Аз съм на 20, а тя е на 13
Здравейте!
Преди 5 месеца запозначнах да излизам с момиче на 13-годишна възраст с което много си паснахме в всичко. Отначалото неможех да си представя връзка с толкова години разлика ама малко по малко взе да ми влиза под кожата показа ми че разсъждава много по добре от неините набори, умна е, красива е и съм готов да направя всичко за нея защотото го заслужава.
Знам че разликата в годините ни е голяма 7 год. все пак.
Отначало се криехме че се виждаме но накрая техните разбраха за нас и майка и взе да я настройва против мен че съм голям, че щяла да си намери друг и т. н..
На 14 февруари тази година и звънях по телефона ама спеше не исках да я събуждам за това отдих взех и един букет и отидох пред тях да и го дам, самоче излезна майка и и ми каза че тъкмо щяла да ми казва да спирам да я търся поради тези причини.
Аз и отвърнах доста обедително че няма да я оставя и няма да се откажа от нея, а тя казала на майка и същотото нещо и добавила още че ме Обича. Баща и не е толкова против макар че и на него няма да му е доста приятно. Искам помощ какво да направя че майка и да разбере че аз го искам това момиче да съм си с нея. Обичам я много не искам да я загубя. Дайте ми съвет :(

Коментари

1.   Разликата в годините ви не е голяма, но проблемът е, че става дума за ДЕТЕ - и пред закона е дете!
Дори една целувка при такова момиче е блудство. Чети чл. 149 следващи в Наказателния Кодекс! Ако пък спиш с това момиче, то ти ще си педофил и ще лежиш 5-8 г.
Остави момичето да си изживее детството и се огледай сред големите жени. Приеми, че си голям мъж.
7 г. не са голяма разлика иначе. С мъжа ми имаме 20 г. разлика, но съм го срещнала на 20 г. и съм била пълнолетна, самостоятелна, със свое жилище, работа и свои живот - могла съм да взимам моите си решения и да нося последствията от това. Едно дете под 18 г. не е в състояние на това. То е потенциална жертва. Законът е поставил границата на педофилството при навършени 14 г., но който се занимава с лица под 18 г. рискува да бъде обвинен в изнасилване - ако например се скараш с момичето и то отиде в полицията, ще те приберат за 5 годинки, защото тя не трябва да доказва самото изнасилване, а само, че е имало сексуален акт или целувка да кажем (блудство!).
Играеш си с огъня като се задяваш с децата на хората, който са що-годе на твоята възраст. Застрами се!

2.   аз като бях на 13 ходех с 20 годишна ха кажи ми тя не беше осъдена

3.   Разликата е голяма защото тя Е дете. Ако тя беше на 20 ти на 27 добре, обаче ситуацията ви в мометна е все едно тя е на 3 а ти на 10. Мисълта ми, е че тя все още не е навлязла напълно в съзнателния живот докато ти си вече развит възрастен човек.

4.   Съгласна съм напълно с Номер 1. Тя е дете! Седем г. не е никак голяма разлика, даже перфектна, само, че, ако тя е на 20, а ти на 27. Но когато момичето е на 13, няма как
13? !? Аз на тази възраст играех футбол с момчетата, гонехме се и изобщо не ми е било друго в ума. Да не говорим, че наистина, колкото и да е зряла си има детски акъл и като нищо, ако се скарате, може и до затвора да стигнеш. Пък, ако толкова се обичате поизчакай я да порасне още малко и тогава се гаджосвайте, сега просто си бъдете приятели!
И едва ли си отговорил на майката Обедително, защото едва ли я Обеждаваш, по-скоро трябва да я Убедиш. И прреди "което" се поставя запетая. Преди "ама" и "че" също. Както и преди "защото". Ле-ле, че неграмотно за 20г.

5.   Съгласна съм напълно с Номер 1. Тя е дете! Седем г. не е никак голяма разлика, даже перфектна, само, че, ако тя е на 20, а ти на 27. Но когато момичето е на 13, няма как
13? !? Аз на тази възраст играех футбол с момчетата, гонехме се и изобщо не ми е било друго в ума. Да не говорим, че наистина, колкото и да е зряла си има детски акъл и като нищо, ако се скарате, може и до затвора да стигнеш. Пък, ако толкова се обичате поизчакай я да порасне още малко и тогава се гаджосвайте, сега просто си бъдете приятели!
И едва ли си отговорил на майката Обедително, защото едва ли я Обеждаваш, по-скоро трябва да я Убедиш. И прреди "което" се поставя запетая. Преди "ама" и "че" също. Както и преди "защото". Ле-ле, че неграмотно за 20г.

