Има нещо "гнило" в поведението му!
Здравейте, приятели доста се колебаех преди да споделя историята си, но вече се чувствам доста объркана и ще се радвам ако получа добър и полезен съвет относно проблема ми. Извинявам се предварително за допуснатите в следствие на бързината грешки! Няма да увъртам, ето я и историята ми.... Преди 1 година се запознах с едно момче//учи в същият университет, където уча аз//. Всичко стана много случайно, видяхме се за пръв път при провеждането на консултации. Още на втория път когато се срещнахме там, той ме заговори. Беше изключително мил с огромно чувство за хумор. Сприятелихме се изключително бързо. Паснахме си идеално, като че ли бяхме две половинки -имахме общи теми за разговор, еднакви цели, обичахме да прекарваме всяка секунда заедно с една дума-забавлявахме се на живота от сърце. След няколко седмици забелязах че той започна да се държи още по мило с мен.... започна да ми прави комплименти, там където бях аз "уж" случайно беше и той, канеше ме на срещи, в погледа му вече се четеше нещо повече от приятелство. Започна и да ме ревнува, да ми намеква лекичко колко ме харесвал, колко хубава двойка ще сме. За съжаление аз по-скоро го приемах като най-добрия ми приятел с когото можеше да споделя всичко, въпреки това той продължи да ме ухажва по всевъзможни начини. И точно когато започнах да се влюбвам... дойде време за лятната ваканция. Всеки замина за родния си град, чувахме се но много по-рядко отпреди, за цяло лято да сме излизали най-много 2 пъти. Когато минаха месеците бях сигурна че ме е забравил и че нищо няма да е като преди... но ето че няколко седмици след като почнахме отново да учим той започна да ме сваля както преди.. същите неща както миналата година. В очите на всички изглеждахме като двойка, а не просто като приятели. Този път реших че е крайно време да поговорим за нас, питайки го какво по-точно чувства и как мисли че ще се развият нашите отношения. За моя огромна изненада той просто смени темата, отговори само че незнае какво чувства и че му трябва време да си помисли. Разбира се, бях изненадата от този отговор, но сметнах, че сигурно не е в настроение и че не му е до това в момента. Дадох му време през което той отново ми правеше комплименти, всеки ден ми се обаждаше, звънеше, искаше да се виждаме.... и ето тука идва едно голямо Но... преди 2 седмици реших че съм му дала достатъчно време и че трябва да си довършим темата, за да се изясним. И за моя огромна почуда той отново отговори че не е готов да говори на тези тема и че сега не му е времето, по-нататъка сме щели да поговорим. И от тези 2 седмици до днес той отново продължава както преди, а аз съм ужасно объркана. След като незнае какво чувства, защо вече 1 година са тези комплименти от негова страна, това непрекъснато писане, звънене и постоянното искане от негова страна да излизаме, дори ме покани да отидем заедно на почивка с няколко негови и мои приятели. Имам чувството че хем иска да сме заедно, хем не иска или нещо го спира. След толкова месеци един вид се бори за мен и когато съвсем малко ни трябва той се отдръпва. Не виждам логика и причина поради която да го прави, след като знае че имам чувства към него, достатъчни силни за да сме заедно.. но при всяка моя стъпка за разговор какво по точно чуства и дали иска да сме заедно, той прави крачка назад и не иска да го обсъждаме, а това положение взе да ми писва. Защо не иска да сме заедно, след като прави явни признаци че е влюбен в мен и другите го виждат това? .. Опитала съм по всякакъв начин да го попитам, да поговорим като големи хора, но той просто слага бариера и разговора не продължава или не в този посока. Вече наистина незнам какво да правя... в това негово поведение има нещо, нещо което го спира като стена и ние си оставаме в същото положение на комплименти, подаръци и срещи както преди. Нещо повече от приятели и по-малко от двойка. Обичам го и не искам да го загубя, но колкото повече време иска, толкова повече ме губи. Затова моля за съвет-Какво мога да направя в тази ситуация, как да постъпя? Мислих и за варианта да не му пиша въобще, да не се виждам с него, изобщо да прекъсна всякакви комуникации с него... единствено това ми остана като вариант. Ще се радвам да получа добри съвети... благодаря за отделенето време! :))

