма грешка не съм допускала до сега в живота си, но както се казва винаги има още накъде, така че се оспокоявам с това:). Естествено нашите много го харесаха, той е човек, който веднага долавя от къде духа вятъра.
Минаха се 1-2 месеца и той каза, че взел пари назаем и заминава пак. Изпратих го на гарата. Не заплаках, с нечовешки усилия сдържах сълзите си докато остана сама, за да ме ме гледа как плача за него. Той заплака. Мъчно му било и други мили неща ми каза, че нямало да го има най-много 8 месеца, щял да проучи нещата и да ме всеме при него, аз да съм си завършила първо. Куп лъжи, но това не ме спря да повярвам. Замина и не се обади. Накрая, защото аз му звънях на старите номера там, някакси реши да ми се обади, наговори неща, на които и дете не би повярвало....
Накрая излезе, че се е върнал при дългогодишната си приятелка и аз дълбоко се съмнявам, че тя знае за моето съществуване. Това беше най-невиждания интересчия за мен, но въпреки всичко го обичах - тогава - преди да разбера и осъзная цялата тази помия.
Така че щом те лъже и го виждаш, не си затваряй очите, бягай докато е време....
Успех и дано да ти помогна в преценката на тази т.нар. интернет любов.

5.   Да, и аз изживях нещо подобно...
Не се престраших да отида при него, исках той да дойде, а този ден така и не настъпи. В един момент осъзнах, че аз съм захласната не по него, а по вероятността, че съм срещнала подходащия за мен човек. Това продължаваше с месеци, говорихме си по телефона всеки ден, той се обаждаше, имал някакъв начин да си зарежда карта за малко пари и т.н. Дори прекарахме една Нова Година заедно - по телефона:))). Настояваше аз да отида при него, той си имал причини, по които не можел да си дойде и това продължаваше ден след ден, без никакво развитие. Докато не реших да си послужа с хитрост. Измислих си история, която му разказах, за да видя неговата реакция. И знаеш ли какво се случи? О, ужас!!! Изля цяла помия от обиди по мой адрес, отначало по телефона, после спрях да вдигам, а той пишеше гневни писма по мейла, по няколко път на ден и в крайна сметка стана ясно, че живее с момиче, което чака дете от него и се е запознал с нея по същия начин, уви:))).

Така че аз отново съм в процес на търсене, но вече не отговарям на мъже, които са просто в чужбина и пътя им към България е прекъснат по една или друга причина, защото зная, че няма да съм единственото подобно момиче за него. Сайтовете са пълни с жени, които чакат своя принц - ти, аз, тя... хиляди! Не се връзвай на това, докато не дойде да се видите очи в очи и да се докоснете един друг, за да разберете дали наистина се искате или е просто една виртуална илюзия...
Успех!!!

6.   Пише жена на 48 години, дъщеря ми имаше същия случай 2-3 пъти. Моят съвет, ако търсиш такъв, е да не се сбвързваш емоционално, нито по някакъв друг начин с него. Това ще отмине с времето. Най-добре е да не се ангажираш към него с нищо, по моите наблюдения такива неща не са удачни. Разбира се, ти си решаваш. Но си имай едно на ум, не се доверявай толкова, остави времето да покаже.

7.   Наивно, но не искам да ви отчайвам. Успех!

8.   Много благодаря на всички,който ми писаха и ми дадоха съвет.Наистина съм много объркана и незная какво да правя.

9.   Здравей, пише ти момче чиято съдба по някакъв начин прилича на твоята само, че аз бях от другата страна, а именно. Имах дългогодишна връзка с момиче от около 7 години бяхме и живеехме заедно, докато в един слънчев ден тя се запали по чатовете и се запозна с българин работещ в чужбина и малко по малко като тебе са изградили виртуална връзка. И сега тя от близо 2 години и половина е при него в чужбина щастливо женена с детенце. Пиша ти с добри чувства да ти дам кураж да действаш ако смяташ наистина че Той е човека с главна буква. Въпреки че аз бях изоставения много се радвам че от една така уж на шега история се е зародила любов.

10.   МИЛО МОМИЧЕ ЧУЙ МОЯТА ИСТОРИЯ АЗ СЕ ЗАПОЗНАХ С ЕДИН МЪЖ ОТ САЩ ПО НЕТА ПОСТЕПЕННО ТОЗИ ЧОВЕК ПРЕВЗЕ ЖИВОТА МИ РАЗКАЗА МИ, ЧЕ Е РАЗВЕДЕН, ЧЕ ЖЕНА МУ ЖИВЕЕ СЪЩО В САЩ, ДАЖЕ В СЪЩИЯТ ГРАД, НО ТОЙ НЕ ИСКА ДА Я ВИЖДА, ЗАЩОТО ТЯ ПОСТОЯННО МУ ИЗНЕВЕРАВАЛА ДОКАТО БИЛИ ЖЕНЕНИ. С НЕГО СИ ГОВОРЕХМЕ ПОЧТИ ДЕНОНОЩНО ПО ТЕЛЕФОНА - КАРТИ С НАМАЛЕНИЕ, ДОРИ ТОЙ СИ ПРЕКАРА НОМЕР С КОД ОТ МОЯ ГРАД, ЗА ДА МОГА И АЗ ДА МУ ЗВАНЯ, А РАЗГОВОРИТЕ ДА СА ГРАДСКИ. ПРОВЕРИХ- МОЖЕ И ТАКА.

