Как да постъпя, момичета?
Здравейте, преди седмици бях писала тук, но така и не ми се публикува историята. Надявам се този път да се публикува, защото имам нужда от съвет. Живеех в чужбина и имах връзка с тамошен, който много обичах. Той реши да се раздели с мен и буквално ми разби сърцето. Преживях го много тежко. След някоя и друга година ще стана на 30, чувствам се готова за брак и деца, за семейство. Мислех, че двамата искаме едно и също, но той явно не е бил готов за нещо сериозно или може би никога не е имал истински чувства към мен. Сигурно е второто... Както и да е. Трябваше да се прибера в България, тъй като щях да изперкам там сама с разбито сърце, а и нямах и работа точно тогава. По ирония на съдбата обаче малко преди да се прибера се запознах с един човек. Той е наполовина италианец и наполовина скандинавец. Доста интересна комбинация. Много топъл, мил, внимателен, всеотдаен, работлив, честен, от тези, които биха носили жена си на ръце. Той е типичното добро момче. След като се прибрах подържахме връзка и той ме покани на гости в собствения му дом. Реших да приема, тъй като имаме и общи приятели и знаех, че е наистина много добър човек. И така прекарах 10 дена в тяхната къща. Техните бяха на почивка, но ми бяха купили подарък и всеки ден пращаха поздрави. Много мили хора, страхотно семейство. Бяха напазарували някои типично български неща като храна заради мен. А той се държеше страхотно наистина. Не ми се беше случвало мъж да ми прави масаж на краката, да ми направи вана с ароматни соли и свещи и да ми подари колие със сърце просто ей така без повод. Искаше да излизаме по ресторанти, но на мен ми беше неудобно и предпочитах да сготвя сама нещо. Правеше всичко, за да се почувствам добре. Майка му му казала, че ще ходели цялото семейство в Тайланд за другата Коледа и ако искал да ме поканел. Тя шяла да купува билети скоро и трябва да решил дали искал да ме вземе. Предложи ми и аз не знаех какво да кажа. Объркана съм и ядосана на себе си, защото не изпитвам нищо. Не съм влюбена в него. Той не е грозен, симпатичен е. Просто е малко нисък. Аз харесвам по-едри мъже по принцип, но не мисля, че това е проблемът. Истината е, че в сексуално отношение не ни се получиха нещата. Или по-ското за мен. Той каза, че било страхотно, но не и за мен... Който казва, че размерът нямал значение мога да го оборя, че има... На моменти нищо не усещах. Не е много малък, някъде около 13 см. мисля... но за мен е малко. Просто наистина на моменти нищо не усещах :( Може би и защото и от към ширината беше малък. Даже май това е проблемът. А аз съм доста сексуална по принцип и за мен сескът е много важен в една връзка. От друга страна още имам чувства към бившият ми и като се сетя какви страсти там бошуваха... Пасвахме си идеално. Бяхме толкова еднакви и това беше проблем. И двамата инати и се карахме много. Но сексът беше голяма страст и голямо удоволствие. Той беше същият като мен...
Когато си тръгвах ми каза, че е влюбен в мен и иска да живеем заедно. Ще събира пари и ще вземе квартира скоро. Даже мислел да си намери втора работа, за да станело по-скоро. От както се върнах в България не се чувствам на мястото си тук. Нямам никаква амбиция да работя и живея тук. Никаква носталгия не ми е останала вече. И супер се натоварвам с всичкия негативизъм и мрачни новини. Искам да се върна там и да остана там. Много повече ми харесва като страна. Имам цялото спокойствие, което тук нямам. Подала съм си документите за втора магистратура там и чакам сега резултатите. Надявам се да ме приемат. Мисля да му дам шанс и си признавам, че от части е защото искам да се върна. Но също така и защото ми писна, уморих се да се занимавам с объркани и сложни мъже, от които само страдах. Може би е време да се откажа от любовта и да помисля с разума си. Може би не на всички е писано да прекарат живота си с някой по любов. Някой казват, че без любов не можело, а други да гледам човека и че любовта не била важна. Чувствам се гузна, защото не искам да го нараня както мен ме нараниха. Знам как боли. Дали има шанс да го заобичам след време ако сега нямам никакви чувства? А може би причината е, че още имам чувства към друг. Как ми се иска да го забравя само. Кажете ми какво бихте направили на мое място, момичета? Защо все трябва да избирам пред това да обичам или да съм обичана, пред това да съм щастлива и нещастна пред това да съм спокойна? Може би наистина на някои не им е писано. Аз се уморих вече. Бях си казала, че за последен път ще обичам и ще дам всичко от себе си и наистина се постарах. И сега съм пак празна. Преди умирах да ме хване за ръка, толкова се радвах на такива малки неща, а сега не мога да се зарадвам на къде по-големи и ми е все тая. Казват, че било по-важно теб да те обичат от колкото ти да обичаш. Поне някои жени така мислят. Как мислите? Да му дам ли шанс и какво да правя? Уморих се от толкова опити вече. Всичко около мен се ожениха, създадаха семейства, а аз още ближа рани. После може да съжалявам, че съм загубила такъв човек. Може би е време да спра да гоня дивото, ами да улегна с питомното и да се примиря.

