Проблемът е там, че май вече не мога да се влюбя
Здравейте! Аз съм на 29 години и все още неомъжена. Проблемът е там, че май вече не мога да се влюбя. Влюбвах се много силно 3 пъти - и от тримата съм разочарована- стана така, че пътищата ни се разделиха, после още 2-3 пъти - но не толкова силно, но въпреки това бях готова да се омъжа и с един от тях, но и там се разочаровах, защото не бяха сериозни..

Сега има 2-ма, които много ме обичат. Тръгнах с първия-в началото беше добре, но после /след 2-3 месеца/ той ми омръзна.., не го харесвам вече както в началото, появи се втория- много ме обича и казва, че е влюбен и е плакал даже пред мене- но и той не ми харесва.. /и двамата са много добри/ тоест в началото ми беше интересен, но вече не е ....

И така не знам какво да правя, а годините си текат- и ако ги зарежа и двамата- ще намеря ли някой, който така да ме обича.., също и аз дали ще го обичам- или ще се въртя в този омагьосан кръ,г в който обичат ме - аз не обичам, ако аз обичам- мен не ме обичат и т.н.

Моля Ви дайте ми съвет- а не мога да се омъжа за някой, който ме дразни с присъствието си и нямам тръпка към него.. дали с времето ще обикна един от тия дето ме обичат?? НЕ ЗНАМ, знам само, че искам да имам щастлив брак, но май няма да стане - не ми е писано сигурно. :(

Коментари

3.   Извинявай че го казвам, но май не знаеш какво искаш. Изглеждаш ми много объркана и някак...уплашена. Толкова много ли те нараняваха? Долавям, че те е страх да се отпуснеш и да се отдадеш изцяло, а от друга страна те е страх и от самотата.

Казваш, че искаш да имаш щастлив брак. Кой не иска? Отговори си първо сама пред себе си какво значи за теб щастлив брак. След това си представи всеки един от сегашните ти двама обожатели в ролята на съпруг и си отговори и на втория въпрос - би ли бил това щастлив брак. Ако не, продължавай да търсиш. Може и мен да намериш /хехе, шегичка/. Шегата настрана, но между двама ни доста прилика - и аз на 29, неженен и бързо отегчаващ се. Само дето не съм особено притеснен от ергенския си статут и не бързам за никъде.
За всеки влак си има пътници, не се притеснявай толкова!

4.   "...не знаеш какво искаш. Изглеждаш ми много объркана и някак...уплашена. Толкова много ли те нараняваха? Долавям, че те е страх да се отпуснеш и да се отдадеш изцяло, а от друга страна те е страх и от самотата." - прав си-всичко това е вярно..може би защото искам идеален мъж - а аз самата не съм идеална- но какво да правя-искам да е симпатичен, да ме разбира, да ме слуша, да не ме ядосва, да не лъже, много да ме обича /цял живот/, да не ми изневерява, да е работлив, да няма голям корем, да не пие бира, ако може и да не пуши... много искам..нали? ;) :(

5.   Забравих да спомена, че майка търпи баща ми цял живот заради нас-а НЕ го обича, не искам и аз да стана като нея...друг е въпроса, че и аз не го обичам много много ...може би те са виновни за това ми състояние-като бяхме малки-постоянно се караха, и се биеха, а баща ми много пиеше :'( това не съм го споделяла с никой защото ме е срам- сега не се бият но често се карат- пред хората сме уж "примерно семейство" ...