7.   Застреляй се. И научи правуписа. Така като гледам май сте си лика прилика.. :) За такова нещо могат да те вкарат в затвора ако родителите научат (разбира се в България присъдата е не повече от 1 ден). Ти си на 20... тя е на 13! Осъзнай се!! Или се застреляй.

8.   Ами, принципно номер 1 е прав/а, за това което казва за годините. Но реално шанса това да се случи не е много голям. Виждаш колко много подобни връзки има. Ако наистина я обичаш и т. н. покажи това на родителите й чрез действията си, кажим им че е по-добре да е с теб, а не с някой лигльо на нейните години, който само да я използва.

10.   Коментарът на Номер едно ме изкърти... Събирам парчетата от главата си в момента. От кога живеем в такава правова държава? От кога пред любовта и чистото детско увлечение застава " чл. 149 в Наказателния Кодекс"??? OMG както казвам 13- годишните...
Не мога да ти дам точен съвет, авторе. Мога да ти кажа част от моята история и някои предположения, и сам си вади изводите.
Бях на 15 и половина, а моя приятел на почти 22. Официално 6 години разлика. Той студент, аз ученичка, завършила 9-ти клас. За мен беше голям, за майка ми беше голям, за съседите беше голям. Но ме спечели, спечели всички. Още сме заедно - почти 7 години, от 4 живеем заедно. Имало е възходи, имало е и падения във връзката ни. Никога няма да забравя какво каза майка ми едно време : " Той не е за теб, сигурно си търси спътница в живота"... Е, намери я. И сега му казва " Синко" може и леко на шега, но го приема добре.
Изводът? Обичай и уважавай това момиче. Уважавай и родителите й. Майката си е майка, може би и тя мисли както е мислела моята едно време и наистина я разбирам. Просто докажи, че си преди всичко ПРИЯТЕЛ на дъщеря й. Докажи, че не искаш да я вкараш само в леглото, а че искаш да я обичаш. А нея- не притискай за нищо ( мъжът си е мъж, трябва му секс) и не я наранявай... Тогава всичко ще се получи. Може да изкарате много - както аз и моят мъж, а може и да не е толкова много, но поне ще изживеете любовта си. Успех! :) Искрено ти го желая...

11.   Водиш се педофил, това е подсъдно.

12.   защо не си намериш някоя по-голяма 18-19 годишна? ! Това момиче наистина е малко. Братовчедка ми е на 13 и като я гледам акъла и е още детски. Според мен трябва да се откажеш. Аз ако бях майка и имах дъщеря не бих одобрила тази връзка. Иначе разликата 7г не е голяма, но друго е ти да си на 27 тя да е на 20, друго е ти да си на 20 тя на 13.

13.   Абе да не ста роми? Каква любов - това момиче е дете! Разликата си е добре, ама тя поне да е на 17- 18, а не на 13!

14.   Номер7: Казваш на него за правописните грешки, а ти си написал/а : И научи правУписа. Каквото почукало, такова се обадило.

15.   Номер 14,

Правуписа ми е съвсем точен. Ти като не разбираш, не се обаждай :(

Номер 7

16.   Виж, аз с моя също имам 7 години разлика, но когато се запознахме бях на 17. Вече съм на 24 и сме сгодени. Някак 13 звучи плашещо за мен дори, а какво остава за един родител. Не се сърди на хората. Сигурна съм, че те нямат нещо толкова против теб, колкото страха да не се възползват на такава ранна възраст от детето им. Нормално. Всеки родител си пази децата и иска най-доброто. Да не говорим, че идва проблема и за успеха в училище... Това са нормални реакции. Или се поизчакайте още поне 2-3 години или трябва да се криете. Аз ти предлагам да си дадете малко време, поживейте си.. пък знаеш ли? :)

17.   Искам единствно да кажа, ще щом не е ПРОТИВ волята на момичето няма нищо лошо... странни хора сте вие

18.   Как може? Та това е педофилско!

21.   Какво сте се хванали за граматиката? Все едно неграмотните и глупавите нямат право да обичат или да са обичани. Да слагаш някакъв цензв за най-красивото чувство е особено перверзен фашизъм.

Авторе, ходиш по тънък лед. Във всеки един момент родителите и/или момичето могат да подадат жалба срещу теб и да ти стъжнят живота.

