Как да му докажа, любовта си?
Здравейте, за пръв път пиша в този сайт моя история.
Ще започна от самото начало : ))
Предварително благодаря на тези които ще имат търпението да изчетат докрай проблема с който се сблъсках и с когото явно немога да се справя сама. :)

Всичко започна преди около 2 години и половина запознах се с едно момче на вид приятно по характер майтапчийски. с две думи от веселите хора. Започнахме да излизаме всичко беше идеално той беше и още е перфектното момче, , поне за мен. всичко беше страхотно но както всяка исктория и това си имаше край.. Преди 11 месеца разбрах, че съм бременна. От една страна исках това дете от друга висеше образованието ми в последствие приятелят ми, , който е с 2 години по-голям от мен взе решението, че няма как това дете да бъде отгледано в условия който бихме моги да му предложим след 5 дори десет години. ( забравих да спомена че тогава още дори нямах 18 ) съгласих се с него и направихме крачка за която никой друг не узна, , Мислехме си че всичко вече ще е наред и че без бебето ще бъде по-добре за всички. Но след месец-два започнахме да се отдалечаваме един отдуг, , непрекъснати караници, нервност от моя страна и донякъде дори обвинение. Всеки месец той трепереше да не би пак да има нещо и така нататък, което всъщност на мен ми беше супер досадно и водеше до изнервяне, което разбира се водеше до невиждани скандали.. мина се време скандалите продължаваха, , докато един ден преди 3 седмици нервите ми не издържаха и казах КРАЙ. На следващия ден обаче съжалявах ужасно много за думите които бях изрекла. Обадих му се с надеждата да ме разбере, но той каза трябва ми малко време. Казах си добре ще изчакам да помислиш дали искаш все още да си с мен или не. Дойде денят в който той трябваше да отговори на дилемата при което той каза не това се повтори около 10 пъти и всеки път с обещанието че следващия път вече ще има отговор (междувременно излизахме на кафета и т. н. , но само като приятели ). Днес реших вече да попитам все пак какво е решил да не би да си чакам напразно при което започна едно викане цитирам :
" ти ми каза край разколеба са за 1 вечер а сега искаш за един ден да реша какво ти ме нарани незнам дали искам дасъм с теб ако се разбираме незнам ще видим престани.
при което аз казвам добре защо неможеш токова време да решиш и стана луд скандал защо питам по 20 пъти 1 и също.
е това е историята въпросите ми към вас са :
1. - има ли смисъл да го чакам още?
2. -как да му докажа, че все още го обичам?
3. - как да му докажа, че ще спра да бъда нервна?

П. п. - той се колебаел дали иска да сме заедно заради моята нервност. ( Забравих да спомена по-горе )

Благодаря ви за отделеното време. :)

Коментари

1.   Здравей, Авторке! Страха да не забременееш отново и несигурността е довел до този нервен срив, а вече и време е минало, но явно и доверието също. След като ти е казал, че:"че няма как това дете да бъде отгледано в условия който бихме моги да му предложим след 5 дори десет години. "- за каква обич говориш? За какво доказване говориш и на кой и за какво да доказваш- няма доверие, а той и от преди си знае, че няма смисъл- просто нагон- може и да греша. Ти решаваш, но аз с такъв човек не бих седяла- как смяташ след десет години какво развитие ще имате или навика ще ви води?

2.   Такъв беше моментът аз бях на 17.. той на 19 пред мен стоеше незъвршено средно дори и незапочнато више, а пред него университета. За него това беше единствения изход от така наречения от него " проблем " Твърди, че ме обича и иска да е с мен. Но неможе да ми прости това, ч ему казах край и това че в поседно време бях изнервена. Аз го обичам, затова чакам, но незнам правилно ли е това..

3.   Стига си досаждала на човека. И мен да ме притисне някой в ъгъла и постоянно да ми досажда и аз ще викам. А може би в момента търси начин да ти каже, че не иска повече да е с теб и за това да е изнервен.

4.   Откажи се... смисъл явно няма.. Излизай с приятелки... забавляваи се... ако наистина го обичаш... и той теб разбира се... след време ще види, че му липсваш и ще се върне. Дай му малко пространство и време... друго просто няма... успех мила

5.   Абортът в толкова незряла възраст винаги ще ти тежи и докъто си с него няма да е добре. Той още тогава ти е казал, че дете от теб неиска... как можеш да го обичаш...

6.   Абе.. какво искате, да станат родители на тая почти невръстна възраст и да им отиде младостта, заради една грешка ли? Защото бременността на тея години си е грешка от всякъде. Та той е на 19, а тя на 17. А и наистина, какъв живот ще му предложат на това дете? Мизерия, нерви, караници, нещастие. Напълно разбираемо решение е/са взели. Иначе момчето го разбирам защо се сърди, че си казала край. Има хора, за които край наистина значи край. Явно той е от тях. И го разбирам. Ако пак се събере с теб, какво ще стане? Ще се мине известно време и ще кажеш отново край, той пак ще страда и това ще се повтаря винаги. Може и да не е такъв случая, но като човек, който е зарязван един път, мога да ти кажа, че тия съмнения си остават и пречат на всякакви понататъшни отношения. Също го има и момента с наранената гордост. Да сложиш край на връзка е много тежко решение и не бива да се прави прибързано, а ти явно си прибързала под въздействие на гняв или там каквото си изпитвала на момента срещу него. Голяма грешка, но кой знае.. дано любовта да победи гордостта и съмнението.