6.   Да, много искаш. Търсиш идеалния, а той не съществува - няма да го намериш... каквото и да правиш. Да е симпатичен, да те разбира, да те слуша, да не те ядосва, да не лъже и да е работлив - може да се осъществи. Познавам такива хора, но те не отговарят на останалата част. Между другото даже мисля, че двете части са несъвместими... Ако притежава едното e много вероятно да му липсва другото - така е! Искаш да те обича цял живот - не знам дали е възможно. Чувствата му не могат да се запазят цял живот такива каквито са били както в началото... понякога те избледняват и остава уважението. Това не ти ли стига? Искаш и да не ти изневерява - това зависи и от теб. Ако му даваш всичко, от което има нужда (както и той на теб) няма да кривне от правия път. Не искаш да има голям корем - защо? Защото няма да е хубав? От толкова голямо значение ли е външния вид? А ако бирата, която консумира е в ограничено количество, няма да представрява проблем - нито ще има лошо пиянство, нито корем. Има случаи, в които и най - зарибения пушач отказва цигарите, така че...

Ако искаш да се омъжиш (не казвам да е в първия срещнат, но мисля, че дори да притежава само едната част от нещата изброени по - горе - брака ти ще е щастлив), трябва да си свалиш критериите.

..."Майка търпи баща ми цял живот заради нас..., като бяхме малки-постоянно се караха, и се биеха, а баща ми много пиеше..., сега не се бият но често се карат- пред хората сме уж "примерно семейство"....". - Не си единствената, която търпи подобно семейство. Но.., когато си с вързани ръце не можеш да направиш нищо, освен да проведеш един диалог, които в повечето случай завършва със скандал... Е, ти вече си самостоятелна, можеш да се измъкнеш от всико това (не знам дали вече не си го направила).
Не искаш твоите деца да растат в семейство като твоето, нали? Да, разбирам, но това не означава, че за да го постигнеш ти трябва "идеалния".

Има и нещо друго... Да допуснем, че го намериш този "идеален", (в което дълбоко се съмнявам) - мислиш ли, че той цял живот ще е такъв? Хората се променят... той също ще се промени. Искаш нещо нереално - осъзнаваш ли го?
Търси нещо малко по- земно... възпитавай децата си (живот и здраве), и не позволявай те да търпят това, което си търпяла ти.
(Майка ти е трябвало да напусне баща ти преди нещата да се задълбочат, тогава нямаше през сълзи да си спомняш за детството си...)
SFA

7.   Здравей! няма да ти давам съвет защото си мисля,че е глупаво -каквото и да направиш ще съжаляваш един ден....въпроса е за какво по-точно ще съжаляваш -и е добре да имаш в такива моменти някой приятел който да ти удря по едно рамо:)) Успех и късмет надявам се няма да прибързваш

8.   Пак съм аз, № 3 (странно как хем съм първият коментар, хем номерът ми е трети:) - е, верно е, че искаш доста, но не е чак непосилно. То е хубаво човек да подбира, аз самият също съм много претенциозен. Но не изпадай чак в крайности. Писал бях тука една история- за принца на бял кон- защото ми беше интересно какво според жените представлява това чудо. Е, няма такова "животно" - всичките мъже на тази земя сме простосмъртни люде и реални типажи.
Просто намери реален образ, който да покрива поне донякъде критериите ти. Отпусни се и не се опитвай да се влюбиш като по задължение... и ще се влюбиш. Ако мъжът е мъж, той знае как да те предразположи.

