Не мога да разбера
Здравейте!
Ето и моята история, която не ми дава покой. След 24 год. брак, през който не ни е липсвало
абсолютно нищо - нито секс, нито пари. Брак, през който не сме се карали за нищо, не сме си повишавали дори глас - абсолютна идилия. Брак, през който отгледахме дацата си - синове на 22 и 23 г. без никакви проблеми за нищо. Брак, даже на който ни завиждаха познати и съседи.

Един ден жена ми каза, че ни напуска понеже се е влюбила в мъж, който е 9 год. по млад от нея и всичко вкъщи я задушава. Да, просто си тръгна. Както винаги мъжа последен научава, но си имахме абсолютно доверие, сигурен съм, че не ми е изневерявала до момента - аз също. Затова всичко това ми дойде като гръм от ясно небе, и от тогава нямам покой, не мога да си отговоря на въпроса какво става, наясно съм, че на любовта всички възрасти са подчинени. Но една 46 г. жена да се държи като приятелките на синовете ми не мога да го разбера. Просто като 16 г. тинейжър. На въпроси те ми "Какво става?" - тя ми отговаря .."и аз не знам, стана, никога не съм вярвала, че нещо такова може да се случи с мен". Не иска да се развежда с мен, не иска близки и приятели да знаят, че е напуснала дома. И това продължава вече три месеца. Проблема е, че продължавам да я обичам и продължава да ми липсва страшно много. Така че, и аз нямам полезни ходове, незнам какво да правя, оставил съм времето да решава, а не трябва да е така, поне така мисля.

Коментари

1.   Жените са късметлийки, раждат се 2 пъти - вторият път е след 40- годишнина. Разсъждават обикновено така:"Еди колко си години брак, децата вече са големи, всеки по пътя си, време е да се погрижа за себе си".

Раздели се с нея, повторно събиране няма да доведе до нищо добро, никога няма да е същото. Една пукнатина след като се е появила, не изчезва,само се уголемява.

3.   Аз съм жена и Ви пиша от позицията на жена. На Ваше място не бих се притеснявала. Това е моментно увлечение. Може би ще Ви е много трудно да го приемете, но я оставете да си го изживее. Повярвайте, тя няма да остане с този мъж, тя ще се върне, защото при него тя може би получава нещо, което Вие не й давате, но този домашен уют, който сте си създали, тя няма да го има никъде. Много скоро този мъж ще й се насити и ще започне да търси начини да се измъкне, тогава точно тя ще иска отново да си бъде у дома, при Вас, при семейството, тогава ще е много наранена, и ако сега имате силата да го приемете, тогава просто я прегърнете, защото ще има нужда от Вас!!! Зная че не е никак лесно, но не й обръщайте гръб ако искате да я имате до себе си.

4.   Изчакай я, ще се прибере сама, просто критическата възраст не е приоритет вече само на мъжете. Освен това , тя иска да опита нещо ново, живота изтича и това явно я задушава. Ще се върне, не го приемай навътре, просто почакай още малко и не се терзай!

5.   Трудна дилема... Не съм омъжена и не мога да давам съвети, само ще ви кажа следното... Години наред се чуствам виновна, че майка ми и баща ми са нещастни и са прехвърлили това на нас. Децата го усещат първи това. Когато любовта си отиде, нещата стават сиви и нямат смисъл. Вие сте се омъжили доста рано, така че може да се каже зрелия си избор може би правите сега. Никой няма право да осъжда любовта - тя е дар от Бога. Вие правите избора, но аз мисля, че трябва да направите стъпката. Защото така правите лоша услуга и на мъжа си - той пие кафенце, мрънка, за мен това е нещастен човек, който също живее ей така - ден за ден. Или трябва да положите усилия да останете заедно, но двамата, не единия или ...

6.   Аз мисля, че тя ще поживее едно известно време с него и пак ще се върне при теб. Но доверието вече няма да го има, а и ти дали ще я приемеш отново.

7.   Често жените не знаят какво искат! Според мен след съвсем малко време ще осъзнае, че е сгрешила!

8.   Здравей, аз съм жена и бих те попитала едно нещо.
Кога за последен път подари на жена си цветя без повод
просто тъй защото я обичаш? Може би на твоята съпруга й е липсвало точно това: любовта ти към нея като към жена, а не като към майка на синовете ви, като домакиня и домашна прислужница. Дай си честен отговор на тези въпроси и ако искаш тя да се върне при теб накарай я да се чувства ЖЕНА.

9.   Щом не иска никой да знае, че е при другия тя не е сигурна в него и си е оставила поле за отстъпление. Знае, че в кърпа си и вързан и ако с другия нещо не стане, ще се върне при теб и никой няма да знае за забежката и. На твое място ще сменя бравата, ще разкажа на всички що за к...а е и ще подам молба за развод. Света е пълен с жени. Ако не е тя-друга ще е.