Коментари

1.   Ох и твоята нее лесна. Всички жени са различни. Аз от моята гледна точка мисля да не избързваш, провай може да си живееш спокойно с него без да си лишавана от нищо. За мен обаче секса е мнго важна част от ежедневето на двойката. Секса сдобрява, секса сполтява, успокояваи какво ли още. И ако нещо не е наред с него всичко останало отива по дяволите колкото и подаръци да ти прави, какъвто й джентълмен да е. Може би италянската романтичност в него е решила да прави тихичък, скромен романтичен секс :) ако можеш кажи му или покажи какво ти харесва за да се постарае. Уппех и не забравяй да ни пишеш какво си решила :)

2.   Ако бях на твое място щях да създам семейство с този човек. В тези времена трудно се намира толкова добър и всеотдаен мъж! Предлагам ти да се опознаете малко, да правите неща заедно. Това ще ви сближи и е напълно възможно да изпиташ чувства към него. А и не мисля че най-важното в една връзка е секса...

3.   Здравей мила! Определено знам, 4е няма как да изпитваш 4увства към италианеца, когато си вюбена в друг! Имаш нужда от време и ще видиш, 4е животът ти ще се подреди. Определено мисля, 4е в брака трябва да има любов, но знам, 4е можеш да се влюбиш в 4овека и в неговото поведение! Хубаво е, 4е го определяш като симпати4ен, това зна4и, 4е ти харесва. Относно секса мисля, 4е с времето имате шанс да напаснете нещата. Аз също съм имала хубав секс и съм си мислела, 4е на новият ми приятел не ми е по мярка, но не било така. Може да не е перфектният секс, но определено ми харесва, а и съм с 4овек, който много ме оби4а и съм щастлива! Пожелавам ти щастие и на теб!

4.   И най-малкия член може да бъде усетен, плътно обхванат, засмукан и т. н., ако у жената има достатъчно страст.
Много жени ще потвърдят, че и от един пръст могат да получат оргазъм и през цялото време усещат с цялото си влагалище преизпълване.
Не ти намеквам, че си хлабава или слабо тонизизана отдолу, макар че и това си има своето значение.
Просто емоционалното безразличие НЕ води до нужното свиване на вагината ти.
На младежа нищо му няма - може би само това, че понеже страстта ви не е взаимна (ти не му носиш максимално удоволствие там), това води до лекото му омекване в процеса на нещата, което доразваля положението.
Затова ти правилно си усетила и разбрала - тези неща се правят само с любов и силна страст. В противен случай тръгват легендите за некачествените любовници и само се гледате един друг със съжаление....

5.   За съжаление ние не можем да си избираме в кого да се влюбим :(, твоя случай е точно такъв - мил е, симпатичен, носи те на ръце, но не си влюбена в него, няма страст между вас, секса не ви се получава. Какво по-лошо от това? Защо трябва да избираш между това да си материално осигурена и почти нищо да не ти липсва, но физически и духовно да си нещастна? Остави материалните неща, те не правят човека щастлив... е може би за кратко, но всеки човек има нужда от любов. Дори и да заживееш с тоя човек, след време ще се влюбиш в друг, и то много лесно, като се взема в предвид, че не си влюбена в италианеца. Не се насилвай, това е най-силния съвет, който мога да ти дам. Насила хубост не става... няма да се влюбиш в него ако ще и 10 години да минат и да свикнеш с него. Щом още в началото не е имала искра от твоя страна, значи няма да потръгнат нещата между вас в посоката, която искаш. Моя съвет е да се отдръпнеш от него, кажи му, че можеш да му бъдеш само приятел, но нищо повече не можеш да му предложиш.

