Влюбен съм в две момичета
Здравейте :)
На 19 години съм и имам един проблем. Влюбен съм в две момичета. На някои от вас ще им се стори странно или невъзможно, но е факт. Правя разлика между харесване, влюбване, обич и т. н., така че знам какво ми е.
Първото момиче е бившата ми приятелка, с която скъсахме наскоро. Разбирахме се чудесно, но в един момент тя се промени, което доведе до края на връзката ни.
С второто момиче се запознах малко след това. Тя е доста мила, забавна и приятна. Колкото повече я опознавам, толкова повече започвам да се влюбвам в нея. Направи ми впечатление, че доста се различава от другите момичета, с които съм общувал.
Проблемът е, че още изпитвам силни чувства към старото момиче. С нея сме в нормални взаимоотношения и напоследък усещам, че онази промяна в нея, която ни накара да се разделим, започна да изчезва.
Нужна ми е малко психическа нагласа и всичко ще се оправи, когато избера една от двете, но не знам коя. Дали е по-добре да забравя за миналото и да пробвам с новото момиче? Тя също има интерес към мен и мисля, че ще се получи, но като се сетя за бившата и това, че има шанс да продължим прекрасната връзка, която бяхме започнали, се спирам отвсякъде. Какво мислите вие? То е ясно, че аз не мога да реша сам, а сърцето ми няма как да го следвам, защото ме води в две посоки. Шантава работа, нали?

Коментари

1.   Ами послушай сърцето си.. Новото момиче от твоя град ли е? Защото и това е важно.

2.   Тази, за която малкия се радва повече... Остави го той да избира.... Ти си почини малко от размисли и страсти ;)

3.   Отговора е лесен - щом си влюбен в новото, забрави за старото. Никога не оставяй на миналото да си играе с теб.

4.   По-добре опитай с новото момиче. Ако наистина обичаше старото, нямаше да се появи друго.

5.   Аз пък ще ти кажа, че най-лесния начин да превърнеш живота на двете момичета в АД е - да тръгнеш с новата, преди да си преодолял напълно предишната.
Защото много скоро след това носталгията става неудържима и ще прескочиш обратно, после гузен пак при новата.
Познавам един Простак:), който буквално съсипа 2 напълно нормални момичета - превърна ги в ошашавени кокошки и ту с едната, ту с другата.
За едното момиче не знам какво стана по-нататък, но другото се разболя от нелечима болест. Бях свидетел как се гърчеше от смазано его, но не можеше и не можеше да го преодолее.
Той също не изглеждаше особено щастлив, макар че покрай тези двете си намираше и нещо странично чат-пат.
Така че преди да се развихриш и заподскачаш от креват на креват - хубаво помисли за сложната перспектива.
Ако ги уважаваш, а не просто желаеш - остави ги за известно време, месец-два, успокой се и тогава вземи решение.

6.   не се тревожи и аз сам така но старата ми изневеряжа с наи добрия ми приятел

7.   Скъпо момче, коментарът на номер 5 е много точен. Порастваш, би трябвало да изграждаш у себе си някакви принципи относно това какъв човек искаш да бъдеш. В момента ти си егоист. Получаваш внимание от две момичета, и си играеш с тях. Това е много подло. Замисли се ако те двете знаеха какво е в главата ти, как биха се чувствали.

Ако си истински мъж, най-правилното нещо, което можеш да направиш, е да си дадеш известно време почивка.

Стандартно правило е след раздяла човек известно време да бъде сам именно защото няма как чувствата да изчезнат отраз /а това че ги има не значи непременно че тези хора трябва да са заедно, щом са се разделили, значи е имало някакъв проблем/.

Понякога преодоляването отнема месеци, дори години /в по-напреднала възраст/. Моя собствена теория е дори, че двама души принципно и не трябва да избързват със секса докато не се опознаят като характери /защото секса сближава много, и според мен от секса се зараждат чувствата/. Какво правят обаче когато установят, че нещо не е наред обаче вече са влюбени? Любовни драми...

Така че ако смяташ, че си достатъчно голям за сериозна връзка с момиче, бъди отговорен и верен. И в същото време всичко си е до личен избор!!!

Ако не смяташ- просто бъди с различни момичета, но без да им правиш някакви илюзии, всичко да е ясно още от началото какво е- само секс или истинска връзка. Бъди точен човек, така няма да имаш никакви проблеми.

8.   Ами, защо не обясниш и на двете че много ги харесваш, но има и друга; и виж те какво ще кажат.

9.   Може ли само да попитам от кой град си, моля? Иначе съвета ми е да избереш 2рото момиче, ако имаш силни чувства към нея, защото ако си обичал предишната си приятелка, нямаше да се чудиш с коя от 2те би искал да бъдеш. А, ако ти е толкова объркано и сложно, може просто да си вземеш почивка от връзките.

10.   номер 9 - миличката....
Не, не е от твоя град,
това не е Той
и не си ти второто момиче...
Недей се надява напразно, това е вид параноя :))

11.   И аз бях влюбена в 2 момчета, когато бях горе долу колкото теб. Едното ми беше гадже, а другото само обожател. Разбрах, че обожателя не си струва като човек и избрах гаджето ми. След доста години връзка с гаджето ми отношенията ни охладняха и пак се влюбих в друг. Този другия като го опознах и разбрах каква свиня е, пак си избрах гаджето ми. Е в крайна сметка доброто винаги побеждава злото :)

12.   ОТ АВТОРА:

1., и двете са от моя град.

5., не съм от тоя тип момчета, които подскачат от креват на креват и няма как да се сблъскам с толкова сериозна ситуация. Иначе си прав, да.

7., смятам, че не съм егоист. Ако бях такъв, нямаше да се замислям и да искам съвети. Съгласен съм, че е хубаво първо хората да се опознаят. С бившата ми секс започнахме да правим след 3-тия месец. Това с различните момичета го отхвърлям като вариант, защото е пълна глупост. По-добре на сухо, отколкото да си тровя живота с леки и прости момичета.

8., това ще е доста голяма грешка. Няма смисъл да го правя, защото в момента нямам връзка с нито едно от двете момичета.

9., от град в Южна България

Много от вас ме съветват да си дам почивка. Аз също искам да го направя, но ме е страх, че ще изпусна това ново момиче, което наистина си заслужава.

Иначе номер 3 каза нещо, което ме накара силно да се замисля. Виждам, че повечето от вас са на същото мнение, затова ще го послушам.

13.   Искаш новото момиче защото тръпката е по-силна.. има нови емоции всичко е по-различно отколкото до сега.. Изживей я тази нова връзка.. все пак единствения начин по който забравяш една стара връзка е с нова ;)