Самотен съм
Навярно ще съм банален и скучен, но нещо не ми върви в любовта. Имам си всичко - и дом, и кола, и пари, готина работа . Даже работата ми е много добра. Пътувам на един кораб и ме няма 15 дена. После 15 дни съм си у нас .

Проблемът е в това, че не мога да си намеря приятелка . Всичките, които познавам, искат да бъдем само приятели. Опитвал съм с какво ли не - с пари и без пари. Правил съм какви ли не подаръци, писал съм какви ли не стихове, но не и не. Симпатичен съм, умен, не ми липсва нищо. Само това ми тежи, че просто няма кой да ме чака на пристанището, когато се връщам от рейс. Няма кой да ти се обади по телефона - да те пита как си.

Коментари

1.   "само приятели" е много добро решение. Защо не го приемеш? За съжаление не можеш да си купиш любов, както се пее в песента...

2.   Пробвай, да си малко по-луд, ако ме разбираш, по непредсказуем, малко по-лош, ако щеш. Всъщност, ако е истина, което си написал за себе си, се учудвам-повечето жени търсят сигурността, която можеш да предложиш. Аз съм мъж, също със собствено жилище и кола, но отново нямам приятелка отдавна. Това е защото не мога да си харесам, а и смятам, че на моята възраст следващото обвързване може да трае повечко, така че внимавам коя водя в къщи.Вярвам, че ще намериш кой да ти се обажда. Успех!

3.   Знаеш ли, аз си мисля, че хората се промениха. Страх ги е от по-сериозно обвързване, от обещания "ще те чакам" и т.н. Повечето живеят за мига, за купона и загърбват истинските неща, пробват да ги заличат или просто лъжат себе си, че не е важно някой да мисли за теб да живее чрез теб, да иска ти да си щастлив, за да може той да е щастлив. Тези неща някак си се поизместиха. Не знам дали ме разбираш, но аз също се чувствам много сама на моменти, също имам добра работа, собствено жилище, но ми липсва човекът, който като се прибера скапана вечер от работа, или когато съм щастлива, че съм постигнала нещо отдавна желано, няма с кого да го споделиш, няма кой да ти каже ЗДРАВЕЙ. Тежко е, но съм убедена, че все още има и хора които търсят точно това.
УСПЕХ И ДАНО ПОПАДНЕШ НА ЧОВЕКА!

4.   Аз ви разбирам и двамата- човека с историята и теб, от номер 3! Аз също като вас! Много е гадно! Не искам да повялвам, че живота е такъв, но наистина, като че ли хората се измениха! Обичам сигурността и топлината у хората, а това сякаш се изпари! Излизам и лудея, но всички са невероятно незаинтересовани! Много е тъжно! Дано хора като нас един ден се съберат!
Успех и на двама ви!

5.   Като че ли, сред всичката информираност и свобода или свободия, не остана морал и трезво мислище хора! Надявам се, като пътуваш да намериш някой! Тук останаха само пропаднали! Поне като излизаш по заведения- все такива има! А свястните се дъжат дистанцирани, недостъпни и незаинтересовани!

6.   Спокойно! Нали знаеш - и след най-тъмната нощ изгрява слънце. Всичко ще се оправи, стига да имаш нужното търпение! Любовта я има, и тя напук на всичко останало, ще ти се усмихне:) успех...

7.   Когато силно желаеш нещо намираш и точният, път за да го постигнеш.Живеем в забързано време и няма много свободно време за случайни контакти, които да прерастнат в сериозно обвързване. Но има много начини да си поставиш изискванията каква жена търсиш и как искаш да живееш с нея. Бъди откровен като говориш за себе си и си определи точните изисквания към половинката в сайтовете за запознанства и не забравяй винаги да бъдеш самият себе си с положителните и самокритичните си оценки.Търпението, искреността и вярата, че ще успееш трябва да си ги носиш винаги с теб. Промени си мирогледа и вярвай, че една жена те чака да я откриеш.

8.   Прочетох два пъти това, което си написал и ми идват следните неща на акъла: имаш пари - това е добре, защото в днешно време много са жените и момичетата, които заглеждат по-богатичките и в повечето случаи гледат единствено да се възползват от това нещо, за което съм изцяло против.

