Мразя го... защото го обичам
Мразя всичко в него. Мразя начина, по който се усмихва, мразя погледа му, мразя смеха му, мразя гласа му.
Мразя го, за това, че никога не му пука и затова, че ме кара да мисля за него непрекъснато.
Мразя го,з ащото ме кара да страдам... мразя го, защото се оказа моята несподелена любов. Мразя го, защото го обичам. И го искам го, просто го искам. Винаги съм го искала. Чуствам се като психясала от тази любов. Никога няма да съм същата той ме промени.
Кога ще се влюбя кажете ми в някой, който ме заслужава, а не в този глупак!!!

Коментари

1.   Мразиш го защото омразата е всъщност страх и яд...не го мрази -само го обичай

2.   Познато, познато..

3.   Те всички са такива май вече,но все пак дано намериш някой който поне малко да те заслужава

4.   Даа прекалено познато .....

5.   №1 - Как така да обича човек, който мрази? (Само дано сега някой не ми цитира някоя религиозна глупост от сорта на "Бог (или, които го беше там) е казал - обичай враговете си", (не знам дали човека, които мрази й е враг, но и няма толкова голямо значение)). Та... както и да е.
Аз също мразя един човек, а чувството на омраза наистина е голямо, и искаш да ми кажеш да спра да мразя този човек и да превърна чувствата си в обич? Защо? И как?
(Ще чакам отговорите ти - ще ми бъдат интересни).

До авторката: Мрази го, но трябва да имаш нещо като контрапулт, защото ако не знаеш как да мразиш - чувството ще те погуби. И, когато искаш да кажеш "Обичам те", вместо "Мразя те" (не говоря за същия човек) - няма да можеш. Затова мрази, но не забравяй и за разума си.

Трудно ще го забравиш, дори е възможно това да не стане, защо ли? - Защото той те е променил и ти ще носиш тази промяна в себе си.
Може би ще го игнорираш от живота си тогава, когато се появи момче (мъж), който да обикнеш толкова силно, колкото мразиш сега... тогава нещата ще се понаредят поне от части. Когато ума ти, ти го пожелае, отново ще почувстваш любовта...
SFA

6.   Омразата е различна към различните хора. А омразата от любов е съвсем друга категория. Всъщност много хора използват тази дума без наистина да изпитват истинска омраза. Аз лично мисля че точно такъв е случаят при авторката.

Ale

7.   Според мен авторката не мрази това момче в буквалния смисъл на думата. По-скоро е влюбена до уши в него, но е осъзнала, че той не е стока и не може да й предложи любовта, от която се нуждае. И след като е осъзнала това, се опитва да го намрази, да го забрави, да го изхвърли от живота си, а не може и не може, защото е прекалено хлътнала.
Поправи ме, ако греша, мило момиче, но чувствата ти са ми познати.

Единственият лек е времето, колкото и банално да ти звучи. Ще мине време, ще срещнеш друг, ще се влюбиш отново толкова силно, ако не и повече, и ще видиш как този отдавна ще си го забравила.
До тогава, обаче, все ще си страдаш, мила, няма какво да се лъжем. Постарай се колкото се може да не мислиш за него и ангажирай времето си с други неща.
Успех ти желая от все сърце!

8.   Трябва да станеш като хамелион,да спреш да обичаш в момента в който разбереш,че няма смисъл...и да се прехвърлиш на друг....,когато и другия те разочарова,намираш друг клин и така....по-малко ще боли.Не мога да те излъжа,че няма да боли,защото без болка ,няма любов,но болката ще преминава по-бързо,заклевам се.

Аз това го практикувам от доста време и приятелките ми се чудят как може да съм все влюбена и с 10 год изглеждаща по-млада от тях!Аз наистина съм влюбена в мъжете ,с които съм.Давам всичко от себе си за тях,но досега не се е получило.............и продължавам да се влюбвам...........