6.   Разбирам те много добре. Самата аз на 26 се озовах с разбито сърце и мечти и си дадох сметка, че колкото и да обичаш някого и да си пасвате сексуално, това не е достатъчно за изграждане на стабилна връзка, семейство, дом, деца.

Ето така се омъжих- избрах мъж, който не ме натоварва, не ме ядосва, с който се уважаваме и обичаме и който ще е баща на моите деца. Тихо, кротко, спокойно. Е, не правим секс по всяко време и навсякъде, както би ми се искало, но няма пълно щастие.

Щом смяташ да се връщаш там, може да му дадеш шанс. Опознайте се, свикни с него, дръж се добре. Мисля, че има различни видове любов, така че има шанс да го обикнеш. Не се чувствай задължена за нищо, просто си дай време да видиш дали ще потръгнат нещата. Не е казано да се омъжиш за него, не си чак толкова възрастна, че да се притесняваш, че ще останеш сама.

Ако пък не можеш да обуздаеш чувствата си към другия, просто си го изживей самичка- не се насилвай да бъдеш с някой, който ще сравняваш непрекъснато с бившия, естествено, не в негова полза.

Сексът е много важен за една връзка, но пък не е най-важния. По-добре да има до кого да се събуждаш, отколкото с кого да си лягаш.

Това мисля аз, надявам се да съм те разбрала правилно.

7.   Ами трудна работа си е ... аз лично не бих стояла с мъж който не обичам, ако поне го харесваш и имаш там някакви чувства остани с него , в смисъл ще се зароди любов (въпреки , че тя или е там или я няма). Но ако не изпитваш абсолютно нищо към него освен уважение , ами по - добре го остави да е щастлив с друга. Ако сега останеш с него ти ще го заобичаш , но не така както трябва , не истински , ще си намериш любовник или ще хлътнеш по някой друг и ще провалиш и твоя и неговия живот ... ти си още влюбена в бившия си това означава , че никак не си готова за връзка , камо ли за такива сериозни обвързвания каквито той планира. Освен това и секса не ти харесва, е тогава за какво да оставаш с него?! Заради сигурността ... ако ще е само заради това ... не знам , животът си е твой никога не е късно или рано да срещнеш любовтта , важното е ти да си щастлива във връзката, ако не се чувстваш добре по - добре сама отколкото сама с някого, защото след години и на него ще му писне , мислиш ли че той няма да усети , че не го обичаш.... помисли си хубаво , за да не разбиеш два живота :) направи това което ти се иска , но внимателно и преусмислено.

8.   позната ми е ситуацията, изпадала съм в такава. първо, приключи вътрешно в себе си връзката с бившия си. докато мислиш и си емоционално обвързана с него, в никой, ама в абсолютно никой няма да се влюбиш и да имаш хубав секс. освободи се от него.
второ, тогава дай шанс на това момче (или друго) и на себе си. и вече виж какво ще изпитваш и как ще се чувстваш. не наранявай себе си и този човек, той не го заслужава, както се вижда. защото когато заслепението му мине ще види, че не всичко е взаимно и тогава не се знае как ще се развият нещата между вас.
изживей си вътрешно нещата с бившия, забрави го и едва тогава мисли за друга връзка, друг мъж и т.н. желая ти много сила, минах по този път, сега съм омъжена за един прекрасен и грижовен мъж!!! пиши какво си решила!!

9.   В много трудна и може би решаваща ситуация си. Сама казваш, че в БГ не ти е лесно( то на кой ли му е лесно) сега си попаднала на свестен мъж, с когото имаш бъдеще. Просто всичко е, още много прясно. Дай щанс на човека, какво толкова губиш? Не всички се влюбват от пръв поглед.

