Да го оставя ли
Здравейте, от няколко месеца ходя с 1 момче, в началото си мислех, че всичко е идеално, влагах много надежди в тази връзка. Един ден, обаче го хванах да лъже, беше за нещо супер маловажно, но все пак лъжа. Разкайваше се, обеща, че е за пръв и последен път. Но от тогава съм го хващала много пъти в лъжа. Скрити неща са, уж дребни, но мен това ме наранява и той го знае. Например скри от мен, че бившата му му е звъняла и са си говорили, а го питах няколко пъти, защото имах такива подозрения, той естествено отрече, това е примера за който веднага се сещам, но тръгна ли да се замислям примерите са над 30. От тогава започнах да откачам, държа се подозрително и това го дразни.. но как да се държа по различен начин, като вътрешно постоянно имам съмнения, че лъже. Нямам му доверие и това ме побърква. Винаги съм била изключително честна с него. Моля ви за съвет.. Мога ли да го оправдая с това че лъжите са били дребни?

Коментари

1.   Мила, не знам на колко си години, но ако си под 25г., тогава не се надявай на нищо. Ако той те лъже(а той те лъже доста много), това означава, че не те обича. Имаш много още време, ще дойде време, когато на негово място ще дойде някой друг(ще се влюбиш в още мнооооого други). Така че не се надявай, че той е любовта на живота ти. По-добре не се занимавай с него повече, защото това вашето НЕ е връзка, ами и аз не знам.

Ранджан

2.   Щом се замисляш и пишеш дали- значи Да! До това Да ще стигнеш, независимо след колко време.

3.   Сега са дребни (или поне ти така си мислиш), утре ще са по-големи. Не ми звучи стабилна тази връзка. Разбирам, че това е сериозен проблем за теб. Най-добре поговори с него, обясни му как се чувстваш, ако поиска, дай му време да се промени, но ако не го направи... не си пилей енергията с него :-)
Ж26

5.   Няма идеална връзка. Или гради над тази или почвай наново с друг, с други пороци.

6.   Няма ли доверие в една връзка, пиши я умряла. Самият факт, че те лъже, значи, че не те уважава.

8.   Седнете 1 вечер или когато сте насаме някъде и поговорете относно това. Кажи му, че не ти е приятно да те лъже макари за малки и незначителни неща, но както каза №3 днеска са малка, а утре са големи. Ако те наистина те харесва / обича повече няма да те лъже. А ако пак го хванеш в лъжа или нещо подобно (но гледай да е малко по сериозно) и когато го хванеш му кажи, че смяташ да го зарежеш (ако и тогава пак те излъже след това го зарежи.. няма смисъл усилията) щом те лъже, не е искрен към теб, не ти споделя някой важни неща просто не е за теб и няма нищо.. Спокойно има много други момчета който ще те оценяват такава каквато си, ще те харесват и обичат такава каквато си, няма те лъжат и т. н : ))

Понякога просто не си струва усилието = ]] Защо да правиш толкова много неща за някой който не го интересува, като можеш всичко това да го направиш за някой друг и той ще го оцени и ще радва.

Успех.. няма страшно още дори не си пълнолетна това е просто тийнерджърска отживелица : ))

= // J // =

9.   Мила, с мен се случи абсолютно същото, много го обичах и все още го обичам даже, но неможе така да лъже. Мен ме лъжеше примерно майка ми ми хвърли презервативите? !? !? а всъщност той ги е дал на негов приятел. За такива адски дребни неща и много ме нараняваше и той го знаеше всъщност, но продължаваше, по простата причина, че не държеше на мен и беше спрял да ме обича. И в един момент ме остави. Търпях, търпях, той ми викаше, , Много се филмираш, стегни се, , ... и си казвах, , Всичко ще се промени'' бля бля, но така и не стана.. Приключихме 1 годишна връзка.. И аз бях много разочарована, понеже давах всичко от себе си, за да я запазим.. Остави го, щом прави така, не те обича! Колкото и да ти е трудно, трябва да го направиш, защото утрешния ден, той ще те изпревари и ще ти е 5 пъти по-зле.. :) Надявам се съм ти помогнала :)))

10.   Не. Няма дребни, няма благородни лъжи. Има само лъжи.

Е, да, има разлика в т'ва дали ще излъже за скрито дете или за позвъняване. Но знаеш ли, има хора, които НЕ могат да бъдат искрени. Те просто са си такива. И колкото, и разбран да си, колкото и толерантен - ами те си лъжат. Защото им е в природата. Защото са си прикрити хора, превърнали се в лъжци и, ако днес не излъжат, то те не могат да заспят.

А щом то ЗНАЕ, че те наранява и все пак го прави - ами ти сама си преценяваш дали ще си с него.

11.   Мерси много на всички за съветите. Номер 9, много е хубаво, че си се отървала. Колкото по-рано, толкова по-добре. Аз просто все още нямам смелост да го направя. Може би от страх, че ще ми липсва..

12.   Една лъжа никога не е без причина, освен това сигурно е послъгвал за да те предпази и да не се вкарваш във филми. Пича просто иска да си спести главоболията да дава обяснения за глупости.

13.   Аз ще те посъветвам какво да направиш, защото при мен имаше успех това, което направих. Влюбих се и първата година даже и повече той ме лъжеше пак за дребни неща, които ме побъркваха. Например, че не му се излиза с мен, защото ще си ляга, а се оказва някъде с приятели. Или ми казва, че си е стоял в къщи, защото му е било лошо и пак разбирам, че е бил с приятели. Та аз вместо да го чакам и да плача в къщи, че ме лъже, не ме иска и се гаври с мен, реших и аз да излизам с приятели и с обожатели даже. Започнах да се забавлявам и не ми пукаше (правех се, че не ми пука в повечето случаи, защото все пак имах силни чувства към него). Е той явно осъзна, че може да ме загуби и сега сме като дупе и гащи вече 10 години.