Искам да се сближа с нея, но все още храня чувства към нея!
Здравейте, преди 4 години, още в гимназията се бях влюбил в едно момиче от моя клас, което е много красиво и интелигентно. В 12-ти клас се беше развило всичко, аз бях на 18, а тя на 19.... бях и казал, че я обичам! Тя ми отказа поради ред причини, тогава тя имаше, приятел с когото излизаше от 2 години, а аз не бях достатъчно убедителен за да успея да я отмъкна от него. И един ден, когато всичко бе приключило, аз незнаех дали ще я видя повече, защото тя заминаваше за чужбина. Та точно този ден, не можех да приема факта, че ще я изгубя. Направо изтрещях, все още бяхме приятели по Фейсбук и незнам, защо бях решил, че би било полезно да скъсам взаймоотношения с нея, за да не се измъчвам повече. Реших да й пратя съобщение с отвратително съдържание и обвинения, за това, че е влюбена в най-добрия ми приятел. В страха и яроста си, (незнам от къде го беще измислил това лапещкия ми акъл... ).... , но й казах, че имам психични отклонения, това беше много тъпа лъжа.
Разбира се тя ме отряза... и след като ме изтри от Фейсбук, добави най-добрия ми приятел.
Проблема между нас се реши след 3, 5 години благодарение на това, че поех инициативата да я потърся. Извиних и се подобаващо разминавахме се тея дни по улиците и си говорихме!
Явно ние хората наистина се променяме, и тея дни ми се въртят разни идей в главата ми, дали да не я помоля да вляза в нейното обкръжение, след като изгубих моето скарах се с 2-ма души и последиците са такива, че сега не излизам никъде с никого, ... попринцип тя е мило момиче и ако седнеш и поговориш с нея, би ти помогнала, а и има сестра, която също има хубава външност и беше ми я предложила преди години, но аз й отказах на предложението, тогава бях много влюбен и исках нея... , но сега, като знам, че на нея не й пука за мен, и, че не ме обича, притеснявам се да не прозвуча смешно, след всичко това и да се унижа?

Коментари

1.   Не се унижавай и спри да преследваш момичето. Тя не те харесва, не те е харесала и няма да те хареса.
Работи над себе си, ако искаш да имаш приятели и приятелки. Приятелството се печели, не се натрапва и още по-малко се постига с преследване и тормоз.

2.   Просто я покани на стреща и тогава ще видиш на къде ще тръгната нещата :) Но ако питаш мен се откажи от нея.. по мои изчисления тя трябва да е на около 23. В този период жените си търсят серозни мъже, с които смятат да прекарат остатъка от живота си, а тя в твое лице вижда просто един съученик .. (онова хлапе от гимназията). Трябва или да се отнесеш много сериозно към нея (помисли си първо ти какво искаш) , или да се откажеш от нея и да се "хвърлиш" на сестра и ;)

3.   От автора:Смятам, че дадохте категорични и ясни отговори, за което благодаря.
Желая да го направя да започна сериозна връзка с нея, но вече тя изяви позицията си и ми даде категоричен отговор.... НЕ!
Ние, не се познаваме добре, а за да я обедя трябва да общувам по-често с нея, но просто нямам тази възможност много рядко се срещам с нея. Ще я слушам, и така...
Поне изчистих съвестта си пред нея... смятам, че и и това е постижение!
А, колкото до сестра й никога не сме се запознавали лично, но бих се съгласил да тръгна с нея има привлекателна външност! ;)