ТОЛКОВА МНОГО СЕ ВЛЮБИХ В НЕГО, ЧЕ МОЖЕХ ДА СПЯ -СУТРИН СЕ БУДИХ СЛЕД НЯКОЛКО НЕСПОКОЙНИ ЧАСА И ДОКАТО ТОЙ НЕ СЕ ОБАДЕШЕ ИМАХ ЧУВСТВОТО, ЧЕ ЩЕ УМРА И ТАКА ПРАВЕХМЕ ПЛАНОВЕ. ТОЙ ПОИСКА ДА СЕ ОЖЕНИМ. АЗ ЕСТЕСТВЕНО СЕ СЪГЛАСИХ И ТОЙ РЕШИ ДА СЕ ВЪРНЕ. ПРОПУСНАХ ДА КАЖА, ЧЕ ТОЙ ИМА ДЕТЕ, КОЕТО Е ТУК, А НЕ В АМЕРИКА, НО МЕ УВЕРЯВАШЕ, ДАЖЕ СЕ КЪЛНЕШЕ, ЧЕ ТО НЯМА ДА НИ ПРЕЧИ. ТОЛКОВА МНОГО ГО ОБИЧАХ, ЧЕ БЯХ ГОТОВА ДА ГЛЕДАМ И ДЕТЕТО. И ЕДИН СЛЪНЧЕВ ДЕН ТОЙ СЕ ВЪРНА - ПОСРЕЩНАХ ГО НА ЛЕТИЩЕТО. ОТИДОХМЕ У НАС И МИ НАПРАВИ ВПЕЧАТЛЕНИЕ, ЧЕ ТОЗИ ЧОВЕК Е АДСКИ НЕРВЕН И ВЪЗБУДЕН. ПУШЕШЕ ПО 2 КУТИИ ЦИГАРИ НА ДЕН. ВЕЧЕР НЕ МОЖЕШЕ ДА СПИ. ОТДАДОХ ГО НА АКЛИМАТИЗИРАНЕТО, ВСЕ ПАК ИДВА ОТ САЩ, СЛЕД ПОРЕДНАТА БЕЗСЪНА НОЩ ТОЙ ИЗВЕДНАЖ РЕШИ ДА ОТИДЕ ДА СИ ВИДИ ДЕТЕТО, САМО 4 ДНИ СЛЕД КАТО СИ БЕШЕ ДОШЪЛ. А ТО БЕШЕ НА 500 КМ ОТ МОЯ ГРАД. КАТО ПРИ ТОВА ТОЙ НЕ МУ СЕ БЕШЕ ОБАДИЛ, ЧЕ Е В БЪЛГАРИЯ И ТАКА ИЗВЪРТЯ НЕЩАТА, ЧЕ АЗ НЕ МОГА ДА ОТИДА, ЗАЩОТО НЯМА МЯСТО. ЗАМИНА СЛЕД ХИЛЯДИ ОБЕЩАНИЯ И КЛЕТВИ В ЖИВОА НА ДЕТЕТО СИ, ЧЕ ЩЕ СЕ ВЪРНЕ. В НАЧАЛОТО СЕ ОБАЖДАШЕ, НО ПОСЛЕ ПРЕСТАНА И ОТ МАЙКА МУ НАУЧИХ, ЧЕ Е ЗАМИНАЛ ЗА ИСПАНИЯ, КОЕТО СЕ ОКАЗА ПОРЕДНАТА ЛЪЖА. БЯХ ОБЕЗУМАЛА - ПОСТОЯНО ЗВЪНЯХ ПО ТЕЛЕФОНА ДО НЕГОВИЯТ ГРАД НА МОБИЛНИ, НА НЕГОВИ ПРИЯТЕЛИ, ДОРИ В САЩ, ТАМ, КЪДЕТО ЖИВЕЕШЕ НАПРАЗНО. НИЩО - ТОЙ ТАКА И НЕ СЕ ОбаДИ.

