Не зная накъде...
Момиче на 25 години съм почти, а не мога да взена решение сама за себе си какво да правя от тук на татък...
Имам връзка със женен мъж от 3 години, много се обичаме (сигурна съм в него), но както и всички мъже като него, все повтарят, че ще се разведат със законните си съпруги и всичко ще е наред, но... не идва това време...

Вече почти година слушам едно и също-че не е лесно, че децата ще страдат, че аз след време ще го напусна заради някой по млад (имаме 14 години разлика) и.н.
Аз го обичам... господи как го обичам... Много съм пожертвала заради тази любов... невъзможна!

Объркана съм много, и за това също допринесе симпатиите ми към едно момче. С него се запознах скоро и той знае за връзката ми с горепосочения мъж, но много иска да сме заедно, дори предложи да живея при него...

Не знам какво да правя... не мога да взема решение с кого да бъда... Дали да чакам М. да се разведе и да бъде с мен, или това ще е просто напразно...или да започна връзка с това другото момче... Ами ако М. е моята истинска и голяма любов... ако не мога да обикна друг... тогава какво??? Въпроси много...не знам къде да търся отговорите!!!

Коментари

1.   По-добре зарежи женения.. щом си има деца, а и ти говори от година, че ще се разведе, а още не го е направил... мисля, че нещата са ясни. С другото момче предполагам, че имаш повече теми на разговор, и ще се разбирате по-добре, понеже имате по-малка разлика (поне така мисля), макар, че годините не са от толкова голямо значение...
Успех и пиши какво си решила ;)

2.   1. Какво чакаш от женения мъж? Той като е на 40, вече започва да го гони мъжкия климакс, а той е значително по-тежък от женския. Не ставай жертва на остаряващия мъж,който търси признанието на млада жена. Приказки за това, че си му голямата, нечувана и невиждана любов са само израз на егоизма му. Лъжи са и приказките за психясалата му ненормална жена, която го тормози и преследва. Ако имаше такова нещо за три години да беше се развел и да сте щастливо женени. Бягай при новия човек и не се обръщай назад! Не скърби за трите си години пропилян в заблуди живот. Моите са 20 и много добре знам какво става дума. Желая ти успех! Радвай се на младостта си!

3.   От авторката.
Много благодаря за коментарите ви!Забравих да спомена,че това новото момче е от друг град и както сами разбирате,ще се виждаме по рядко...и отново ще бъда сама през повечето време...Май ще се оставя по течението пък каквото стане...

4.   Зарежи го тоя женен мъж, не си губи времето повече. Ама страх те е да не останеш сама... по-добре сама отколкото с такъв. Постави му ултиматум: когато се разведеш с жена си, тогава ще дойда при тебе. Така му кажи, вземи си шапката и си отиди, и му кажи да не те търси, ако не се е развел. Като се разведе, тогава да те потърси.
Иначе той се възползва от положението че ти го приемаш така както е, това за него е добре дошло, но не и за тебе.

5.   Да, при всички положения, ще е добре да оставиш женения мъж. Всички негови обещания не са изпълнени... и може би няма да се изпълнят - не се измъчвай повече, остави го.
Не разбивай и семейството му... Ако жена му разбере, ще бъде съкрушена, ти също - не го позволявай.
Оттегли се... колкото по - рано, толкова по - добре.

След това можеш да се опиташ да се сближиш с другото момче. Попринцип любовта от разстояние е трудна, но поне няма да си сама, (а до колкото разбирам, това те притеснява). Като за начало той може да ти е само опора, докато се адаптираш напълно от М. След това ако нещата започнат да се задълбочават - можеш да се впуснеш в приключението. :)
SFA

6.   Абе, момиче младо, ти толкова ли не струваш, че търпиш 3 години някакъв си мизерник да си прави кефа с теб и да те лъже! Обичал те бил. Ами като те обича толкова, защо не те взима за булка, а? Жена му..., децата му...ами да, жена му и децата му са важни за него, а не ти! А по принцип то и съвети се дават на човек, който сам иска да си помогне, иначе какъв е смисъла, само думи, думи...Зарязвай го този жалък чичко и отивай при младото момче и дай Боже чичото бързо да научи за деянието ти!УСПЕХ!!!

7.   Жененият сам ти е дал отговора. С поведението си.

От сега нататък ти си на ход.

Какво значи ''М. (жененият) да ми е ''голямата любов''?

Нали НЕ си представяш да изживееш живота си с ''голямата любов'' тайно, чакайки и реално оставайки сама?
Аз това няма да го нарека ''голяма любов'', а по-скоро ''голямо чакане'' и може би ''голяма илюзия''.

Повярвай ми, първите дни и седмици, може би и месеци ще ти е зле след раздялата ви, но това неминуемо се преодолява. Бъди разумна и помисли за себе си.

8.   От авторката:благодаря номер 7,знаех си че всички така ще ме посъветват-да оставя женения...и аз самата го знам...познавам жена която е имала 20 годишна връзка с женен мъж,която в момента живее сама без деца и то на квартира и без близък човек до себе си,понеже този женения умира внезапно...Сега ходи на гроба му и плаче...НЕ АЗ НЕ ИСКАМ ТАКА,ТОЗИ ЖИВОТ НЕ Е ЗА МЕН...

9.   БЪДИ СИГУРНА ЧЕ ЖЕНЕНИЯТ НЯМА ДА ОСТАВИ ЖЕНА СИ И ДЕТЕТО СИ КАКВОТО И ДА ТИ КАЗВА.ПОЕМИ ЖИВОТА СИ В РЪЦЕ И НЕ СЕ ОСТАВЯЙ НА ТЕЧЕНИЕТО.НАЙ-НАКРАЯ ЩЕ СЕ ОКАЖЕШ САМА И С ОЩЕ НЯКОЛКО ГОДИНКИ ЗАД ГЪРБА СИ.

10.   Живеййй, живей живота си той е пред теб, не се заробвай с невъзможна любов, с надежди да чакаш един развод който не се знае дали найстина ще се осъществи. И сигурна ли,че това е твоята любов този женен мъж,дори и да се разведе и дойде при теб,знаеш ли колко ще се промени няма да е този женени с който си излизала. Пробвай се с това момче може пък да е много по хубава връзката с него, "всяка следваща любов е по-голяма от предищната" а ако пък не е поне ще ти помогне да забравиш този женения, който няма какво да ти даде. Това е според мен!!
P.S. Love

11.   Моят съвет е по добре да го оставиш този женения колкото и да го обичаш да си гледа семейството ,защото ако го помислиш ако да речем се разведе,дойде при теб,ожените се и с теб ще постъпва по същия начин като със съпругата му.хващай онова момче и хич не му мисли.УСПЕХ!

12.   Я го зарежи ти тоя женения-за какво ти е-тя жена му да си го гледа и да му слугува а ти за секс -той е построил комунизма. Горката му жена сигурно знае че си има любовница но й е омръзнало да се разправя с него и го търпи заради децата-а ти го разкарай и да се разведе не си струва такъв

13.   Дано някой ден твоят съпруг не тръгне с по млада от теб,защото живота си тече.

14.   Не мога да разбера как си си мислила че ще бъдеш щастлива на гърба на чуждото нещастие.Защо си си позволила да хлътнеш толкова, като знаеш че е женен?Допускам че подхлъзване винаги може да има и на мен ми се е случвало и то с женен мъж, но съм се опомняла навреме.Трябва отвътре съвестта ти да работи, за да намериш сили да се спреш по наклона.
Опитай се да се отърсиш от кашата в която си се забъркала.Успех ти желая!