Сега осъзнавам, че една уважаваща себе си жена не би допуснала такова отношение...
Здравейте, редовно чета историите тук и се надявам да ми помогнете.

Омъжена съм от 10 години и имам две деца. Всичко започна преди близо година. Моят мъж си хвана любовница много по-голяма от него. Имах чувството, че се намирам в средата на водовъртеж, опитвах се да си поема въздух, но не можех. Той й позволяваше да се обажда в къщи по-всяко време, отсъстваше редовно вечер, не даваше пари изобщо за семейството, а като капак я покани и на семеен празник. Тогава не знаех коя е, но женската ми интуиция сама ми подсказа.

Трудно е да се опише през каква гама от чувства минах, как страдах и как търпях всичко това. Аз простих, защото много го обичах и както повечето жени заради децата и семейството.

Всичко беше добре до преди месец, когато се изнесе от къщи, без обяснения, оставяйки ни без пари пак заради друга колежка, пак по-голяма, както ми казаха познати.
Няма да ви описвам и какво още ми причини, няма да ви опиша и това, което знам за другата жена, ще ви кажа само, че научих, че съм била най-голямата грешка в живота му.

Оказа се, че 9 от най-хубавите ми години съм живяла като грешка, а през последната бях явно наказвана заради това. Честно казано вече нямам сълзи, макар че ми се иска да плача, да викам, да троша. Няколко думи разбиха всичко, в което съм вярвала. Ако кажа, че въобще нямам чувства ще излъжа, но те не са предишните, защото този път бяха изоставени и двете ми деца.

Сега осъзнавам, че една уважаваща себе си жена не би допуснала такова отношение, колкото и да обича даден човек, осъзнавам че трябва да продължа напред точно заради децата си.

Част от вас ще ме упрекнат сигурно, но се надявам, че друга по-голяма ще ме подкрепят.

Коментари

1.   ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да продължиш напред!Търпяла си достатъчно много и си била унижавана! Какво още търсиш при този човек?И какво намира6 в него щом той не мисли
за собствените си деца и съпруга?!
Започни нов живот отърси се от всичко!Той не е единственият има и други!

2.   Здравей много добре те разбирам аз съм на 25 и съм приживяла много неща за тези години.Зад гърба си имам брак,развод и тежката травма да разбера че детето ми е с увреждане.Сега съм сама с детето си и се чувствам добре въпреки че то има по специални грижи.Няма да разказвам за разочерованието, болката и сълзите.Въпреки това се разделихме.

Сега той продължава стария си начин на живот и сегашната му приятелка е 15 години по голяма от него,но това вече хич не ме интересува.

Имаш 2 варианта единия е на си намериш любовник и ти и да търпиш или да сложиш край на всичко и да намериш човека който ще те уважава и да се чувстваш харесвана и обичана.Това само ти можеш да го решиш.Аз избрах второто.Успех!!!

3.   Hе знам защо го търпиш според мен човек който може да изостави собствените си детца не е човек който може да бъде обичан разбирам че си му простила защото го обичаш всъщност като се замисля прошката е символ на любов но в твоя случай си личи че той няма никакви чувства към теб той дори не уважава собствените си детца според мен най добре ще е да сложиш край на всичко и да започнеш нов живот с друг човек човек който ще те уважава обича и ще приеме детцата ти
м на 25

4.   Здрвеи виж ако тои просто иска за някякво определено време да е с другата не барзаи изчакаи

5.   Mила , горе главата и продължи заради децата си ! те не заслужават такъв баща , а ти щом си понесла всичко това в името на семейството значи си невероятен човек и също не заслужаваш това ! имаш най-важното до себе си - децата си ... другото ще се нареди ... от моята майка научих , че не трябва да се скланя глава в такива моменти... нейната история с баща ми е сходна и мога да ти кажа , че сега бъдеш ли силна и продължиш ли напред заради тях сама няма да останеш и най-важното те след време ще ти се отблагодарят! аз те подкрепям ! моля се наистина да си щастлива с някой,който си струва и знам , че ще го срещнеш ...

6.   Номер 3 , деца а не детца, децата а не детцата
До кой клас си учило момиче?
Относно съвета, които даваш на авторката и аз съм на същото мнение.
Продължи напред, но без него.
Успех!

7.   Осъзнай се – това е твоят златен момент! Змията, дето си я пазила в пазвата си, си е тръгнала сама! По-добре това да стане сега, отколкото по-късно, когато ще ти е още по-тежко.

8.   Мила, този човек е болен, той няма да се откаже от тези жени. Знам го от собствен опит. Аз срещнах голямата си любов, след 24 год. беше се развел и от 12г. живееше с негова колежка, която беше по-голяма от него с 8 год. Аз също съм разведена с 1 дете.

Той ме боготвореше, толкова бях щастлива. Тя се изнесе от неговото жилище, но това не беше края. Денонощно звъни по-телефона уж по-служебни въпроси, а той нежно и мило и говори. После започнаха съвместните командировки, след това съвместни уикенди, докато се стигна до там, че в момента са заедно на море за 15 дни.
А тя е истинско квазимодо, изглежда много по-стара за възраста си, скандалджийка и алкохоличка /която така се напива, че не усеща дори че се е изпуснала по-нужда/ но той неможе без нея, казва че неможе и без мен.
И аз съм на кръстопът, незная какво да предприема. Много го обичам, но какво от това..... Четох че тази болест се нарича Едипов комплекс. Така че мила, той няма да се откаже от тези лелички........

9.   Имейла е за предишния коментар

10.   това е правилното решение

11.   Сърдечно се извинявам за това, което ще кажа
Това е банална приказка-пчела от мед не бяга.
Няма нищо случайно. Пожелавам Ви успех за напред и повече да не Ви се случват нещо от този сорт.