Погледнато отстрани
Моля, за вашето мнение за следната история:
Той - никога преди нея не е имал сериозна връзка.
Плейбой и женкар. В началото и на нея не гледа сериозно. Изневерява и и тя го знае, но въпреки това е с него. Знае, че тя го обича и е решил да се ожени за нея.

Тя - той е първия мъж в живота и. Обича го. Знае за
изневерите, но си мисли, че е под достойнството и да
моли и да иска вярност. Никога не говори с него за тях,
никога не говори за чувствата си и не иска нищо от него.

Той и предлага брак. Сигурен е, че тя е съгласна и даже не иска отговор.
Тя го обича безумно, но не иска да се обвързва с такъв човек. След един месец се омъжва за друг.
Пак без да му каже нищо.

Сега, след 16 години двамата са свободни и той се опитва да поднови връзката си с нея. Обвиняват се взимно за всичко споменато по горе.
Тя, тоест аз все още го обичам и все още смятам, че не можеш да накараш някой насила да ти е верен или дате обича.
Не мога да си простя, че тогава бях слаба и
въпреки изневерите не можех да не изживея любовта на живота си.
Не мога да си простя, че го обичам още.
Не мога да позволя да бъда отново наранена. И ме е страх да го допусна до себе си.

Опитах се да напиша всичко все едно, че гледам отстрани. Моля, кажете вие права ли съм. Имам ли вина както той казва.

Коментари

1.   Аз смятам, че е съвсем нормално да искаш вярност. Ако той не е съгласен, значи не те заслужава и край. Ти нямаш ли достойнство на жена. Разбира се, ако двамата сте съгласни за изневери, няма проблем.Какви са тези глупости ти да си му вярна, а той да чука други жени. След това негово поведение ти го обичаш, ама найстина нямаш достойнство.
М24г.

2.   Сега пак ли е женкар и плейбой? 15 години са много време - може да се е променил и да гледа на взаимоотношенията с хората по различен начин, може да е израстнал житейски, може...

3.   Номер 1, в момента той ми обещава вярност и иска вярност.
Обвинява ме, че никога не съм разговаряла с него по върпоса вярност, че съм го зарязала без да му обясня защо.
Достойнство имам. От момента в който прекратих връзката преди 16 години никога не съм била с него, нито сега.
Нямам връзка с него и това че все още го обичам, не значи
че ще му позволя да ме унижи. Но ако някога си обичал/а/
може би ще разбереш, че човек не може да си заповяда какво да чувства.

Номер 2, предполагам, че все още си е женкар. Той е вдовец, но знам че почти през целия си семеен живот е
изневерявал. Точно затова не му вярвам. И като си прочетох историята наистина погледнах нещата отстрани.
Лудост е изобщо да се занимавам с него.
Благодаря ви за съпричастността!

4.   Ето как го виждам аз, "погледнато отстрани" - имаш вина. Вината е в това, че си се предала на страха си. Теб те е било страх да не те нарани, тъй като е бил женкар. Сама казваш, че не си изпитала любовта на живота си, но доколкото разбирам по твое собствено желание- омъжила си се за друг. Всъщност си виновна пред себе си, а не пред него. И какво - не се предаде на чувствата, а се предаде на страха от нараняване. Така всъщност загуби 16 години.

"Лудост е изобщо да се занимавам с него" - е, любовта е сестра на лудостта. А страхът е най-големият й враг. Затова нещастни са не лудите, а страхливите.

Ако още те е страх, издухай на вятъра и втория шанс, който ти се дава. Тогава не 16, 160 години да чакаш, повече нищо няма да стане.

5.   Щом един мъж изневерява никой да не ми го хвали.Пълна лудост е да се обвързваш с такъв-не си струва да си на ранена постоянно и да си саздаваш излишни главоболия.

6.   Добре тогава, N 5, да хвалим неизневеряващите, безизразни и ограничени мъже. Да напишем ода за тях - те, които са добрички, елементарни и никога не "сАздават излишни главоболия" на жените си. Няма да набивам в главиците ви неоспоримата аксиома, че на мъжа му е генетично заложено да иска да е с повече жени.
Неизневеряващите всъщност не са по-добри, по-честни и по-любящи от нас, които изневеряваме. Те искат, но не могат, ние можем и го правим. Е, стойте си при тях. След като това е нещото, което ви прави щастливи. Бъдете с "верните" си мъже и подклаждайте вечните си заблуждения за сигурност и стабилност.

