Напълно объркана
Здравейте!

Реших да споделя моята история тук, защото ужасно много се нуждая някой да ми сподели своя опит в подобни ситуации и ако може да ми даде съвет.

От 5 години съм с моя приятел. Имали сме много трудни моменти, били сме в ужасни ситуации, но винаги се справяхме накрая и връзката ни оцеляваше. В последните 1-2 години самите ни отношения доста се изгладиха, вече нямаме пререкания, разбира ме се доста добре с някой изключения. Но тези изключения май ще катурнат каруцата, защото са по много генерални въпроси.

Единият проблем е че той има страх от обвързване. Въпреки, че мина толкова много време откакто сме заедно, той често се опитва да отбранява личното си пространство понякога с груби “мерки”. Повтаря ми, че няма намерения да се обвързва трайно и ако аз искам да го направя мога да си търся друг. Аз също не искам сватба или нещо подобно в момента. Но дори не съм в състояние да му го обясня, защото той си е наумил, че искам да го "вържа". Излиза като един вид обвинение, че искам някой ден да имам семейство и деца.

Другия проблем е, че той много държи на кариерата си, защото работи в престижна и добра фирма. Аз, разбира се, уважавам това и гледам да не му преча, когато е зает, но понякога имам чувството, че работата е всичко за него и ако се наложи да се разделим заради това той ще го направи на часа. Казва ми, че ме обича. Но когато нещата опрат до работата и парите той просто става друг.

Усещам и леки наченки на безразличие в него, когато не сме заедно, от което много се измъчвам. Аз също работя. Харесвам работата си, но не бих я заменила за това, което имаме с него след толкова години заедно. Страхувам се, че това е някакъв водовъртеж, който тепърва предстои да се развихри. Може би трябва да се разделим въпреки всичко, преди да е станало късно, макар че то вече може би е станало.

Какво да правя, помогнете ми?! :(

Коментари

2.   Наистина трудна ситуация. Това е решение, което ти сама трябва да вземеш. За да има хармония трябват много компромиси. Разбирам те много добре, защото в момента преживявам много мъчителна раздяла след 7 годишен брак. Мразя разделите и мисля че вие ще успеете да намерите верния път един към друг, защото от това, което прочетох вашата ситуация не е неспасяема. Надявам се, че докато пиша тези редове вече нещата са се подредили. Стискам ти палци.

3.   Ако е мой приятел бих го оставила. Но разбира се, ти си решаваш. Съвета ми, ако търсиш такъв, е да го "пуснеш на свобода", т.е. вътрешно да не се чувстваш вкопчана за него. Пусни го да си отиде... подозирам че това което ти казвам не е каквото би искала да чуеш, но това мога да те посъветвам, гледай ако можеш, вътрешно да се освободиш и да не бъдеш толкова зависима от него. За мен държание като неговото, е недостойно.

4.   Този бих го оставила на мига. Аз се разведох след 15 г. брак поради същите причини. Съжалявам, че го търпях толкова време и все се надявах нещо да се подобри, а то се влошаваше. А като се появиха децата стана съвсем невъзможно.

5.   Той щом сега се държи така представи си един ден ако се омъжиш за него ти ще страдш. Все пак ти трябва да си вземеш решение какво да правиш но аз моя съпруг вече 5 година го чакам да се промени за тези неща но уви оставам си само с чакането докато издържа. Затова мисли внимателно и вземи наи-правилното решение за вас. Успех !

6.   Благодаря ви за съветите! Разсъждавах и осъзнах,че не искам да стана една измъчена и сива жена, която е посветила живота си на ЧАКАНЕТО на един мъж! А и вероятно дори и да можем да станем семейство някой ден, то надали ще е много сполучливо ако всичко си остане по старо му.

7.   Не го натискай за обвързване. Първо си задай въпроса дали си щастлива с него след като работата му е на първо място. За мен този човек няма личен живот и ако наистина е така мисля, че нямате бъдеще заедно/става въпрос като семейна двойка/, но все пак ако ти искаш да си с него започни да споделяш интересите му свързани с работата.
Вие можете да бъдете приятели, а за другото.......не го натискай.

8.   Този е егоист и ако е и стиснат - бягай веднага! Имаш ли представа какво е да имаш деца и стиснат мъж? Кошмар! Но и да не е стиснат - свършиха ли се мъжете, готови за семейство? Не са! Така можеш да живееш още много години и да те хване критическата/а тя е болест и хваща и момичета на по 25 години/ и да останеш без деца заради един егоист.

9.   ако бях на ваше място бих го оставила. Вие заслужавате мъж, който дори да е затрупан с работа ще намери време в което да е само ваш. Естествено вие си решавате това е просто съвет. Побързайте докато все още имате време да намерите точния човек. :)