Има ли смисъл тази връзка?
С моя приятел сме сме заедно от 8-9 месеца и нещо все не е наред. От началото имахме много проблеми, защото той не ми вярваше, а причината за това е че разликата ни е голяма той е на 30, а аз на 18. И така от началото той много пиеше, карахме се, даже ми е посягал, но аз преглътнах тези и неща и продължихме връзката си. Последно имахме такъв скандал на нова година и от тогава имаме голям прогрес, мислим за бъдещето, аз завършвам след 2 месеца. Искаме да живеем заедно, да имаме дете, даже работим по въпроса. Но когато има дори най-малък проблем и аз направя някаква грешка, той веднага иска да ме оставя, казва че няма смисъл, че не се чувства добре. Значи на единия ден иска дете от мен, а на другия не иска да ме вижда. Не знам какво да правя, много го обичам и наистина искам да съм с него, но може би тази любов ме заслепява и не мога да преценя трезво за това моля ви дайте съвет!!!

Коментари

1.   а бе я го зарежи ти си луда ако родиш толкова млада от мухльо, който ти посяга тва са мъве комплексари разберете го, че не е нормално мъж да посегне на жена

2.   Очевидно този човек, въпреки годините си е неуравновесен и на него не може да се разчита.
Помисли си, какво би станало, ако детето вече е факт, а той реши, че няма смисъл да сте заедно и Ви остави.

3.   ти добре ли си.. не стига че си малка но и си глупава и наивна.. как ще искаш да имаш дете от човек който ти е посягал.. ти можеш ли да го гледаш това дете.. имаш ли работа? имаш ли образование? какво можеш да му дадеш? ми ако утре той си хване парцалите и те зареже какво правиш тогава с бебе на ръце?? мислете бе хора.. спрете да летите..

5.   Не зная какво да ти кажа освен че правиш сама нещата трудни! Този мъж кога ти посегна за първи и последен път? Кога си го виждала пиян или се опитваш да пързаляш хората. Ако го обичаш направи така, че да се видите, защото, ако знаеш колко мъки му създаваш- просто ти е бедна фантазията! ... и пак те харесва такава каквато си!!!
Не прави от мухата слон, а изплюй камъка, който ти е заседнал в гърлото! Тук не играем игрички, а търсим адекватен съвет!!! Този мъж много те обича, но ти сама правиш женски номера! Поне веднъж бъди честна, но не само със самата себе си, а и с хората и с този за когото милееш!

6.   Ето това е живото доказателство колко оглупяваме ние жените, когато някой ни накара да се чувстваме потенциални майки на децата му. "Искам бебе от теб" сякаш е най-лесният начин всяка средно или под средноинтелигентна жена да склони глава, да се приеме за Избраната да бъде инкубатор на този върховен индивид от мъжки пол и да преглътне всяка обида в името на това, че "той иска деца и семейство с мен". Пълен потрес.
А за номер 5 - явно той е от онези, дето смятат, че жената може да "си заслужи" побоя и че щом на някого му е кипнало и е посегнал, то със сигурност жената си го е търсела и го е предизвикала. И за това пълен потрес.

8.   Не.

Да живееш нещастен. Да те бият. Да имаш проблеми..
Ами, ако това е нещо смислено - да, има смисъл в тая връзка.

9.   ОСТАВИ ГО!

Да не направиш глупостта да ЗАБРЕМЕНЕЕШ от този неуравновесен чичак!
Младо, хубаво момиче, я не си губи времето!
Колко прекрасни и НОВИ неща те чакат, ти се връзваш на тоя дърт козел с ИЗВИНЕНИЕ.

Махай се от него и не го поглеждай назад, няма друго решение.
ЩЕ СЪЖАЛЯВАШ, ако не го направиш!

10.   Авторке, наистина си много наивна. Едва на 18 си все пак. Почти всички мъже говорят такива неща на жената до себе си с някаква цел. Предполагам, че той иска ти да си мислиш, че си единствената и да даваш всичко от себе си за тази връзка. Казвайки ти, че едва ли не иска да се ожените и да има дете от теб, ти ще си готова да правиш всичко за него, а това да живееш с мъж на 18 си е чиста грешка. Какво по-хубаво за него от това да живеете заедно- ще правите редовно секс, ще му готвиш, ще чистиш и тн.
На 18 трябва да мислиш как да градиш бъдещето си, а ако един мъж действително държи на теб, няма да ти говори такива неща едва на 9тия месец от една връзка, ще го направи в по-късен етап, ако например сте били 2-3 години заедно, вече сте живели заедно и така.
Виж, и моят приятел ми говори такива неща, като сме заедно от година. Но аз гледам по-скептично на нещата. Може би сега е влюбен и действително си мисли тези неща, но истината е, че само времето ще покаже. Аз самата не мога да съм сигурна, че той е правилният докато не мине значително време от нашата връзка. Според мен мъжете понякога са големи бъбривци, единствените сигурни неща са не думите, а действията на един човек. Аз не бих заживяла под един покрив с него сега, твърде млада съм, за да нямам никакво лично пространство. За мен идеалната възраст да заживееш с мъж, да се ожените и да имате дете е след като имаш стабилна работа по специалността - ти и той. 30 е идеална възраст за една жена да започне да живее на семейни начала.