Дядо Торбалан

22.   Най-лесния начин - не нараняваш дъщерята на тази майка. Не я караш да плаче.

Забелязвам, че сякаш те стресира това "обича"..
Спокойно, малките понякога са инфантилни, големи те също. Не знам дали твоето момиче е такова, може и да не е.

Това е истината, другото са празни приказки и локуми. Защото майка й ще съди за теб какъв си, по това как караш дъщеря й да се чувства.
Защото е майка! Както някога майка ще бъде и твоята жена (това в смисъла да внимаваш как се отнасяш с момичетата, защото някой ден и ти ще имаш дете).

23.   21, имат право, разбира се! Но правото им се ограничава само до себеподобните ;) !

24.   Номер 23, това, което искаш, се нарича сегрегация и е престъпление от една страна и кретенско от друга. Не ти е нужна диплома от две висши учебни заведения, за да обичаш или чукаш човек с две висши. По твоята логика, доцент не може да обича професор, а професорът няма право да се влюбва в академик. Интересно ми е, дали ще позволиш доктор по философия, да се влюби в доктор по медицина?

Дядо Торбалан

25.   Хайде да си спестим мъдростите а??

26.   Приятел помисли не дей се занимава с това момиче, утре ще стане на 18 - 19 ще видиш колко ще сте различни (дори и да просъществува връзката ви толкова) ще съжаляваш повярвай ми.

27.   Ей хора хайде спрете да хейтвате всеки има правото да обича когото поиска. Любовта е по силна от закона. Авторе според мен продължавай да обичаш това момиче и да не ти пука за хейтарите тука. Късмет. :)

31.   Съгласна съм с 27-ми!

32.   До 31 Темата е от преди 5 години вече са пораснали :)

33.   Историята е от преди пет години. Значи, момичето вече е пълнолетно. Интересно ми е каква е била развръзката. Надявам се, най-добрата възможна за всички участници (автора, момичето и родителите).

35.   Колко зле трябва да си, за да не можеш да си намериш жена на твоята или на близка до твоята възраст ами да се заглеждаш по деца?

36.   Номер 5, и аз забелязах, че авторът на темата е допуснал правописни грешки, но е грозно да се заяждаш заради това. Все пак мисля, че толкова искаше да помогнеш, можеше да му го обясниш по по-културен начин! Винаги ми е било странно да видя как хора, които не знаят в дълбочина правилата на българския език, в същото време се опитват да осмиват други хора. Аз пък ще обърна внимание относно допусната от теб грешка, с която ти се опита да "ограмотяваш" автора.

Невинаги се поставя запетая пред "че"! В определени случаи (когато има уточнение) запетаята е след "че", а в други е преди словосъчетание, в което "че" е част от сложен съюз ("въпреки че", "макар че", "само че", "в случай че", "поради това че" и т. н. ). Прилагам два примера, в които не се поставя запетая пред "че", като във второто изречение запетаята дори е след "че":

"Номер пет твърди нещо, ВЪПРЕКИ ЧЕ написаното от нея правило не важи за всички случаи и има множество изключения. "

"Номер пет твърди нещо, САМО ЧЕ, КАТО се замисли човек, написаното от нея правило съвсем не важи винаги. "

Запомнете, че няма задължително правило за поставяне на запетая преди или след "че", но има правило КОГА И КЪДЕ се поставя запетая по същество, а в дадените от мен примери вторият такъв е показателен и затова след "че" съвсем закономерно има запетая. Поздрави!

37.   Аз на 13-годишна възраст разсъждавах като зрял човек. Имах и няколко съученика и съученички, при които също беше така. Хора, разберете, че не всички младежи и девойки са с детско мислене.

Когато бях на 23-24 години, имах приятелка на 15 години, т.е. с разлика почти 9 години помежду ни. Напук на малката си възраст, момичето тогава разсъждаваше като по-голяма, а и аз я познавах още отпреди това и тя изпъкваше с рационално мислене пред наборките си, които още се лигавеха като хлапачки, макар и да се опитваха с гримове и дрехи да изглеждат на по 25. Майка ѝ беше категорично против връзката ни, но по-късно започна да гледа на мен по труд начин, да ме цени, защото установи, че съм сериозен и отговорен към дъщеря ѝ, а не я използвам с цел да я вкарам в леглото. За съжаление по-късно момичето загина в катастрофа. :(

39.   Ако имах възможност щях да те вкарам в затвора! Там ти е мястото.

Тая циганска култура е почнала масово да вилнее, жалко!

Ме