Измерва ли се любовта?
Как смятате?Може ли любовта да бъде измерена по някакъв начин.или просто любовта е една и съща,но съзнанието ни я преценява?Има ли "повече"в любовта?Изобщо има ли такова нещо като любов?Според мен-не.В природата няма любов.Ние само си внушаваме,че е възможна,а не е.-не сме способни да обичаме истински,дори и да искаме.

Коментари

1.   Как в природа няма любов??? Не си ли имал/а домашен любимец, който има малки? Виж как женските кучета се отнасят с малките си след като ги родят? Така е при горе-долу при всички бозайници и помисли дали пак я няма любовта в природата. Това че понякога сърцето ни е разбито и ни боли не означава, че любовта я няма. И все пак всеки сам си решава в какво да вярва и в какво не, това се отнася и за любовта, а вярата крепи човека.

2.   Не знам дали може да бъде измерена или не, само мога да ти кажа, че любовта съществува. Тя е онов чувство което ни кара да се чувстваме живи, тя изпълва цялото ти същество. Когато обичаш някои всички фибри на тялото ти се изпълват. Отделен въпрос е, че все по рядко срещаме истинската любов. В повечето пъти тя бива просто едно привличане, едно желание, което след време се изчерпва.

3.   Ако е истинска не може да бъде измерена, просто имаш чувството, че е безкрайна.... ;)

Палав Мечок

4.   Любовта абсолютно може да се измери.
Когато човек иска някого на всяка цена - той не може да си представи живота без него. И може това да не се променя с годините, даже да става по-дълбоко.
А може и цял живот да обича на думи, пък реално да бяга по допирателната и да изпитва досада, симулирайки връзка по някакви съображения.
Както виждаш - доста голяма е разликата и обикновено е видима и осезаема за другия.
Ако става дума за любов между мъж и жена - тя се измерва с неугасващо сексуално привличане. Който го е изпитал, ще потвърди.

5.   Според мен любов в природата има, но както всичко се променя и нищо не остава такова, каквото е вечно, така и любовта с времето се видоизменя, трансформира в други чувства и т. н.

6.   Любовта е една и съща.
Другото е въпрос на възприятия.

Например, ние хората, често въздигаме в култ оная любов за която сме страдали много. Което е и много глупаво.
Също се измерва във взаимоотношения - може дори да няма любов, страст, но ако отношенията ви са идеални, ти погрешка ще кръстиш тази "любов" идеална, перфектна.. Но всъщност ще говориш за взаимоотношенията ви, не за любовта.

Любовта е нещото, което те храни. Демек тя не ти служи за нищо друго освен, за да си добър, да подхранва доброто и милото у теб, за да го предадеш на другия. Ако я "разнищим" отвътре е точно така. Твоята любов си е твоя любов, ти можеш да му я покажеш, ако желаеш, чрез много мили и нежни жестове, можеш и да си я култивираш сама, радвайки се на добрите си настроения. Неговата е същата.
Любовта е лично нашата. Взаимоотношенията са тези, които определят дали една връзка е добра или не. А любовта е това, което различава взаимоотношенията с гаджето от тези с приятеля.

Няма любов, като тази по филмите, връхлетяла ги от небето и дрън-дрън станали едно цяло.

7.   О, сега дочетох "историята ти" докрай..
Съжалявам, тук нямало човек. Буквално.

Жалко за теб.

8.   Любовта не е предмет, че да вземеш линийката и да я измериш... тя не се мери, нито казва... а се ДОказва... ;)

9.   Любов е разтегливо понятие, може би преди да се зададе въпроса, дали може да се измери, трябва първо да се уточни, точно какво се има предвид любов.
Има любов към природата, любов към родителите... и онази силна, страстна, изпепеляваща любов към друго човешко същество, на която са посветени толкова красиви сюжети..
Тази любов е възпявана, възвеличавана, търсена желана...
Чувала съм, че за нея няма мярка, човек взема и дава всичко, което може...

10.   Когато си готов да жертваш живота си за някой - това е любов. Тя е много по-стойностна от страстта, която в много случаи е временна. Любовта е благородно чувство, а страстта - животинско. Но някой хора бъркат двете понятия, което води до толкова изневери, разводи, раздели и лъжи. Любовта и привързаността са причина за моногамията, която при много хора липсва (говоря за моногамия и в ума и мислите). Когато избирате човек за ваш спътник в живота между разумът, сърцето и либидото трябва да има хармония, т. е. когато тези 3 основни неща са на едно също мнение и на една и съща честота, тогава има голяма вероятност да говорим за любов.