Не трябва да си с човека заради парите му, а заради самия него. Относно работата ти-това, че те няма 15 дена, а другите 15 си на твърда земя е и от една страна проблем. Имайки предвид, че по-голямата част от момичета/жените са много несериозни и дълбоко ме съмнява, че ако имаш приятелка, тя ще ти остане вярна за тези 15 дена, въпреки парите ти. Все си мисля, че няма да стои и да си мисли колко й липсваш и да брои дните до пристигането ти обратно. Аз също съм сама и ми е криво, защото повечето около мен си имат гаджета, а за мен е мъка да ги гледам отстрани и сърцето в мен да се разкъсва от болка.

Силно се надявам да си намериш подходящо момиче, което да те заслужава истински! Хората казват, "който търси намира". Все още не мога да се съглася отчасти с това твърдение, тъй като аз виждам много хубави мъже, обаче не сме подходящи един за друг. А това, че за всеки влак си има пътници - въобще не го вярвам. Все си мисля, че или моят влак още не е конструиран или е закъсал по пътя, защото покрай мен все минават раздрънкани вагони.

Макар и смешне, е жалко. Мога единствено да ти пожелая успех, но не такъв като моя!!!

9.   Искам да разбера дали си успял да намериш това, което търсиш? Надявам се да си!

10.   Жена съм и ще ти кажа какво мисля за историята ти. Съдейки по написаното, като го приемам за истина мисля, че жените оценяват човека в теб, щом те харесват за приятел. Щом дори комерсиалните жени те приемат така, значи, че не оценяват МЪЖА в теб, не харесват мъжа в теб. Има нещо, което не приемат, въпреки парите и обноските ти.
За себе си мога да кажа, че ако един мъж ми прави такива жестове и аз го харесвам, ще ме побърка, но ако не го ценя като мъж - каквото и да прави, просто няма да има значение.

11.   Абе аз съм мъж и имам същия проблем като теб. Имал съм достатъчно гаджета. Гади ми се от тях до една. Вече съм на 33 и от 7 г. нямям никоя. Отначало го приех с голяма болка. Но свикнах. Вече дори не си спомням какво беше усещането. Отначало мразех хубавите жени, а сега ми се струват някакси жалки, смешни и незначителни с вечното им позьорство и надменност. Все се чукат с богаташи, а после - колко сме нещастни, ама как никой не ги обичал, че и чалга жанр си направиха по темата, ха-ха, представяш ли си. Избягвай българките. Повярвай ми - една рускиня, индийка, циганка, арабка, туркиня, иранка или китайка ще те обича истински. Не се занимавай със жени - отпадъчен продукт на западащите цивилизации - те не ни разбират. Те са просто едни парчета лед в страхотна опаковка, но не се залъгвай, а иначе съвети от тях ще чуеш доксан докуз. Създай си семейство с жена която е възпитавана за това. Избягвай пушачки и такива със шофьорски книжки. Споко, всичко идва за този който умее да чака, забрави за правилното, в любовта правила няма. И недей слуша женски съвети - съвсем ще затънеш :) Чао, мой, и спазвай инструкциите ми, успех! Бий, за да те уважават!

13.   извинявай но ще ти го кажа направо: да обичаш е най-хубавото нещо и аз съм същия. нямам си приателка нямам и приятели е някога имах ама нали знаеш ... аз съм инж. но не съм по голям от теб запомни едно най-хубавото нащо за един мъж е да иска да направи момичето щастливо

15.   СТ1:Нз ако турсиш помошт за да си намериш приятелка не ти трябва . Ти имаш всичко нужно не от към материалната страна там с колите парите и хубавата работа с това може да привлечеш някоя повурхносна сухарка а ти искаш нешто друго затова съветът ми е следния буди себеси буквално не когато се исправиш пред някоя и да си мислиш как да си окрасиш личността за да те хареса повече . Буди този които си и не се самоистъкваи заштото според мен имаш този навик бъди искрен и мил бъди си ти и ще ти се отплати :Д

16.   За съжаление в БГ стойоностните жени са единични случаи. Ако е с малко по-добра външност то в 90% от случаите иска да извлече материална полза от тялото си. За съжаление беднотията, ниската образованост иместват тези морални ценности. Казваш, че пътуваш в чужбина. Може да се поогледаш за чужденка. За съжаление не мисля, че и рускините са стока. Така, че огледай се по-на запад и по-на север. Там всичко е по-добре. Жалко, че сме се родили в БГ.

