Може ли някой да ми повярва?
Преди време публикувах своята история, където разказах за пренебрежението и арогантността на своя мъж към мен и родителите ми. Получих много ценни съвети от хора със сходна съдба. Те се оказаха прави. Оказа се, че той ноистина ми изневерява.

Попитах майка му, но тя се паправи, че не е чула каво я питам, което бе красноречив отговор, че неговото семейство всичко знаят. И като си помисля, че прибрах за няколко месеца тази жена у дома, когато получи инсулт, а тя дори взе да ми държи тон да не излизам докато е била наясно, че синът й в същия момент е при онази жена. Заявих му го в очите, че всичко знам. (Тя, неговата сама се издаде, тредна телефона, когато чу гласа ми и след по малко от 10 мин. звънна от друг телефон.)

Когато го запитах коя е тя, се направи на заспал. Въпреки всичко се опитах да го разбера и да поговорим като цивилизовани хора, но той бяга от подобни разговори и те се израждаха в упреци от моя страна, нещо което не целях. В крайна сметка на всеки може да се случи, както се случи и на мен в мъката си да допусна същата грешка.

Оказа се, че обича нея, но обича и мен. Иска да е с нея, но и с мен. Но аз оставах без прегръдка, без любов. Почувствах нужда да престана да се жертвам напразно и затова се поддадох на човек, който ме ухажваше от известно време започнах връзка с него. Доста по-голям е от мен. Много съм объркана. Самата аз влязох в ролята на онази, която ограби сърцето ми и живота ми. Попаднах абсолютно в същата ситуация като съперницата си. С една единствена разлика, че той има деца. Не спи с жена си от години и също като мен копнее за разбиране и топлина.

Възможно е мъжът ми да усеща промяната в мен, защото от месец два е невероятно мил. Обърках се, помислих, че е решил да направи крачка към мен, но се оказа, че не само той, но вече и аз съм охладняла към него. Въпреки всичко го обичам и се плаша от това нехарактерно за него поведение.
Видимо е изплашен, притеснен, но въпреки всичко не иска да поговорим, да изясним положението си.

Наистина бих била склонна да не се разделям с него и да живея по този начин ако поне имахме дете. Но той не иска, семейството му го подучв на това, защото имат интерес от жилището му, а на него сякаш му е все едно. А сега трябва да предприема най- трудната стъпка в живота си, да се разведа. Искам да имам детенце и да бъда ценена и харесвана такава каквато съм. Страшно ми е трудно, може ли някой да ми повярва?. . .

Коментари

1.   Вярвам ти, защото живота е труден. Испълнен е с изпитания, които съдбата ни поднася. Ти си тази, която решава по кой път да поеме. В твоя случай, ако смяташ, че обичаш съпруга си толкова, че да го делиш с друга- ОК. Но не мисля, че заслужават това. Ако смяташ, че когато изнеяеряваш е само защото така се чувстваш отмъстена и защото ти липсват ласките на мъжа ти, това също не е щастие. Виж миличка, дори и той да не иска да поговорите, ТИ започни. Обясни му, че знаеш за другата и му кажи, че не това търсиш.

Ако мислиш, че той заслужава още един шанс и си струва- дай му. А ако не, колкото и да е трудно разведи се... След време ще се оттърсиш и ще срещнеш човек, за когото ще се ЕДИНСТВЕНА, без да го делиш с друга. Човек, на когото ще имаш доверие и ще бъде достоен баща на децата ти. Но докато това стане, ти трябва да бъдеш много-силна, защото за инстнското щастие се постига след много страдание и сила. Успех, ти желая и много късмет! :)))) Лили

2.   Боже, далеч съм от мисълта да му отмъщавам. Просто имам нужда от любов ,която от години не получавам. Затова се спасих в прегръдките на друг човек, когото обикнах. Проблемът ми е, че мъжът ми не иска деца, а аз искам.
Иначе какво ме би бъркало да си живеем и така. Може да звучи много откачено, но какво да се прави. Хич не ми се развежда, ако някой ме пита, но искам да имам дете. Не искам докато се жертвам, накрая да разбера че съм останала сам- сама на тая земя.

3.   Щом нямаш деца, хващай си пътя и се махай!!!!
И двамата имате любовници, той и да се спре, ти няма да спреш.
Обикновено в такива ситуации компромиси се правят заради децата