Изневяра - сега съм от другата страна
Преди бях от хората, които обвиняваха другите, че нараняват и предават своите половинки. Сега вече не е така. Ето и моята история.
Още когато видях И. , ми направи впечатление на привлекателен мъж и се надявах да ме заговори. Не след дълго един обикновен флирт прерасна в любов. Разбирахме се добре. Единственият проблем беше, че той живее в друг град. Въпреки това срещите ни бяха прекрасни. Правехме планове да отида там за постоянно, за да може да се виждаме по-често. Но ревността започна да разяжда щастието в сърцето ми. Мислех си дали не е с някоя друга, дали няма да ме замени. Ревнувах го много, защото момичетата го харесват и търсят контакт с него, а той е добряк и с всеки се държи много мило.
В университета се запознах с едно момче. Той проявяваше интерес към мен. Заминахме цялата компания за една хижа. С въпросния колега нито сме се целували, нито сме правили секс, но имаше някакъв флирт...
Една вечер бяхме излезли и останах да правя компания на колегата, докато си допие бирата. След това той ме изпрати до вкъщи и отново нищо не се случи. Но И. е разбрал за всичко това и е решил, че е имало и нещо повече (най-вече на хижата). Почувствал се е предаден и унижен. През ума му минавали сцени какво ли сме правили моят колега и аз и това го вбесявало. Когато ме напусна, заплаках. Но той не вярва на сълзи и обещания.
Той през цялото време е имал чувства към мен и е бил искрен. А аз постъпих като някаква хлапачка.
Имах възможност да преосмисля всичко. Прекратих контакт с колегата, поставих граница пред всеки друг, който иска да ми бъде нещо повече от приятел. Всеки ден се сещам за моя И. Питам се къде ли е, какво ли прави. Липсва ми и от това ме боли. Боли ме и защото аз съм причината той да се почувства по този начин.
Следващия месец той има рожден ден. Задължително смятам да го поздравя и се надявам, че тогава силните емоции ще са утихнали, че ще можем да поговорим и да си споделим всичко недоизказано. Надявам се на още един шанс, който може би не заслужавам, но който няма да пропилея.
Благодаря, ако сте изчели историята ми и ако сте си направили труда да оставите коментар. Аз приемам всякакви мнения, съвети и упреци.

Коментари

1.   Еми какво да ти кажем... Ти си си виновна, и никой друг. Това, което си направила не е точно изневяра, но вече бившият ти приятел не смята така и има пълното право да се съмнява, в това, което ти казваш. И аз бих постъпил като него. Не можеш да имаш проятел, при това който адски много харесваш, обичаш и си влюбена в него, и да флиртуваш с другиго. По - добре се опитай да се сдобриш с него, поговорете, бъди искрена, не му спестявай нищо и се моли да се върне. Има един проблем - вярата му в теб вече безвъзвратно е намаляла. Аре и успех :)

2.   Значи нищо не е имало между теб и колегата ти, а той те е напуснал и не ти вярва - ами добре, че си се оттървала от него!

3.   Поздравявам те за това, че приемаш всякакви мнения. Защото ми дойде до гуша да чета в края на всяка втора история "моля, хейтърите за не пишат", "спестете си негативните коментари" и прочее условия.
Колкото до твоя проблем, да, ти си поредното доказателство, че не бива да съдим никого, защото утре може да се окажем в неговата ситуация, че и по-лоша. Няма съмнение, че си се заиграла, трябва да го признаеш. Било ти е приятно вниманието на този човек. Е, няма начин да убедиш приятеля си, че нищо не е имало, реакцията му е повече от естествена. И аз да бях, и аз нямаше да ти повярвам. Защото когато човек има сериозна връзка, която го удовлетворява, той просто не се нуждае от заигравки. Според мен, добре си решила да го поздравиш за рождения ден. Кажи му с ясни думи, че си чиста пред съвестта си, но че признаваш, че не си постъпила правилно и го разбираш. Ако това не помогне и продължи да упорства... ще се наложи да се примириш и да действаш според обстоятелствата.

