Имам ли шанс
Здравейте! Ето и моята история!
Запознах се с една колежка преди 5 месеца. В първите няколко месеца бяхме на здравей-здрасти, но в последния месец все повече взехме да контактуваме (в университета и по фейсбук). От писане веднъж на 2-3 седмици в последните 10-15 дни си пишем през ден-два (и в унито разговаряме, когато се засечем), като е двустранно. Интересното е, че единия ден не отидох в унито и тя ми писа "няма ли да идваш днес, да не си болен".
Усещам, че започнах да се влюбвам, защото е адски готино и точно момиче, красива е и интелигентна. Доста неща вече знам за нея (като интереси и имаме бая сходни) и смятам, че я познавам в някаква степен.
Питането ми е: как да подходя-как точно да я поканя и да действам ли колкото се може по-скоро, на какво да я поканя като за първа среща, колко да продължи, да я целуна ли и такива. Съответно има ли опасност вече да съм в графата "friendzone" и как да изляза, ако съм там.

Коментари

1.   Ти вече си в зоната, приятел :D Действай възможно най-скоро. Не разчитай на писането, обади и се и я покани да се срещнете. Щом имате сходни интереси ще го измислиш.. разходка, кафе, кино, нещо да хапнете. И по малко клюкарстване, говорете за вас, не за другите.

2.   От собствен опит съдя, че в такива случаи трябва да се действа, не да се чака. Не му мисли много, покани я на кафе, разходка, кино, или каквото друго се сетиш, НО задължително бъдете сами. Не бива около вас да има приятели или приятелки. Важно е също и да не изглеждаш притеснен, че ще ти откаже или пък няма да се получи срещата. Не бързай обаче да си губиш ума, много често първото впечатление е много лъжливо. Давай смело напред, ако чакаш, нищо няма да се случи между вас

3.   Аз пък бих те посъветвал да не прибързваш. Разбираш ли - не да се моташ, но и да не пришпорваш нещата. И двете крайности отблъскват еднакво.
Когато двама души се сближават, на психиките и телата им им е необходимо определено ВРЕМЕ за да свикнат един с друг.
Покани я да излезете, подари й цвете, направи й някакви дребни услуги (като да й преснимаш пропуснати от нея лекции или нещо подобно), разсмивай я, разказвай вицове. Дай й или й подари някоя твоя интересна книга, която би й харесала и на нея. Разказвай й интересни, забавни или абсурдни случки от детството си. Питай я и нея дали е имала подобни. Интересувай се от нея, от проблемите й, от здравословното й състояние, от това какво я тревожи и какво я радва.
Не прибързвай - нищо няма да избяга! Колкото по-дълго се сваляте и опознавате, толкова по-гладко и без никакъв смут ще протекат нещата по-нататък. Изобщо няма и да се усети(те) как е станало! Огромното предимство на зрелите мъже пред пишлигарите е, че имат търпение, такт, не притискат и за никъде не бързат. Те умеят с месеци да ухажват, омайват и да оплитат в мрежите си обекта на желанията си.
Ако ли пък през това време дамата бърза и/или се зарибява с други господа, значи определено не си струва.

4.   От автора:
как да я поканя, след като в 99, 9% от времето е обградена от други момичета, а би ми било леко неудобно да я каня пред всички. Някак по-небрежно да я поканя. Някакви идеи как да стане?
Към номер3: ако правя това, което казваш, ще се превърна в истинска приятелка.

5.   От номер 2

Все ще измислиш нещо. Например изпрати я след лекции до тях под предлог, че имаш някаква работа в района. Ако пък й имаш телефона е още по-лесно, звъниш й съвсем спокойно и я каниш на кафе. Най-важното е да си спокоен и да изглеждаш такъв. Освен това не тичай постоянно след нея, не е нужно винаги да си там, където е тя. Не знам дали и двамата сте от града, в който учите, но в случай не сте, може да се поинтересуваш дали остава събота и неделя и да си прекарате един уикенд заедно. Само както е казал номер 3, не пришпорвай нещата от първата среща, след втора или трета ще можеш вече да действаш. Разчитай на вътрешният си глас, колкото и съвети да получиш, ти най-добре я познаваш, важното е да бъдеш смел.

6.   Покани я пък каквото стане. Ако откаже поне можеш бързо да продължиш напред, а не да се чудиш.

7.   Според мен когато я срещнеш м/у лекциите и подметни след 5 мин. примерно да те чака на някой от коридорите и тогава можеш да и кажеш да се помотаете, ако иска и когато е свободна. Другото което е както по-нагоре са ти написали не пришпорвай нещата и наистина НЕ бъди навсякъде където е тя, понякога е плашещо :D А когато я каниш не и предлагай да ходите на кафе или кино, супер изтъркано е за мен. Едно момче веднъж ме изненада точно с думите като нещо от сорта: К'вото и да си говорим кафетата са клише, искаш ли просто да се разходим на някъде и да полафим, мисля че ще е забавно :)P
А пък после, ако си се реши ще разкажеш как е минало. Успех (y)

8.   Авторе, мисля че познавам твоя обект. Забрави пич :D Моя е!