Не съм се чувствала така от години
Пиша тук, защото искам съвет... или може би подкрепа, в която някой да ме насърчи....
Имам приятел от почти 4 години, живеем заедно. Но не той е темата. Истината е, че имахме адски много проблеми, накрая всичко това стана причина чувствата ми към него да угаснат. Обичам го, щом все още съм с него, но не е като преди. Просто по-скоро обичта е прерастнала в уважение, към него, към семейството му(най-вече). Цялото му семейство ме обича и уважава безкрайно много, за което разбира се съм адски благодарна.
Но нещата просто вече не са същите, той така или иначе ми изневеряваше.... Мислех, че това е причина да го изоставя-но не.. оказа се, че дори това тогава не беше достатъчно.
Сега всичко приключи и би следвало нещата да са идеални.
В живота ми обаче се появи нов човек... Човек, с който мога да разговарям с часове, такъв, с който не се страхувам да казвам какво мисля. Без преструвки, без задни мисли. Всичко е много истинско. За пръв път казах на някой, че ми липсва и наистина беше така. Дните, в които не го виждам или чувам са някакви... странни, пусти.
Не мога да проумея как стана така, но ми е наистина хубаво. Харесва ми вниманието му, харесвам и самия него.
Не искам обаче да го въвличам в интриги и да го карам да се чувства излишен между мен и приятеля ми. Отдавна искам да сложа край на сегашната си връзка, но някак си все не ми достига смелост.
Може би това е пътят... Обаче ме е страх, че може всичко да се разруши и... страх ме е да не остаана сама.
Мисля си, че може би съдбата ми дава някакъв знак, че така или иначе със сегашния ми приятел не съм в правилна посока.
Може би искам да опитам, но се страхувам.
Но се чувствам щастлива за пръв път от много години, все едно пак съм в ученическите си години.
Какъв е Вашият съвет?

Коментари

1.   Сега не разбрах ти скъсала ли си с приятеля си или не?
Ако не си скъсала - какво чакаш?
Ако ли пък си скъсала - честото и къде ти е проблемът?
Най-големият проблем на повечето жени е, че не знаят, какво искат и чакат някой мъж да ги направи щастлива. Какво му е трагичносто на една жена да остане сама? Ти сама не можеш ли да си щастлива? По-добре ли е да си с някой, с когото и без това не си???
Бъди честна към себе си и към другите, ако искаш честно отношение. Спри да занимаваш хората и да си играеш с мъжете. Или късаш с приятелчето си, или си стоиш с него, но стига флиртува и давай напразни надежди на хората. Какво иначе ако не се получило? Е и? Няма да те убият или да ти продадат бъбрека, а просто ще си продължиш с живота си сама. Какво му е страшното? Нима не е по-страшно да лъжеш себе си и другите и да живееш с мъж, който не те обича и не обичаш?

2.   По глупав коментар от N1 не съм чел тук в този сайт.
Трудно ама мн трудно ще се оправиш с нещата. Съветвам те да намириш истинска приятелка с която може да споделиш и която да ти вдъхне нужния ти кураж. Не виждам смисъл да пишеш втози или подобни форуми. УСПЕХ