Не разбирам себе си
Здравейте,

Аз съм жена на 38 години.Не зная как да започна - никога не ме е бивало да изразявам чувствата си. Искам да ви разкажа за една любов.

Преди 20 години имах продължителна връзка с човек, които много обичах, но не беше подходящ за мен. Изневеряваше ми, понякога ме унижаваше. Сега виждам и моите грешки, но тогава обвинявах за всичко него и когато се сбъдна мечтата ми и той ми предложи брак, и междо другото пак ми изневери, аз го зарязах. Омъжих се. След месец и той се ожени. За тези 20 г. той не спря да изневерява на жена си и не спря да прави опити да поднови връзката си с мен. Само че аз не се интересувах- моят живот не е като в приказките, но имам съпруг, който ме обича и уважава, не ми изневерява. Отгледахме чудесни деца. С годините аз станах хубава и самоуверена жена, изградих карирера - какво повече да искам и защо да си усложнявам живота.
Но преди 6 месеца той почина и неочаквано за мен аз страдам.

Винаги съм си мислела, че отдавна не го обичам, а сега вече шести месец не искам да приема, че никога вече няма да го видя. Иначе в живота ми всичко е наред, но защо тогава ме боли. За заминаващата младост или за това, че цял живот се разминавахме и между нас останаха много неказани неща, а сега го няма...

Коментари

1.   Ами честно казано може би второто. Самия факт, че не си го забравила след 20 години може би трябва да ти говори, че това не е случайно.

2.   Защото хората са казали: "Първата любов никога не се забравя"!!!

3.   Здравейте,
Не съм съгласна, че стрададте за това, че са останали неисказани неща между вас. Мисля, че с всеки човек е така- особено с нас жените - може би, защото сме по-романтични, по-чувствителни. Май ни е в природата да си намираме за какво да страдаме. Сега вие си представяте какъв щеше да бъде живота ви с него и т.н, макар че знаете какъв е бил. По-скоро тъжите за един приятел, за един човек, който е бил част от вашия свят. Малко или много- въпреки проблемите, за да сте била с него е имало за какво. Колкото и да е банално ще го забравите и ще свикнете- хората сме животни и свикваме с тея неща. Изживейте си болката и мъката за вашия човек, но не търсете вина в себе си. Поздрави!

4.   Вие страдате за това, че не сте му казали че му прощавате .

5.   Благодаря на всички, които ми писаха.
Сега, когато нещата в мен се уталожиха и чета това, което съм написала, осъзнавам, че аз в действителност не му простих. Само че начинът, по който се чувствам ме накара да осъзная, че цял живот съм обичала този човек.
Може би затова не простих.

6.   Здравей, мисля че точно това е истинска любов при това страстна. Но не виждам какво можеш да направиш при положение, че той е семеен. Да бъдеш ДРУГАТА ......не, но ако и той те обича, а мисля, че това е така нека се раздели с жена си, защото вие сте родени един за друг.
Потърси го - няма да съжаляваш.

7.   Не разбрах кой от двамата е починал, има двусмислица.