Бившият ми липсва
Здрасти. :)

Накратко: имах връзка с прекрасно момче, което не оцених, три години. Накрая го оставих и аз не знам защо. Проблемът е, че половин година по-късно не мога да си го изкарам от главата. Плача по цял ден, нищо не мога да свърша без сърцето ми да е свито, мислейки за него. Ужасно се ядосвам на себе си, че бях прекалено глупава и го разигравах. Нямам очи, с които да го погледна, да му се обадя... той ме обича, знам го. Липсва ми да се чувствам по начина, по който се чувствах с него.
Когато се разделихме, той каза повече никога да не го търся, че иска да се "излекува" от чувствата му към мен. Разбира се, че е прав, и аз бих направила същото, но от друга страна е този мой егоизъм да подновя отношенията си с него, защото е наистина чудесен човек.
Не искам да го мъча и да го връщам към всички неприятности, които му създадох, нямам право. А в същото време искам да направя точно това. Как да се справя?

Мила, 24г.

Коментари

1.   Най-добре му се обади и му кажи какво чувстваш и го остави той да прецени. Май само това ти остава.

2.   Ако е мъж няма да те погледне повече... знам от личен опит, защото с мен се случи същото 1:1 като с него и бившата не спира да ме търси в момента, а минаха 5 месеца вече, да сме ходили на кафе нз си кво. Навярно се чувства както мен.. опитва се да те забрави, още мисли за теб и всичко му напомня за теб, но горчивината си остава и нищо няма да е същото, затова го остави на мира. Дори и да се съберете нищо няма да е същото, най-вече за него, защото няма да ти има грам доверие, а без доверие в една връзка работата пропада.

Мартоо

3.   Потърси го, щом те е обичал, може и да се получи отново.

4.   И след време пак ще ти писне... 100 %! Недей го наранява повече!

5.   Забрави го и го остави на мира!

6.   Лошото е, че не оценяваме това което имаме.... понякога, когато загубим нещо започваме да разбираме какво сме имали.... имаш 2 възможности: 1-та е да го забравиш, намери си хоби, отиди на екскурзия, запознай се с кой друг(но не и напук на него, понеже не приятно да излизаш с някой за нечии гръб, за теб е); 2-та е да му се извиниш, кажи му какво чувстваш.... Е, естествено, че и той има его. Може вече да те е забравил. Какво става тогава? Ти се измъчваш на неговия гръб! Е, може и още да те харесва. не знаеш какво мисли другия.... Живота е пред теб, обмисли всичнко и съм сигурна, че ще вземеш най- доброто решение...
Може би ти се струва малко детско това, което ти казвам, защото съм на 13, но винаги е добре да чуеш някой друг!!!

7.   От личен опит! Един мъж сложи ли точка, край! Спести си унижението да му звъниш или го направи само веднъж. Зависи, какво си направила де, но... не очаквай да се върне!
Коко

8.   Остави го най-добре на мира. Мъжете са наясно, че да подхващаш стара връзка е като да ходиш по незагаснала лава, във всеки един момент може да се пропука и да се опариш. Пък и замисли се след толкова време сигурно те е намразил, отдал се е на забавления и нови познанства, защо трябва да си такава егоистка и долна кучка, отново да му объркваш нещата и живота. Не си го оценила когато е трябвало, разделили сте се сега си гледай пътя и не му мъти водата, а друг път мисли повече!

9.   Авторке, крайно време е да разбереш, че всяко действие си има последствия, които трябва да поемеш.
Ти си поредната вятърничева жена, щом се разделяш с хората заради "не знам вече защо", при това давността е само 5 месеца. Той вероятно е разбрал всичко това още по-време на връзката ви, но те е обичал, имал е остатъчни чувства.
Не му звъни, защото няма да те огрее по никакъв начин, човека вероятно не с сеща за теб вече.

10.   Подкрепям горните коментари. Продължи с живота си и стига се унижава. Остави момчето на мира и си вземи поука за следващи връзки.