7.   Номер 5, напълно си прав/а според мен.

Номер 6, наистина ли вярваш това? За мен тия мъже, които имат нужда от бройка, са едни комплексари, които опитват да си вдигнат самочувствието. И да, сигурността, която дават верните, е прекрасна! И как пък реши, че са безизразни и ограничение? Те пак може да са били с жени, но не наведнъж... Все пак не искам, ако чакам дете, той да не се връща до посред нощите и да ми вони на чужд дамски парфюм. Такъв мъж е само за секс и то ако има елементарна сексуална култура!

Към авторката: спри да съжаляваш! Не си била слаба, а разумна! Миналото си е минало. На колкото и години да си, винаги ще се намери точен мъж, който ще съумее да те направи щастлива.

Бях с един такъв хубавец, който през няколко месеца решаваше, че иска разнообразие и нямаше смелост да ми го каже, та аз разбирах последна. Сега се радвам, че нямам нищо общо с него и съм щастлива с някого, който е безрезервно до мен няколко години.

8.   За съжаление разбирам как миналото и това "какво би било, ако беше останала с него" те измъчва. Въпросите и от моето миналото понякога ме тормозят и затова се опитвам да си припомня точните обстоятелства, поради които историята е завършила по познатия начин. Човек има склонност да забравя лошите неща и може би затова да допуска едни и същи грешки.
Виждам обаче, че ти осмисляш трезво нещата и те поздравявам затова.

9.   Да, номер 7, вярвам в това, което написах и ако имах електронен подпис, щях да се подпиша под него /шестият коментар съм/.

Изневярата НЕ Е признак на комплекси, а проявление на вродената сексуалност на съответния мъж. За себе си знам, че не мога да деля креват с една единствена жена цял живот. Но знам също, че и с хиляда да преспя, не това ще бъде нещото, което ще ми вдигне самочувствието. То идва от успехите в други аспекти на живота, а те - от интелигентността и знанията.

Сексуалният мерак е от самата природа и не мисля, че съм комплексар, задето го следвам. По-скоро комплексарите са онези, които сляпо следват установените морални норми и това ги възпира да правят което искат - т.е. да изневеряват. Такива дал господ много. И вие си мислите, че човекът е верен щото си седи в дома и няма признаци на чужд дамски парфюм. А той вече ментално е изневерил, просто защото ако можеше, би го направил и чисто физически.

Виж, може и да има верни по убеждение и по природа мъже, но те ще да са много рядко щастие.
Казах го и в друга тема- свободният дух винаги ще изневери.Твърде страстен, сексуален и свободолюбив съм, за да се въздържа да го правя. Аз следвам самия себе си, ако щете наречете ме егоист. Обаче не се крия и никога не съм се крил.

Сегашната ми приятелка знаеше за натурата ми още от първия ден. Защото й казах какъв съм и какво ще последва. Дадох й свобода и тя да прави същото, когато се почувства привлечена. Е, определихме си отнапред правилата на играта, приехме, че и на двама ни изнася и сега се радваме на пълноценен и свободен секс.

Щастлив може да бъде само свободният. Болшинството от "верните мъже" не се чувстват достатъчно свободни, но не ви го показват, защото така са научени. Обаче една-две изпуснати думички в мъжки разговор на чаша питие, един изтърван похотлив поглед, отправен към непозната минувачка - казват ми предостатъчно неща.
Иначе нека си говорят колко са верни и влюбени в гаджетата си.
Аз не мога да съм като тях. И не искам.

10.   №9, пишеш, пишеш и ...нищо не "казваш". Ако тези безпочвени философии ти помагат и те успокояват - ок, вярвай си ги, следвай си ги! Но не мисли, че всички са като теб.

Мъж 40

11.   Колега /Мъж 40/,
никъде не съм казал, че всички са като мен. Още по-малко пък мисля, че трябва да са като мен. Не философствам, за си помагам и успокоявам. нямам нужда нито от помощ, нито от успокоение, прекрасно си ми е така както съм. Това, което написах е само лично мнение. Всеки е свободен да не го споделя. Правете каквото си искате; и аз ще правя каквото си искам.
Айде със здраве:)