НИКОГА НЕ СЪМ ИЗПИТВАЛА ТАКАВА БОЛКА. ТОЗИ ЧОВЕК МЕ СЪСИПА, ЗАЩОТО ТОЙ ДОЛАВЯШЕ ВСЯКА ПРОМЯНА НА ГЛАСА МИ ПО ТЕЛЕФОНА И ИСКАШЕ ДА ЗНАЕ КАКВО СЕ СЛУЧВА ВЪВ ВСЕКИ ЕДИН МОМЕНТ ОТ ЖИВОТА МИ, А МЕ ЗАРЯЗА ТАКА. СЛЕД 2 МЕСЕЦА НаЙ- ГАДНИТЕ В ЖИВОТА МИ, ТОЙ МИ СЕ ОБАДИ, ДАЖЕ СЕ ВИДЯХМЕ И КАКВО СЕ ОКАЗА - ОТИШЪЛ ПОИГРАЛ СИ ЕДНА СЕДМИЦА С ДЕТЕТО, ПИСНАЛО МУ И ОТИШЪЛ В ДРУГ ГРАД ПРИ РОДНИНИ. А ЧЕ МИ СЪСИПА ЖИВОТА СЪЖЕЛЯВАЛ И ТАКА СИГУРНО СЕ Е ВЪРНАЛ В САЩ, ЗАЩОТО ЧАКАШЕ ДА СТАНЕ МЕРИКАНЕЦ.

НЕ СЕ ЗАХВАЩАЙ - ТЕЗИ МЪЖЕ СИ ТЪРСЯТ КОМПАНИЯ, ЗАЩОТО СА САМОТНИ, НО СИ ГЛЕДАТ ПРЕДИМНО ЖИВОТА ТАМ. ЗАЩО НЕ СИ ТЪРСЯТ ЖЕНИ ОТ ТАМ? ТЕ НЕ МОГАТ ДА БЪДАТ ТОЛКОВА ЛЕСНО ИЗЛЪГАНИ, А НИЕ МОЖЕМ ,ЗАЩОТО КОПНЕЕМ ЗА ПО ХУБАВ ЖИВОТ ОТ ТУК.

11.   Какви са тези "планове за бъдеще и семейство" .. при положение, че дори не сте се виждали?! Ей, това някои жени са ужасно наивни.. откъде изобщо знаеш, че като се видите ще ти хареса? Че сексът ще е както трябва? Че ще има привличане? Че няма 101 неща в него да те дразнят и да ти лази по нервите, едва ли пичът си седи 1 г. без да спи с разни жени и там. Така че, ходи намирай си някой близо до тебе и стига се психясва

12.   Сладурке, намери си един реален мъж, дори не и от сайтовете за запознанства и се радвайте един на друг. Запиши се на курсове по танци, излизай с приятели - с една дума- ангажирай си ума и не мисли за този елемент. Той си живее собствения живот там, а ти си загубила своя тук, подчинявайки го на една химера. А и като имаш собсвен живот със свои цели, ще бъдеш по-желана от околните. Мислиш ли, че ако наистина те обичаше, нямаше вече да е дошъл няколко пъти до България? Я стига с тъпи извинения - и той и ти! Ако те обича - няма сила, която да го спре да е до теб! Поне така са истинските мъже, един, от които е мой съпруг. Като чета писмото ти, ми ставаш много миличка и навярно си страшно ценен човек, така, че просто го зарежи. Той определено ще продължи да ти говори мили приказки, но "По делата им ще ги познаете"! Така е казано в Библията, а това е една много мъдра книга. Пожелавам ти успех и се стегни! Това определено не е любовта на живота ти! Вервай ми! Номер 11 е мнооого прав. Не пропускай шансовете си като се заплесваш по някой, който определено не те заслужава! разбери - ТИ градиш съдбата си! Не се пропилявай заради глупости!

13.   Аз срещнах любимия човек в сайт. Много бързо се видяхме, може би защото сме здравомислещи хора на средна възраст. Обаче този твой виртуален приятел - момче ли е или пенсионер знаеш ли със сигурност? А дали си единствената, с която контактува насериозно? Едва ли, като се има предвид шикалкавенето му. А дали не е женен и просто се забавлява по сайтовете? Какво семейство с някакъв, дето може да ти е изпратил чужди снимки? Даже да се видите може въобще да не си допаднете. На мен ми се е случвало - виждам готин сериозен мъж, ама-никакво привличане и нещата приключват с 1 кафе. Или виждам някакъв отврат, нечистоплътен и мазен, а на снимките, които е изпратил - направо манекен. Мисли трезво!!!

14.   Привет! Когато обичаш някой истински, не трябва да позволиш някакви мисли да те накарат да се откажеш от любовта! И аз като теб се запознах с едно момиче, случайно в чата, стана на шега, но след две години вече до такава степан я обикнах, че не мога да си представам, че мога да живея без нея! Тя за мен е всичко! И приятел най-добър и жена, я която съм влюбен до болка !Всеки ден или си пишем или се чуваме. До сега не сме се виждали на живо, макар че живеем на 10 мин. пеша един от друг! Но това не ми пречи да мисля за нея ден и нощ! Обичам я много и искам и ти да продължиш да го обичаш! Успех