Каква възрастова разлика в една връзка приемате за нормална?
Здравейте всички. Искам да ви попитам... Каква възрастова разлика в една връзка приемате за нормална? Хах знам, че е малко странно или тъпо да питам това, но не знам как да постъпя. Има един човек, към който имам симпатии от доста време, също и той към мен.
Работата му е такава, че 3 дни подред вечерта сме на едно и също място и понеже имаме много общи приятели сме или заедно или все покрай него. Гледа ме как танцувам, как се забавлявам и т.н. Знае много неща за мен както и аз за него.
Наскоро взе да излиза с нас, не че имам нещо против, но ми е казвал това с каква цел е, а именно да ме убеди да се видим насаме.

Много пъти ми е минавло през главата, че иска само секс от мен, но не знам ако беше само това защо след като вижда, че няма да го получи не се отказва. А това продължава вече доста време.. от нова година насам.. Държи се много добре с мен, когато види, че нещо не съм в настроение гледа по някакъв начин да оправи това и не спира докато не се усмихна.

Проблема обаче е, че аз съм на почети 19, а той на 29 и.. не знам ако позволя да имаме връзка това как ще рефлектира върху останалите. Не ме притесняват годините му, нито разликата м/у нас, но.. не знам.

Някой от хората, който излизат с нас и са ми по-близки или на него, са наясно с това и нямат нищо против, опитват се да помогнат с нещо, подхвърлят се някакви шеги, но не знам дали ще е правилно... Вие какво мислите... ?

Коментари

1.   Хаха. На мен и на годеника ми разликата е 23 години. Запознахме се, когато аз бях на 19. Вече 4 години сме заедно. За мен 10 годинини си е чудесна разлика. То е въпрос и на вътрешно усещане. Например аз никога не съм чувствала разликата в годините.
Този въпрос тепърва ще се либерализира. Хората ще станат по-отворени към такъв тип връзка (в случай че те притеснява хорското мнение)
На моите родители разликата им е 7-8години.

2.   Няма значение какво мислим ние. Важното е какво мислиш ти. Чувстваш ли се добре в неговата компания? Ти вече отговори - Да. Тогава - бъди.
Какво те бърка какво мисли обществото? Все пак живота си е твой... изживей го така както ти искаш. Дали ще е с мъж на 20 или на 29г. - решаваш само ти.

Бъди предпазлива, разумна - и всичко ще е наред.
А хорското мнение нека не те засяга. Ти бъди щастлива пък те да говорят колкото си искат...
SFA

3.   С моя приятел имаме 14 години разлика.Нито мен нито него го претеснява това.Въпрос на избор,няма нужда да се се съобразяваш с другите не е важно какво мислят те ,а ти как се чувстваш!

4.   Според мен 10 години са много,да не говорим за повече.С моя приятел имаме перфектна връзка , и 1 година разлика.Не казвам че убезателно трябва разликата да е минимална,но 4-5 години според мен най-много.Все пак когато разликата е по-голяма,имате разли1но виждане кам света.Човек с годините се променя,ти виждаш нещата по един начин,а той по друг.
Той е изживял 10 години по - дълъг живот от теб,има повече опит в повече области,но това може да ти помогне.ГОлямата разлика не винаги е злокачествена,просто позволи на сърцето си да вземе този избор.Мъжът е решил , че си важна за него и ти отделя внимание,за да ти покаже че си по-специална. Не мисли за разликата,не мисли за години или хорско мнение,а помисли за себе си. Защото пред всичко и всички стоиш ТИ.

П.С Знай ,че дори със свой набор да се обвържеш-хорските усти никога няма да замлъкнат.

EvM

5.   Здравей, миличка, много добре те разбирам и аз самата съм в същото положение.Аз съм на 17 а той почти на 27 ... да за някой хора разликата определено изглежда голяма аз много се страхувах от това как ще се отнесът близките ми приятели , но те го приеха и няма проблем е има но т5ой е от страна на родителите ми :( ...успех и се обичайте много и бъдете щастливи...много ще се радвам ако ми пишеш skype: iskamiskamte

6.   За любовта няма разлика във възраста ! :) Важното е да се обичате и да сте щастливи !