9.   ДОБРО УТРО НА ВСИЧКИ! АЗ СЪМ АВТОРКАТА НА ТЕМАТА! СЛУЧИ СЕ НЕЩО УЖАСНО......БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА КОМЕНТАРИТЕ И СЪВЕТИТЕ-ИСКАМ ДА КАЖА НА №7, ЧЕ ПРИБЪРЗАХ И СЪЖАЛЯВАМ, АЗ НАИСТИНА НЕЗНАМ КАКВО ИСКАМ, КАКТО СЪМ СПОМЕНАЛА В ИСТОРИЯТА СИ-ПЪРВИЯТ ОТ ДВАМАТА СЕГА, С КОЙТО СМЕ ЗАЕДНО ОТ 2-3 МЕСЕЦА, И СИ МИСЛЕХ, ЧЕ МИ Е ОМРЪЗНАЛ...СНОЩИ МУ КАЗАХ, ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ РАЗДЕЛИМ И ЧЕ ТОЙ НЕ МЕ РАЗБИРА, ЧЕ СЕ КАРАМЕ ЧЕСТО /5-6 ПЪТИ СМЕ СЕ КАРАЛИ-ЗА ГЛУПОСТИ/ ТОЙ КАЗА,ЧЕ МНОГО МЕ ОБИЧА, ЧЕ ИСКА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕ С НЕШИТЕ, ЧЕ ИСКА ДА СЪЗДАДЕМ СЕМЕЙСТВО, НО ЩОМ АЗ НЕ ИСКАМ...И СЕ РАЗПЛАКА, МНОГО ГАДНО МИ СТАНА, А АЗ НИЩО НЕ МОЖАХ ДА МУ КАЖА, ОБЪРНАХ СЕ И ПРОСТО СИ ТРЪГНАХ-ОТ МИГА В КОЙТО СЕ ОБЪРНАХ-ДО СЕГА НЕ СЪМ СПРЯЛА ДА ПЛАЧА, МНОГО МИ Е ГАДНО, ДАЛИ ЗАЩОТО ГО ВИДЯХ ЧЕ ПЛАЧЕ И ГО СЪЖАЛИХ...ИЛИ НЕ СЪМ ЗНАЕЛА ЧЕ ГО ОБИЧАМ ТОЛКОВА МНОГО...МНОГО МИ Е ГАДНО, ВСЕ ЕДНО Е УМРЯЛ НЯКОЙ БЛИЗЪК ЧОВЕК...НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ.... :'( АКО НЯКОЙ Е ПРЕЖИВЯЛ НЕЩО ПОДОБНО, МОЛЯ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ, ДА СЕ ВРЪЩАМ ЛИ НАЗАД ИЛА ДА ПРОДЪЛЖАВАМ ДА ТЪРСЯ.... ПРИНЦА /№3 ЩЕ ПРОЧЕТА ТОВА ЗА ПРИНЦА ;) /

10.   Здрасти!
Виж, идеален човек няма, това е ясно на всички. Но мисля, че ако си определиш преоритетите изборът ти ще е по - лесен. Направи си списък с + и - за всеки един от тези, които искат да са с теб и след това избери този, който има повече +. Веднъж направила избор, не се връщай назад и не съжалявай. Но трябва и ти да се постараеш, за да не изгубиш интерес от връзката. Не може след 3 месеца да ти омръзва. Това говори за теб, че си много непостоянна и егоистка. Чакаш от другия да поддържа огъня и ми се струва, че ти не полагаш усилия. За един добър и здрав брак, какъвто искаш, са нужни търпение, постоянство и много старание. И ми се струва, че въпреки възрастта си, ти не си готова за такава стъпка, каквато е бракът.
Надявам се, че ще успееш да се промениш, ако се вгледаш в себе си първо. Мисля, че там ще откриеш, защо не можеш да се влюбиш...
Успех!

11.   Авторката:
хайде деее, преди 2 часа написах нещо-още не е публикуване, е гати системата....

12.   Шшш, чакай малко де - модераторите да не са роботи случайно? Ако си мислиш, че е само твоя коментар си в голяма грешка.

П.С. - Ей там горе има "Х"...

13.   АВТОРКАТА:
№10 ПРАВА СИ, ИСКАМ БРАК -НО МОЖЕ БИ НЕ СЪМ ГОТОВА ЗА ТАКАВА КРАЧКА ПСИХИЧЕСКИ, КОЛКО ПРЕДЛОЖЕНИЯ СЪМ ОТХВЪРЛИЛА, КОГАТО ОСТАНЕ ЕДНА КРАЧКА ДО БРАКА-АЗ ПРАВЯ 2 КРАЧКИ НАЗАД-ЗАЩО МЕ Е СТРАХ ТОЛКОВА....???ДАЛИ Е ЗАРАДИ ПУСТАТА МИ ЗОДИЯ-РАК...САМО НЕЗНАМ ЗАЩО ПЛАЧА ОЩЕ-ГЛАВАТА МИ ЩЕ СЕ ПРЪСНЕ-АЗ МАЙ СЪМ БИЛА ВЛЮБЕНА-НО СЕГА ГО РАЗБИРАМ...НО СЪМ ИНАТ КАКТО И ТОЙ /ЗОДИЯ ОВЕН/ И НЯМА ДА МУ ЗВАНЯ И ДА МУ СЕ МОЛЯ.... НО МНОГО МЕ БОЛИ :'(