10.   От Авторката - Здравейте, момичета! Благодаря ви за съветите и коментарите. Вчера с него си поговорихме в Скайп и той ме попита някои неща за секса... Реших да му кажа истината, доста тактично, разбира се, защото ако бях излъгала щеше да разбере. Сподели ми, че никога не е имал самочувствие точно в тази област и тъй като аз имам такова и имам повече и опит от него (той никога не е имал постоянна партнйорка за повече от няколко месеца) и той се е притеснил как ще се представи. Той самият смята, че размерът му е малък и може би от там идва липсата на самочувствие в секса. Аз разбира се му казах, че с времето ще открием начини за взаимно удоволствие и ще се напаснем повече. Другият проблем беше, че за 9 дена той не свърши нито веднъж. Според мен точно от това притеснение. Чесно казано хич не ми се играе ролята на учителката. Аз харесвам мъжът да е по-опитен, по-водещ. С него виждах, че дори и първа инициатива за секс е много трудно да прояви. Като всяка жена ми харесва мъжът да е луд по мен и да ме желае постояно, а не аз да трябва да поемам инициативата. Колкото до бившият ми много ми е трудно да не мисля за това. Просто там секът беше страхотен. Пасвахме си идеално. Когато си имал преди няколко месеца такъв страхотен секс е трудно да не се разочароваш сега. Някой по-горе беше коментирал, че можело да съм разхлабена и всеки размер на мъжът можел да изпълва жената... бас държа че е мъж :) Не че нещо ама това са пълни глупости. Аз изпитвам много по-голямо удоволствие ако мъжът може да стигне до края, нещо което няма как да се случи с един малък размер. Също така, когато е и тъничък (в случая е около 2 пръста) емиии не усещам нищо на някои пози. И не съм широка въобще. Все някой щеше да ми го каже, а не да ми казват точно обратната. Съвсем нормална съм си. Приемам съвети как да го "променя" поне да може да не е така на пружини и да се отпусне, да проявява повече инициатива и да има повече самочувствие. Той ме пита дали съм свършила с него. Казах му истината, че не съм. Стана му гадно, защото точно с мен не искал да има такива проблеми. Била съм жената, която чакал цял живот. Добре де и той не можа да свърши с мен ама аз не съм си и помислила, че е заради мен. Просто самочувствието е наистина много важно. На мен някой ако ми каже някога нещо като критика бих си казала : "Така ли... ще видим... " И бих му показала колко бърка следващия път. Това би ме мотивирало, а не комплексирало. Дано, не съм сбъркала, че бях искрена. Аз самата не искам да играя театри. Няма идеални мъже или хора. Преди години бях за малко с един, на който му беше 8 см!!!! Е това вече е проблем, но и до ден днешен той е винаги обвързан. Вече смени 3, 4 сериозни приятелки и никога не остава сам. Едва ли сексът при тях е идеален, но няма идеални неща. Мисля да му дам шанс, защото е страхотен човек. Отказа цигарите заради мен даже, а доста пушеше. Вече работи и през уикендите, за да спести, за да се изнесе. Виждам, че е много грижовен, би бил чудесен баща, отговорен, винаги усмихнат, спокоен, топъл. На 28 ще стана скоро... колко още да гоня принца? Да, още обичам бившия ми. Виждах идеалния мъж за мен в него. Всичко, което съм търсила го има в него, но по ирония на съдбата не беше споделено... Може би не ми е писано да имам споделена любов и разбирателство. А и искам да се махна от България. Не искам да живея тук. Може би искам да избягам от цялото ми разочарование. Това само, което не искам е да го нараня, защото ще имам угризения големи. Може би трябва да уточня, че не съм му казвала сладки приказки и не съм го лъгала от към чувствата си, че съм объркана и с разбито сърце в момента. Той сам реши, че иска да опита. Не знам и аз какво видя толкова в мен... аз нищо не му давам. Надявам се да забравя миналото и да изпитам нещо към него. Може да не е луда любов, но да е обич. А ако не се получат нещата не е казано, че ще се оженя за него или нещо. Ох... дано ми дойде акъла в главата и ми удари сърцето! Пишете съвети как да процедирам с липсата му на самочувствие и опит. Всеки съвет ще е от полза.