4.   Поздравявам те за това, че приемаш всякакви мнения. Защото ми дойде до гуша да чета в края на всяка втора история "моля, хейтърите за не пишат", "спестете си негативните коментари" и прочее условия.
Колкото до твоя проблем, да, ти си поредното доказателство, че не бива да съдим никого, защото утре може да се окажем в неговата ситуация, че и по-лоша. Няма съмнение, че си се заиграла, трябва да го признаеш. Било ти е приятно вниманието на този човек. Е, няма начин да убедиш приятеля си, че нищо не е имало, реакцията му е повече от естествена. И аз да бях, и аз нямаше да ти повярвам. Защото когато човек има сериозна връзка, която го удовлетворява, той просто не се нуждае от заигравки. Според мен, добре си решила да го поздравиш за рождения ден. Кажи му с ясни думи, че си чиста пред съвестта си, но че признаваш, че не си постъпила правилно и го разбираш. Ако това не помогне и продължи да упорства... ще се наложи да се примириш и да действаш според обстоятелствата.

5.   Мога да ти кажа само, че по добре да го забравиш. При положение, че е хубав и момичетата го свалят, ако е истински мъж никога няма да да се върне при човек който се е подиграл с доверието му. А относно твоя колега от това, което видях да разказваш ти е трябвало още две излизания и си щяла да си легнеш. Поне момчето е имало късмет, че някой му е казал какви си ги вършила. Айде успех бб ;)

6.   За това при връзките от разтояние не се получаваш единствения начин е този твой колега да управи нещата като говори с приятеля ти, но се съмнявам да го чие. Интересно ми е как е научил за тази сбирка определено има нещо гнило -някоя твоя уж приятелка може би му е казала. Винаги се намират зли очи да развалят работата. Стегни се момиче нищо нередно не си направила, не се обвинявай напразно като нямаш вина. Като не иска да ти вярва го отрежи има и други мъже. Няма ли доверие в една връзка няма и бъдеще.

Слънчо

7.   За това при връзките от разтояние не се получаваш единствения начин е този твой колега да управи нещата като говори с приятеля ти, но се съмнявам да го чие. Интересно ми е как е научил за тази сбирка определено има нещо гнило -някоя твоя уж приятелка може би му е казала. Винаги се намират зли очи да развалят работата. Стегни се момиче нищо нередно не си направила, не се обвинявай напразно като нямаш вина. Като не иска да ти вярва го отрежи има и други мъже. Няма ли доверие в една връзка няма и бъдеще.

Слънчо

8.   Съвет не мога да ти дам. Единствено да ти кажа, че борбата при мен е много по-сложна. И аз за две усмивки се почувствах гузна, докато жена с дете още докато е била бременна, по време на брака си и преди развода си - яко флирт, братче. Изпонапусна сума персонал заради нея, оплете главите на 5 човека и се усмихва като тиква на витрина, хич не й дреме. Момчета и мъже, оценяйте момичетата и жените си по фактическите действия и поведение спрямо другите мъже, а не по фалшивите ризка, ред сълзи, ред сополи, позата, драмата, лигавщината. Пазете се от такива ''женюги''. Защото нито по професията, нито по облеклото, нито по усмивката ''ала ш'то да не ти пусна'' може да ги оцените.
Да оцениш една жена е много трудна работа, да ти пусне - много лесна. Не ти ли се пуска, за да си играе с теб, значи си струва. Заиграва ли се - бягайте, фръцла.
Така че.... стискам ти палци. Такава мацка не би му пуснала на въпросния колега. А И., ако струва като мъж, ще те прибере и ще спечели.

9.   И отново нищо не се случи - що ми се струва, че си искала да се случи :p?

10.   Сама си виновна. Питам се обаче, ако не беше разбрал твоят приятел щеше ли да продължаваш да правиш компания на колегата си? Мисля, че да. Та ти с пълното съзнание си направила всичко това, дори да е нямало секс. След загубено доверие и вяра няма как да си върнеш човека, когото обичаш.

11.   А бе хора, вие от къде падате. В ежедневието си всеки флиртува, а и момичето какво лошо е сторило? Правило е компания на колега да пият бира.. вие в това ако виждате лошо... Флирта е неизменна част от ежедневието на всеки, независимо обвързан или не. Не може да се избегне, но прекрачването на границите може да бъде избегнато и момичето се е държало съвсем прилично. Това че приятелят й е прекалено мнителен и недоверчив, си е изцяло негов проблем. Аз на моя не му забранявам да се вижда с колеги, аз също излизам с колеги и колежки, просто всеки има правото на лично пространство и той сам решава дали да прекрачи границата по- нататък или да се спре, ако държи на другия човек. Въобще не му се моли, убеди го че нищо лошо не си направила и нека реши дали да ти повярва или си струва да те изгуби и точка.