Моля за съвет
Здравейте!! Нуждая се от съвет, не мога да говоря на тази тема с абсолютно никой и затова искам съвет от всички Вас.. аз съм най-обикновено младо момиче студентка, имам дългогодишна връзка с едно момче, в началото като при всяка друга връзка всичко беше като по мед и масло.. не казвам, че сега нещата не са хубави, но как да кажа.... просто еднообразие... няма я тръпката, вълнението... както споменах връзката ни е дългогодишна и съответно аз познавам всички негови роднини, приятели и т. н., както и той моите.. на моменти искам да прекратя всичко, но сякаш нещо ме спира, сякаш съм в капан и не мога да си го позволя.. от известно време насам имам симпатии към друго момче, както и то към мен.... започна да ми пише много често, да ми звъни по телефона... и просто съм много объркана.... не знам какво да правя, дали да прекратя тази връзка и да започна нова или да си остана с приятеля ми.... просто съм адски объркана, моля някой в същото положение да ми даде съвет или дори да не е в това положение пак да ме посъветва.. благодаря за отделеното време....

Коментари

1.   Аз ще говоря от позицията на човек в същото положение....
Разбирам прекрасно как се чувстваш,също така разбирам и притесненията ти...
Ще ти кажа това,което си повтарям всеки ден, но така и не успях да "последвам съветите си", дано поне при теб се получи.
Първото и най-важно е,че ако държеше истински на приятеля си, никога няма да допуснеш да се появи втори човек (дори под тази безобидна форма)
Второ,също много важно, е че е ужасно да бъдеш с някой като по задължение.Щом не си щастлива с някого най-редното и нормално нещо е да го напуснеш....Накрая,повярвай ми, никой няма да ти даде медал заради това,че си жертвала себе си заради някой друг....

2.   Миличка, знам какво е. Това е нещо много неприятно и почти неизбежно за дългогодишните връзки. Имах връзка с момче, която трая 3 години. Едно, че си знаехме кътните зъби и нямаше никакви тайни, то просто и химията беше на изчерпване. Обикновено се появява някой страничен индивид, който грабва интереса в такъв момент. Та тази загуба на тръпка е признак номер едно, че връзката е започнала изчерпването си. Съветът ми е да направиш всичко възможно, за да я освежиш. Дали пътуване по нови места, запознанства с нови хора, изобщо дейности, които рядко правите с приятеля ти, или никога не сте. Ако и това не помогне, тогава значи просто сте заедно, защото сте свикнали един с друг и имате изградена обич и привързаност. Но химията и тръпката са жизненоважни. Ако се изгубят, после е почти невъзможно да се възстановят. Колкото и да е тежко, нещата трябва да приключат... Ние с моят приятел сложихме края даже твърде късно - бяхме се изчерпали от бая време преди това, просто се държахме допоследно с надежда. Нужен ти е човек, който ще бъде буквално създаден за теб, независимо от времето :)

3.   проблема е прост всеки ден правите едно и също!
Ако двама човека седят заедно постоянно и не излизат с нови хора (може и приятели)навън или където и да е те си омръзват един на друг и започват да забелязват дразнещите неща в характера си
при теб проблема вероятно е такъв опитайте да разнообразите и ако не се получи пробвай втория вариант

4.   От авторката: Не че не обичам приятеля ми, обичам го.... но просто като се замисля.. защо тогава съм допуснала трети човек да се появи.. чувствам се добре с приятеля ми, но просто всичко се случва като по сценарии, няма я някак си тръпката.... а с другия.. приятна ми е неговата компания и то много, винаги има за какво да си говорим, смеем се и т. н.... но както се казва струва ли си "да изпусна сигурното, за да гоня дивото", ако мога така да се изразя.... просто съм много объркана, нз какво да правя, дали да скъсам с него и да започна новата връзка....