9.   Не е вярно това,че ще "почувстваш любовта",като си намериш нов...Ще я почувстваш тогава,когато старата лювов дойде при теб и ти каже нещо от сорта"никога не съм те забравял,продължавам да те искам",ама никога не го ли видиш пак-"Далече от лицето-далече от сърцето".

10.   Лелеее колко омраза и защо? Я горе главата,ти сама не си даваш спокойствие на душата,и не искаш да продължиш напред.Затвори тази страница от теб зависи!

11.   Сагласна сам с 9 това в самата истина изпитвала сам го и ве4е 6 год "го мразя" :( защото толкова мн го обичах, а виждах че няма смисал !

12.   Мразиш го защото не можеш да го имаш ! Защото не е това което на теб ти се иска да бъде...

13.   Мамка му, напълно те разбирам :((

14.   И аз те разбирам напълно ясно!Аз имам същия "проблем'' :(
Обичах го,а сега имам смесени чувства към него,защото не може да бъде мой ;(

15.   Познато обаче в моя случай момчето ме мрази защото го харесвам но и аз от скоро започнах да го мразя и обичам едновременно защото разбрах че си има гадже и че света ми е рухнал защото така омразата му ще се засили!До болка ми е познато чуството само че по-голяма защото въпросното момче си е решило че ще ме мрази!Мамка му немога да ти кажа забрави го защото мразя да ми казват така когато поискам съвет!Тъпите момчета гонят някви лигли дет въобще не им обръщат внимание и нас момичета дет умираме за тях ни имат за мръсни парцали!Не си заслужава но обичаме защото сърцето ни го казва!Няма какво друго да ти кажа защото със сигурност и ти като мен си плакала и сърцето ти се е разкъсвало заради момчето!Защото сигурно и ти плакала когато с последни сили триеш снимките му от телефона си за да го забравиш но не успяваш!Или когато вършиш какви ли не глупости заради него!Какво да ти кажа-ние момичетата сме си виновни че си падаме по някакви красиви боклуци!

16.   НЕ МОЖЕШ ДА ГО МРАЗИШ СЛЕД КАТО ГО ОБИЧАШ,АЗ СЪЩО СТРАДАМ ОТ НЕСПОДЕЛЕНА ЛЮБОВ.БЪДИ БЛАГОДАРНА ЧЕ СИ ИМАЛА ЩАСТЛИВИ МИГОВЕ , ПОВТАРЯЙ ВСЕКИ ПЪТ КОГАТО ПОМИСЛИШ ЗА НЕГО ЧЕ МУ ИЗПРАЩАШ ЛЮБОВ И СВЕТЛИНА, С ОМРАЗА НИЩО НЯМА ДА ПОСТИГНЕШ НО С ЛЮБОВ ЩЕ ТИ СЕ ВАРНЕ ЛЮБОВ, Е И АЗ НА ТОВА СЕ НАДЯВАМ

17.   и аз съм на мнението, че не можеш ДА ГО МРАЗИШ СЛЕД КАТО ГО ОБИЧАШ. Аз също страдам по тая прична Несподелена любов вече 3 години .. Приживях толкова много неща. Това вапросното момче което харесВам от 3 години ме Е обиждал , винаги когато се опитам да му кажа нещо ме реже по вазможно най-гадния начин. Държи се ужасно с мен от както се познаваме и вапраки всичко Не МОГА ДА КАЖА, че ГО МРАЗЯ ..

18.   Мамка му, разбирам те! Мислиш си, че го мразиш, защото те е яд, че няма да го имаш. Просто се примири и се опитай да го забравиш, колкото и трудно да е това. Знам колко боли и колко е гадно!

19.   И аз те разбирам.. Когато няма как да имаш даден човек, започваш да изтъкваш всичките му недостатъци, нали знаеш поговорката за лисицата и гроздето, че като не може да го стигне и било кисело. Разбирам колко е гадно положението, но повярвай ми, ще ти мине. Аз съм в същото положение с тази разлика, че като искам да го забравя и почвам: " ама ние имаме 12 год разлика, ама той гледа само приятелите си, ама не е романтичен.. " Но истината е, че си боли и то много!

