Влюбих се в моя най-добър приятел
Здравейте. Пише ви едно момиче на 24 години. Искам да споделя нещо с вас, понеже страшно съм обаркана. И ето моята история.

Чуствах се адски самотна. И един ден се появи човекът, който ме накара да погледна с други очи на живота. Въпроса е, че човекът, с когото ми е най-приятно е моят най-добър приятел. Познаваме се от месец януари в един сайт за запознанства и в началото просто си говорихме и намерихме доста общи теми за разговор. Нищо сериозно. Един ден си уговорихме да се видим .И от дума на дума станахме много добри приятели. Но проблема е ,че там той ме смята само за приятелка и нищо повече. За съжаление потискам чуствата си вътре в мен и в същото време се чуствам страшно зле и по-самотна. Нямам желание за нищо. Искам да си седя и да плача, докато пресъхнат сълзите ми.

Нямам идея какво да правя. Напоследък си мисля, че изгубвам неговото приятелство. Иде ми да изкрещя на целият свят и да му споделя какво чуствам, но не смея. Не искам да загубя един истински приятел. Всеки път, когато се влюбя истински нещо става. Страх ме е цял живот да не остана самотна.
Млада съм, а се чуствам много самотна, сякаш, че ще съм самотна хилядолетия наред... Животът ми донесе много болка, отколкото радост. Дълго време стоях притихнала в един ъгъл, замръзнала, недишала. Искам да изкрещя болката. Искам да изкрещя самотата. Искам и аз да намеря щастието както всички други хора.

Навярно дори не можеш да си го преставиш-цял живот и нито миг щастие, радост може би, да, но не щастие.. То щастието е неизвестното в уравнението на моят живот. Искам си половинката. Това е.
Надявам се някой да чуе плача ми. Излез напред, моля те, защото знам, че си ми просто приятел и нищо повече. Кой не иска да има някой до себе си, който без да му е казано, истински да те обича? Някой може ли да ми каже защо съм сама, ако всеки човек си има предназначена половинка в живота. Ето ме отново. Обикалям на едно и също място. Ето, има достатъчно за всички, но аз все още чакам на опашката за любов...

Само ще ви помоля да дадете някой съвет или просто си кажете мнението каквото и да е то. Да прекратя ли отношенията си с този човек или да изкрещя в лицето му, че изпитвам чуства към него, дори и да знам, че мога да го изгубя. Да се оставя ли на течението да ме води? Мерси предварително.

Коментари

1.   Не крий това, което чувстваш. Аз съм в твоето положение, но от позицията на мъжа. Не се знае какво чувства този човек и дали и той не крие своите чувства, страхувайки се да не те загуби. Аз не мога да се престраша поне да се разкрия, въпреки че като теб ми иде да крещя колко съм влюбен. Разбирам дилемата, пред която си поставена. Невероятно трудно е. Само, който е попадал в ситуация като тази знае какво е. Стискам ти палци.

2.   Кажи му. Я си представи, че и той изпитва същото и се чувства така, както и ти сега ? Той има право да знае. А дори и след това ако не ти отвърне на чувствата, а ти е истински приятел отношенията ви могат да се променят към по-добро, кън една по-стабилна връзка. Успех ти пожелавам и кажи после какво е станало ?! ")

3.   Чесно казано и аз не знам какво да ти кажа.На подобно дередже съм, но преди всичко адмирации за правописа ти! :)

*Syndrome

4.   Много често взехте да се влюбвате в най - добрите си приятели. :))
Надявам се да не си въобразявате, защото навярно прекарвате по - голяма част от деня си с тях и е възможно просто да сте свикнали с присъствието им, да ги обичате, но като приятел, а не като нещо специално...
Ако все пак сте сигурни в чувствата си - какво чакате?

Няма значение дали ти е приятел, познат или просто някой от твоята компания - щом искаш той да знае за чувствата ти - кажи му. Излезте заедно - говорете си... Хвани го за ръка (например) или се сгуши в него - сигурна съм, че той не е прост - ще усети на къде биеш. Не трябва да се страхуваш от реакцията му... Или ще ти отвърне със същото или ще си останете приятели. А след признанието той няма да се отдалечи, продължавай да се държиш с него както до сега и всичко ще е наред.
(Когато на мен са ми признавали подобно нещо, след това всичко е продължавало по старо му... дори бих казала, че с този човек се сближаваме още повече...)

Трябва да опиташ - нищо не губиш! Бори се за щастието си. :))

И знаеш ли... нищо не дава толкова, колкото страданието. Вярно е, че взима (взима част от щастието), но дава повече от колкото всяко друго нещо, съществуващо тук...
Всеки е страдал, затова всеки е малко или много човек!
SFA

5.   Здравей мила според мен трябва да послушаш какво казва сърцето ти и да направиш това което ти казва то. А аз мисля, че то иска да му кажеш за чувствата ти ами я си представи мче и той има същите чувства, но и той ги тъи в себе си тоггава като му признаеш ще бъде по лесно и за двама ви . Но има и вероятност той да не отвърне начувствата ти, но поне ще се успокоиш вътрешно . Късмет от мен ти пожелавам!

6.   ОТ АВТОРКАТА:Благодаря ви за мненията ви и особено на номер 1.Нямам си никаква на представа как ще се развият нещата от тук нататък,но ще се оставя на течението да ме води.Поне за малко се поставете на моето място-дори и отказва едно кафе да изпие с мен,а само ме търси когато се чуства много самотен и оттегчен и ми говори само за предишните си връзки.Все пак това е реалния свят и много ме боли от това,че ме смята само за приятелка.Понякога ми се ще да затворя очи и да не бях го срещала иначе сега нямаше да съм на този хаус...Все пак благодаря за мненията ви по въпроса.

7.   Жените към мъжете са 3 към 1 :) ужас,за мен не обаче защото съм мъж...