14.   ПАК АВТОРКАТА-ВАЖНО!!!!
СЕГА ПЪК ТОЯ ВТОРИЯ, КОЙТО МЕ ОБИЧА,СНОЩИ Е СЪНУВАЛ ЧЕ СМЕ БИЛИ НА НЯКАКЪВ СИ МОСТ-ХВАНАТИ ЗА РЪКА /С НЕГО НЕ СЪМ ИМАЛА НИЩО ДРУГО ОСВЕН НЯКАКВИ БЕЗОБИДНИ ЦЕЛУВЧИЦИ/ АЗ СЪМ БИЛА МНОГО ТЪЖНА ГЛЕДАЛА СЪМ САМО РЕКАТА НЕ СЪМ ГОВОРЕЛА С НЕГО, НЕ СЪМ ГО ПАГЛЕЖДАЛА, ЗЯПАЛА СЪМ В ЕДНА ТОЧКА И САМО СЪМ ИЗМЪРМОРИЛА "НАЙ-ПОСЛЕ ГО НАМЕРИХ" :о БОЖЕ ЩЕ СЕ ПОБЪРКАМ-КАКВО ЩЕ ЗНАЧИ ПЪК ТОВА-И КАК УСЕТИ, ЧЕ СЪМ ТЪЖНА /ПЛАКАХ ЦЯЛА НОЩ/....А ОНЯ В СЪНЯ МИ БИЛ УПЛАШЕН ЗАЩОТО НЕ ЗНАЕЛ КАКВО МИ Е И КАК МОЖЕ ДА МИ ПОМОГНЕ..

15.   Ти добре ли си,АВТОРКЕ???Това не е нормално поведение на 29 годишна жена.Мислиш като тийнейджърка.Никой от нас не би могъл да прецени какво чувстваш към първия,втория или който и да било.Това решение трябва да го вземеш сама.А след като не се чувстваш готова да се омъжиш,просто не го прави.

The Life is MONEY

16.   Права си №15-точно като тийнейджърка мисля-незнам защо съм такава...понякога мисля като 50 годишна жена, а понякога като 15 годишна....често мисля каква ще е картинката например 10 г. напред, ако съм с "еди кой си"-може би трябва да се посъветвам с психолог-защото наистина никой не може да ми помогне-и приятелката ми се побърка с мене-не знае как да ме посъветва-а сега си върнах първия и сме щастливи - ЗА СЕГА поне - той много ме обича и се старае да прави каквото аз искам, а на мен ми харесва той да ме обича.

17.   Зравей. Иа аз съм като теб. От мига в който ме заряза истинската ми любов (5 години) не съм обичала. А съм на 25. Моят съвет към теб е: Не си поставяй брака за фикс идея, а просто си дай поивка. Не излизай на вън с цел да търсиш идеалния. Той сам ще те намери, когато най-малко очакваш! Успех!

18.   Здравей мила,
Стигнах до темата ти с гугъл търсачката в която написах "защо не мога да се влюбя". Нямам съвет към теб. Искам да споделя само, че бях силно влюбен в едно момиче когато бях на 16г. Не се получи. Не съм спирал нито за миг да я обичам. Не съм я виждал от тогава. Сега съм на 38 и още я обичам. Жених се, разведох се, две деца имам, имах и много други връзки, но никога повече не се влюбих. ...а нея още я обичам и често вечер плача със спомена си. Иначе съм силен, могъщ, богат с влияние, връзки и много див живот, но вечер плача за детската си любов.