20.   Напълно те разбирам и аз съм в абсолютно същото положение
много го обичам и се опитвам всеки ден щом го видя да се обръщам на другата страна с надеждата, че ще си отидат чувствата ми към него! Моят съвет е да се опиташ колкото и да е трудно да го изхвърлиш от живота си. Успех!

21.   Аз пък го обичам, въпреки че не сме заедно. Не мога да го мразя. Колкото повече време минава, през което умишлено не се чуваме, толкова ми е по-скъп. Тъжно е, но това е положението.

22.   Познати чувства, да, много познати!!!
И как да го забравя като го виждам всеки ден.....с новата му приятелка, много боли, страшно много. Въпреки всичко му изпращам любов и дори да си мисля, че го мразя, всъщност всъщност съм влюбена в него, въпреки всичко.

23.   Всеки човек минава по този път, на всеки са му разбивали сърцето поне веднъж, кофтито е, че твоето "Мразя" е равнозначно на безсилие и задушаваща любов, с времето ще намалява и накрая ще остане само сладък спомен, ще си мислиш за него с любов, както си го правила сигурна съм и 5 мин след като си споделила...

24.   И аз съм така само, че аз искам да гомразя, но го обичам ;(.

26.   Явно много от нас са така, мили дами. Аз също го мразя за това че никога не съм го имала, че винаги ще си се представям в прегръдките му, че ме лиши от възможността да изживея най-искрената си любов в този проклет живот, че за миг разсипа всичките ми мечти които градях за общото ни бъдеще, че друга ще топли леглото му, макар и да се отнесе толкова гадно с мен. Мразя го за това, че ми отне шанса да градя живот със ''сродната си душа'', защото си принадлежахме, мразя го че ме нарани толкова пъти, но и в същото време сърцето ми го обича безумно и до болка и копнее дори и за секунда време споделена с него с отношението му отпреди когато бяхме толкова близки един с друг. Труден е животът на нас обречените да мразим човека, който най-много обичаме.

27.   Щом си започала да го мразиш значи скоро ще го забравиш и ще се почустваш щастлива повярваи ми той ще съжилява и ще си плати че те е наранил

28.   Любовта винаги е любов-омраза, дори ако е взаимна. А пък ако е несподелена, или ако има измяна, то омразата е още по-болезнена. Защото си допуснал друг човек в сърцето и в душата си, там, където имаш достъп единствено ти, все едно, че другият - това си ти самият, а той се е отнесъл, като с чужд човек, взел е от топлината и от енергията ти, от самата ти душа, и го дава на някого другиго. Чувстваваш се подло ограбен, измамен, поразен с нож в гърба. Причинил ти е огромна болка. За жалост, повечето жени обичат точно такива хора и страдат по тях, а мъж, който им е верен и предан, някак им става скучен и безинтересен. Парадокс. Чуйте песента Beautiful Liar - Beyoncé, Shakira

29.   При мен момчето ме обижда, но не знам дали заради мен или заради моята приятелка, защото той не я харесва особено. Преди да започна да излизам с нея, той не ме обиждаше, а се държеше съвсем нормално. А странното е, че един път ми направи комплимент и после след няколко дни пак ни обиди с приятелката ми. А аз макар и да ме обижда пак си го обичам и колкото и да си казвам, че го мразя, не мога да спра да мисля за него.

30.   Затова любовта е най-сложното чувство, но най-желано! Много често предварително знаем, че ще ни е трудно, че ще ни боли, но пак... Понеже жените и повече мислим, и повече анализираме, по-интуитивни сме, затова и повече страдаме. Не, че мъжете не страдат, но при тях, сякаш, не е на живот и смърт

31.   Любовта е единствената, предварително програмирана болка, която искаме отново и отново. Дори и да ни натежи дотолкова, че да не искаме изобщо да я срещаме отново. Тя пак и пак се случва. Всеки следващ си мислим, че е най-добрият и най съвършеният. Мислиш, че няма да се влюбим отново-но това не така. Влюбваме се отново и отново.