17.   Към номер 16 защо да е жалко, че сме се родили в България? Заради жените ли? Замисли се дали само жените са такива или и мъжете? И защо си толкова сигурен, че чужденките във всички случей ще са по-добри (без рускините по-твойте думи)?? Много не дообмислен коментар от твоя страна, поне според мен!!

18.   СТ1: Номер 16 говориш пални глупости съгласявам се с 17 жените ли са виновни че автоматично всеки мъж в бг когато види красива жена е причислява към курвите според мен а то и никои не може да го отрече това става винаги . И можеби жените са се отказали да се занимават да турсят чувста и любов заштото такива мъже няма тук . Аз само като чуя някои от прекрасните типично мъжки термини в бг като "глеи та путка" и ми става лошо . Ако жените имаха право на избор между свясно момче и паралия пак някои штяха да изберат парите но повечето штяха да тругнат с любовта . Но такъв избор нямат заштото в момента могат да изберат между парите и някав некадърен пройдох за които жената е "путка". Направи си извода ти от кои си .

19.   Приятелю,ако това те успокоява малко, не си само ти, Аз също съм симпатично момче,което си има всичко,без най-важното,и аз чувствам тази празнина в живота, и не мога да намеря смисъла на много неща свързани с това че няма кой да те чака на другия бряг когато се прибираш.....не знам какво да ти кажа :) Адски е трудно без човек до теб. Разбирам те!

20.   Не си единствения, който се чувства самотно. Но защо не приемеш приятелствата, понякога именно от приятелство се заражда любовта, така че когато ти кажат че може да сте само приятели - приеми.

21.   Аз също съм самотна, нямам кола и живея при родителите си, но съм добра и симпатична. Предлагам да се съберем и да не сме самотни вече :) Ако си съгласен остави си майла да си пишем

22.   ДО НОМЕР 11-Е,момичета,търси се Пепеляшка!Хайде,пробвайте пантофката!Условието е да нямате каляска,колесница,кола,каруца...И да не пушите цигари,трева,сено,чай и каквото и да било друго!Трябва да сте добри,красиви и работливи!Умело да боравите с мотиката и ралото!Да нямате и телефон,че и той като колата е средство за комуникация-сакън да не изневерите с телефонен секс! Дори в манастир няма да намериш такава жена мой човек,ти търсиш раболепна душица...Ама-йок!

23.   До номер 22 - Спокойно, аз вече си я намерих и е супер! :)

24.   До No22. Реших да се включа и аз. Защото ти си точно от тия жени, които не трябва да ги има, но за жалост в БГ е пълно с тях. Чалгата ви е изродила, а лъскавите коли и шума на пари са единствено условие за вашите оргазми. Всъчност, мила, ти пишеш из доста постове тук /време е да спреш да се месиш/ и си личи почеркът ти! Не мислиш ли, че лесно се забелязва и това, за твоята ценностна система и критерият ти за мъжете. Дано пак не попадна на такава жена като теб. Аман от чалгарки и леки жени, за които само разкошът е препоставка за връзка. И трябва да ти кажа, че ако един ден и България възприеме модела на развитите страни и се върне пак МОРАЛА, такива като теб, няма да имат никъде по света, поле за изява. Дано това стане по-бързо, че аман!

25.   И така NO 22, както писаха по-горе, ти си отпадъчен продукт на западащата ни страна!

26.   Забий се в някоя дискотека или намери някоя в сайт за запознанства. с моя сме много готини и двамата , но околните винаги са ни приемали за дружки и с него се намерихме в сайт за запознанства :) късмет

27.   Аз също смятам, че изхода е с чужденка. Дълго време съм живял в чужбина - няколко от" развитите страни" включително САЩ и съм убеден, че тяхното мислене е далеч по- различно от това на нашите. Те са мн по-човечни и до голяма степен реалистки. Обичат да получават, но могат и да дават! Умеят да ценят. По-голямата част от нашите са толкова примитивни и меркатилни - та чак жалки. И понеже не го осъзнават се получава един порочен кръг... Намери си чужденка от по-добрия свят:)

29.   Надявам се всичко при теб вече да е поело в положителна посока! : )