Как да се разделя с него?
Имам приятел от 2 години, но вече нещата не вървят. Наскоро правих няколко опита да се разделим, но тогава той започва с това, че много ме обичал, щяла съм да съжелявам, че щял да се самоубие и сърце не ми дава да си тръгна. Днес също можеше, но нямам толкова смелост да го оставя. Става ми гадно, когато си помисля, че ще ме изтрие от телефона, фейсбука и всичко, за да не ме вижда. Но някак си нямам чувства вече към него, като затворничка съм. Ревнува ме адски много, не ме пуска да излизам въобще да не ви разправям. Искам да ми кажете как да постъпя, как да се разделим без да прави той глупости, усещам, че може да се убие заради мен, но не искам да ми тежи на съвестта това :Х. Как да го накарам да продължи напред без мен?

Коментари

1.   ... ами просто му кажи „Съжалявам, но късам с теб и искам да продължа живота си без теб“. После ТИ САМАТА му триеш всички координати и почваш да живееш без него...
Няма да съжаляваш!
Сестра ми стана заложник на подобен тип. Навремето не събра смелост да скъса с него, а не го обичаше веше... той щеше да се самоубива (да бе), какво ли не ? наговори и днес тя е нещастно омъжена за този тип и си провали живота завинаги. По-добре ужасен край от ужас БЕЗ КРАЙ.

2.   Аз имам същия проблем. Не мога да си тръгна заради огромната зависимост, която съм развила към него. В малкото моменти, които събера смелост и вече търпението ми се е изчерпало си тръгвам, а той започнва да ме търси, да идва до нас, да се моли, да реве, да прави сцени и всичко това ме смазва психически и ме кара да се чувствам много виновна, след това поддавам и се връщам при него. Просто защото тук нямам никой, сама самичка съм, трудно ми е да си представя как ще минават дните ми без него... не че толкова ще ми липсва самия той... Мисля, че и ти имаш подобен проблем. Имаш някаква зависимост към него и трябва да я преодолееш. Не ги губи времето с човек, който чувстваш, че не е за теб. Спри да мислиш за него, как той ще се чувства. Ако може смени си телефона, изчезни просто и не се виждайте за да не ти влияе. Успех!

3.   Ако той наистина те обича ще те пусне и ще поиска да останете приятели. Щом прави такива заплахи, той не те обича, както и ти него. Просто това е привързаност и рутина. Напусни го без да се обесняваш, и на двамата ще ви мине и ще забравите за тези неща във времето. Да, тежко е, но всичко в този живот е така, лесно няма...

4.   Просто го зарежи, защото може и по-лошо да стане :) Това е моят съвет!

5.   не се притеснявай няма да се самоубие, на мене колко са ми казвали че ще се самоубиват не е истина

6.   Поредния манипулатор. Не му се връзвай на приказките. С това още повече засилваш чувството му на притежание върху теб. С такива трябва да режеш от раз. В крайна сметка не трябва да си с някого от съжаление или от страх, че може да се нагълта с хапчета за гърло повече...

7.   Здравейте!
Аз имам същия проблем! От 3 години съм с един мъж, който е по - голям от мен с 24 години ( аз съм на 28, а той е на 52! Разбираме се страхотно, не се караме и за някои неща имаме общи гледни точки! От известно време той иска да се оженим и да си създадем семейтво, само че аз не искам! Харесва ми да съм с него, защото той се грижи за мен, угажда ми за всичко, готви, пере, чисти, често ходим на почивки и екскурзии и т. н. Знам, че той много ме обича, казва ми го често, а и ми по показва! Аз също го обичам, но не по този начин, по който иска той! Когато съм с него се чувствам защитена и знам, че каквото и да ми се случи той винаги ще ми помогне! Не е онази тръпка, когато си влюбен! Криехме връзката си в тайна, поне от моите познати, защото аз не исках нашите да разберат! Преди 2 седмици той ме заплаши, че ще отиде и ще разкаже всичко на нашите, при което аз накрая се принудих да им кажа и те бяха страшно възмутени от мен! Как съм могла да направя това, да бъда с човек, който е разведен и има 2 деца и е почти на годините на майка ми! Сега ми нямат доверие и това е напълно разбираемо!
Аз искам да се разделя с този мъж, защото не виждам бъдещето си с него! Може малко грозно да прозвучи, но мен ме е срам да кажа на приятелките си за него, не мога да изляза в нашия град с него за ръка и да се разхождам без да ме е страх, че някой ще ни види, не мога да кача снимки на двама ни в социалната мрежа! Той не спира да ме убеждава, че двамата ще ние е много хубаво, че всичко тепърва започва и, че ще имаме страхотен живот, в който аз нямало да мисля за нищо, а само да му се наслаждавам! От една страна ми звучи страхотно, но от друга като се замисля как да родя от него? ! Не искам един ден, когато заведа детето си на детска или на училище и когато той го прибера да му се подиграват децата, че дядо му е дошъл да го вземе! Не искам да го причинявам това на дете си! Вярно, че на него не му личът годините, но аз съм млада имам едни интереси, а той други, а и секса сега може все още да става, но до кога ще го може! Точно, когато аз съм във вихъра на младежта си, той вече може и да не може!
Не знам как да се разделя с него, той ми казва, че не вижда бъдещето си без мен, а аз не мога да си го представя с него, заради нещата които изброих по-горе! Не искам да го нараня, но май това е неизбежно!
Моля дайте ми съвет как по-безболезнено да се разделя с него!

8.   Ще ти кажа какво мисля. Той има 2 деца и твърди, че не се вижда без теб? Тук трябва да ти светне червената лампичка. Ако е искрен - значи му хлопа дъската или лъже за да намери начин да те задържи до себе си. За мен неговото поведение не е нормално. На тези години трябва да се радва на внуци и спокойно да навлиза в старостта си, а не да мисли за нови деца. Не може да е толкова арогантно убеден в себе си, че ще се справи така както е гледал своите деца. Мисля, че той чисто и просто те използва за избиване на някакви комплекси или за лекуване на някакво душевно разтройство. Съвета ми е да бягаш! Бягай надалеч! Не си му длъжна. Не се заробвай. Безболезнен начин да го оставиш не мисля, че има. Моят съвет е да не лъжеш и увърташ, а да си кажеш истината. Събираш смелост и го правиш. Мен ме притеснява, че както описа ситуацията, той няма да се откаже от теб лесно. Вкопчил се е като удавник за сламка... Добре е, че си споделила с родителите си. Ако той започне да създава проблеми ще имаш тяхната подкрепа.

Та пак да си кажа - бягай. Кажи истината - ако е наред с главата и е мъж на място, ще те разбере и ще се оттегли от живота ти, без да усложнява допълнително ситуацията. Успех!