Каква е ролята на момичето в създаването на връзка? :)
Как мислите - редно ли е едно момиче да направи първата крачка (да се запознае с момчето първа/да му пише/и като цяло да покаже интерес)? Момчета, какво впечатление би създало едно такова момиче у вас? На отчаяно до краен предел или пък на смела мацка? :D И като цяло каква според вас е ролята на едно момиче в създаването на връзка? Някаква остаряла норма на обществото ли е дамата да бъде по-скоро пасивна? Разсъждавайте по темата свободно. ^^

П. П. Лично аз един път съм поемала инициативата и изненадващо нещата се развиха повече от прекрасно :)), но сега май не ми стиска да опитам отново...

Коментари

1.   В любовта, смелото момиче е диригент а плахото слугиня. Средното положение не трае!.

2.   Момичето трябва да чака всичко да стане от самосебе си и момчето задължително да направи първата крачка. Когато го стори се изисква момичето да се прави на недостъпна поне 1-2 месеца, да го игнорира и да чака постоянно той да я търси, докато го отбягва. После когато момичето е вече на 35 и е стара мома, трябва да се зачуди защо това е така. Така изисква обществото. В самата връзка ролята ? е да бъде постоянно пасивна, вечно недоволна и никога да не казва какво и как иска. Трябва винаги мъжът да гадае за нуждите и потребностите ?, които тя дълбоко таи само и единствено за себе си. Нейната пък задача е да се чувства постоянно пренебрегната и недоволна.

Общо взето това е.

3.   Аз напълно го толерирам. Според мен само някой комплексар може да види нещо лошо в това ти да си по-активната. За съжаление хората вече станаха по-изкуствени от буратино и пинокио, взети заедно. "Дали да действам, ама дали не изглеждам отчаян/а, какво ше си помисли, не, ще й звънна след 2 дена, да изглеждам важен, няма да отговарям по скайп, щот е мноо гот да си недостъпен/недостъпна". За мен това са си комплексарщини, прави това, което искаш и както ги чувстваш, ако на някой не му изнася, майната му.

На въпроса - ролята на момичето, според мен, е да се държи нормално и адекватно, да проявява сериозно отношение и да не робува на норми.

4.   Ролята и на двамата е голяма, така че няма нищо нередно да направиш първата крачка... живеем все пак в 21 век и всичко се променя с големи темпове : ))... успех!

5.   Давай смело, би означавало че си мацка която знае какво иска, как да го постигне и е наясно какво прави.

6.   Моят личен опит говори, че една жена трябва да е смела и да покаже какво иска, вместо да чака някой да я пита. Най-прекрасната ми връзка се случи по моя инициатива и понякога се питам какво ли щеше да стане, ако не бях имала смелостта да покажа чувствата си... Така че смело напред, всички останали предразсъдъци само спъват и пречат на щастието ни!

7.   Здравей. Предполагам, че си млада като мен. Мисля, че едно момиче нищо не губи, правейки първата стъпка. Но още нещо - дамите сме надарени с особена интуиция. Така че много важно е да се доверяваме, когато трябва, на вътрешния си усет. Защото все пак поемаме риск да се "натегнем" на погрешния човек или пък да попрекалим със свалките. Мен ако питаш винаги първата крачка трябва да е премерена и по-дискретна, независимо кой пол я предприема. Винаги отношения се градят по-лесно, когато спечелиш човека насреща с качествата си на приятел, събеседник и т. н. Вече когато се появи химията, която няма как да остане незабелязана, нещата най-вероятно се развиват в успешна насока.

8.   Сама си си отговорила - какво чакаш, питам аз?
XII

9.   Защо да не е редно? Особено ако момчето си заслужава. Иначе, аз съм на стария принцип - мъжа е този, който трябва да поеме пръв инициативата...

10.   Давай. Когато едно момче го търси дадено момиче, той разбира че тя го харесва и много е по-лесно нататъка. Стига разбира се и той да те харесва.

12.   Всичко си е до ситуацията и до човека! Има момичета, които така я "правят първата крачка", че карат момчетата да се чувстват преследвани, а аз лично въобще не го харесвам това чувство. Докато същевременно други момичета го правят с чар и на дадения човек му става дори приятно, защото нека бъдем честни - на всеки му се вдига самочувствието, когато усети, че някой го сваля. Важното е това да се прави с известна доза чар, както казах, и това важи както за момичетата, така и за момчетата. :)

13.   Е вие я съветвате, върви, иди кажи му а дори не знаете. Може да е на 14 а на тази възраст момчетата са гадни. Ще й се подиграе нещо, ще каже на приятелите си каквое станало ще й лепнат прякор. Няма да й се ходи на училище. Във всяка възраст е различно мила. Ако си под 17 не ти трябва гадже. От личен опит ти казвам