Коментари

1.   Без секс, няма да стане!
Токова време не е станало, значи няма да стане работата!
Защо изобщо подхващаш тези теми с него, когато го виждаш само като приятелка?
Ако той е поне малко умен - вече го е разбрал. Какви обещания, какви визии? Може да ти говорят каквото си искат идеалистите, но това, което събира мъж и жена е секса!!
Пишеш че само на комплименти карал? Иска ти се физическа ескалация на "връзката ви", но.... Тук може и него да го е страх, да е неопитен. Точно в този момент, ти с въпросите за "планове" го плашиш още повече.
Искаш отговори - прелъсти го и те така...
Според мен няма да се получи, такива работи или стават лесно или не.
Щом си го виждала до сега, като "приятелка" не очаквай нещо да се промени.
Просто търсиш ДРАМА!

2.   тоя или си играе с тебе,
или няма опит и е отворен само на приказки,
но когато опре до действия се стяга.

мой съвет е:
отдели се от него за известно време.
не му са обаждай,
не му вдигай тел., ако го видиш му кажи "здрасти, извинявай, ай да се чуем после, че много бързам"
също така, наблюдавай поведението му,
ако стане ревнив и започне да бяга след теб,
го дръж на дистанция.
ако стане много нахален,
му кажи, че си искала да говориш с него,
но след като той не е готов, ти не искаш да се занимаваш и нямаш време за несериозни неща.
ако това го докара до лудост, ще разбереш, че те обича, но няма куража да приказва за това. това ще означава, че е неопитен и ти си му първата, така да се каже.
ако и той се отдръпне, значи не те е искал толкова много.
в такъв случай не си заслужава жертвата от твоя страна.
тогава продължаваш напред.
успех
М30

3.   Има два варианта:
1. Той е "играч" - на него му доставя удоволствие процеса по завоюване на една жена. Там е цар, защото дава всичко от себе си и не щади сили, за да постигне целта - комплименти, "случайни" срещи, имитации на ревност. Но когато усети, че е успял, той вече не е доволен. Защо ли? Защото това ще го лиши от най-любимото за него - борбата и покоряването. Затова игнорира думите ти и продължава по старому. Ако е такъв случай, не очаквай нещо сериозно с него!
2. Той търси секс без обвързване и е безкрайно търпелив. Повечето сексохолици се отчайват лесно, но има и такива, които са по-търпеливи. А и може в този момент да не разполага с твърде много варианти пред себе си - другите да са негови бивши или да са осъзнати дотолкова, че да не се връзват на глупостите му. Затова именно се страхува от Разговора с гловно р. Приказките, че сте хубава двойка се дължат на това, което е чул от братята си по разврат по врме на "обучението" си - "Жените искат сигурност и да чувстват, че ги обичат, за да ти пуснат. Накарай я да мечтае за връзка и е твоя! " Тъжно е, но някои хора са готови на всякакви подлости и измами, за да получат малко физически удоволствия.
Има и други варианти, които не могат да са налице поради неща от разказа ти. Знам, че ти се иска да е идеалния, но той не е. Показал го е вече два пъти и е добре да не повдигаш повече този въпрос, защото дори да ти отговори някак, ти вече си видяла колко му е потенциала за емоционална връзка - щом свърши ухажването, той се спаружва и повяхва като цвете, което е останало без вода дълго време. Не се поставяй доброволно в добрепознатата на много жени позиция на "вечночакащата и прощаваща всичко" - знаеш ли колко жени са си похабили живота в чакане на нещо, което няма да се случи?