Срамежлива като мен... харесвам я
Здравейте. Студент съм и повтарям 2-ри семестър и естествено съм в нова група.

Та в тази нова група, забелязах има едно момиче- на външен вид-нормално.
Не носи грим (доколкото съм забелязал, лицето й е чисто всеки ден, в смисъл не се виждат гримове и фондьотени и т. н. )

Второто което е-срамежлива е. Почти с никой не говори, мълчалива, притеснителна... като мен :)

харесвам си я :)
Натъжава ме факта обаче, че леко я обиждат другите, не я гледат много с добри очи, в смисъл, хвърлят й леки подигравки и мен това ме дразни, знам как е, и а съм търпял такива неща и я разбирам.

Но тя на никой нищо не е направила, а те й пускат някакви подигравки и леки обиди :(

Не знам дали си има приятел. При почивките се обажда по телефона, но не знам на кой.
Веднъж се обади по телефона и попита "събуди ли се вече"

Естествено, че може да се е обадила на приятелка, на сестра си (нз още дали има братя/сестри)

Просто така го зададе въпроса, че не се разбра с кой говори-дали с момче или с момиче.

И аз понеже си я харесвам и искам да я опозная и леко се подразних при мисълта, че може би се обажда на приятеля си (опасявам се да не би да е обвързана) веднага си помислих, че явно си има приятел и го пита "Събуди ли се"
И просто... нормално, нали си я харесвам.
Та това наистина ме... покачи ми адреналина... ако си няма приятел искам да се сближа с нея и да я опозная повече.

Но аз съм срамежлив също, не зная какво точно да направя, да не хвана да се държа така, че да си проличи много че си я харесвам...

Ще се радвам ако ми дадете някакъв съвет :)

Как да се приближа до нея повече и да я опозная?
Защото никакъв ме няма във теи неща :( :(

Едно Момче-20г.

Коментари

1.   Здравей. Пише ти също срамежливо момиче, което не е студентка, но може и да ти помогне малко. :)
Срамежливите хора са по-чувствителни, не знам дали ти е направило впечатление това. Опитай се отначало да покажеш интерес към нея с леки жестове - нежна усмивка, поглед, смятам, че ще долови интереса ти. Ако не знаеш как да започнеш разговор с нея ще е малко трудно, но... не е невъзможно. Например можеш да седнеш до нея по време на някоя лекция и след като завърши да я попиташ нещо, уж не си разбрал нещо и ако ти обясни - на другия ден можеш да отидеш при нея, да и благодариш, че ти е обяснила, че без нейната помощ не би могъл да разбереш нищо и да я поканиш на кафе. Разбира се това е само пример. Надявам се да съм помогнала с нещичко и успех! (:

2.   здравей,
како я описваш - добро и хубаво момиче - ако си има приятел то той е щастливец.

Ако няма - супер - свободна е и може да действаш!

Но няма как да разбереш дали има приятел без да се сближиш с нея
казваш, че стой сама - още по-дбре
ти бъди до нея
в началото з апо-кратко и с течение на времето се задържай повече около нея!
след това може да я поканиш на кафе или кино!
хубаото е, че и двамата сте еднакви и няма за какво да се притесняваш щом сте еднакви :) виж ако тя беше супер общителна а ти не - има основание да се притесняваш, но щом не е така - не разбирам какво чакаш!

имаш невероятен шанс лесно и бързо да се сприятелиш с нея - тя в момента е сама - добра е и ти ако се държиш нормално с нея, тя със сигурност ще е щастлива че си има приятел!

3.   Обиждат я, защото е затворена и нищо няма да им каже. И отворена да беше, пак щяха да я приказват, ама поне зад гърба. Щом си като нея, отиди, заговори я... вървете заедно, общувайте. Може да си допаднете, което е добре щом и двамата сте такива.

4.   Срамежливостта не е добродетел.
Взимайте се и се отраквайте, защото живота ви готви доста неща, а със срамежливо поведение нищо няма да постигнеш освен да те командва някой друг!
А относно това:
Но аз съм срамежлив също, не зная какво точно да направя, да не хвана да се държа така, че да си проличи много че си я харесвам... - истинският мъж показва открито влечението си към определена дама. Нали целта е именно тя да разбере, че имаш интерес към нея, а ти се страхуваш от това?
Излез от черупката си, насили се, излез от зоната си на комфорт. Ако не знаеш как, започни да четеш книжки за психологията на човека и тн.
Сериозно, от мои лични наблюдения, срамежливите хора са най-неуспелите в живота.
Ти сам казваш, че повтаряш семестъра, дали е защото си по-малко способен от своите вече бивши колеги? Едва ли. Истината е, че те са си взели изпитите, защото или някой им е помогнал, или са си платили /което не одобрявам/, или са търсили информацията, която им е трябвала упорито, правили са добро впечатление на преподавателите и тн. За бога! Една усмивка струва много. Макар и на 20, все още не осъзнаваш тънкостите на живота, тънкостите към успеха в работата, в любовта, във всичко. Излез от кутията, в която си!