Искам да му отмъстя
Искам да споделя нещо, което ме измъчва от адски много време. По принцип ми е трудно да споделям каквито и да е било мисли и чувства, но мисля, че вече нещата, които ми тежат станаха прекалено много и все някъде трябва да ги кажа-пък било то и пред непознати...
От години имам приятел, живеме заедно вече доста време. Семейството му ме обожава. Всички живеят с идеята, че аз съм последната жена в живота му, всички чакат вече даже сватба... до тук идеално.
Сега същината... Преди години разбрха, че ми изневерява. Ще спестя драматичния разказ за това как е станало, как съм се почувствала-то е ясно за всички. Като милостив човек-реших да му простя. Може би от егоизъм... не знаех как ще продължа без него, не знаех как изобщо ще му простя, но реших, че имам такава сила. Наистина мислех, че имам и до последно си вярвах. Вярвах си до момента, в който не си признах, че не съм спирала да мисля за тая случка. Не съм забравила и очевидно беше, че няма да успея.
Никой от семейството му не знаеше, аз се опитах на няколко пъти да им намекна, но само при мисълта за нещо подобно те изпадаха в паника, дори може би нямаше да ми повярват, въпреки че с годините се утвърдих като човек и характер пред тях...
От тогава минаха 3 години...
Аз съм човек с доста ниско самочувствие, въпреки че постоянно получавам мъжко внимание. Като човек съм крайно неуверена. В този контекст искам да кажа, че на няколко пъти различни мъже ми предлагаха да изоставя приятеля си, за да бъда с тях. Не просто заради секса-искаха връзка... Привързах се към някой от тях, но само толкова... в момента, в който усетих, че нещата от тяхна страна стават сериозни и прекалено се вглъбяват в мен-просто изчезвах....
Истината е, че търсех такива мъже, който да галят самочувствието ми и... нещото, което на никого не съм признавала е, че ИСКАХ ДА МУ ИЗНЕВЕРЯ!!!! Исках да го направя и той да разбере, исках да се почувства точно толкова унижен и съсипан както се почувствах аз в оня шибан момент.... Исках да усети чувството и никога да не забрави този момент... Но не успях, никога не стигнах до там и не го направих с никой....
Сега контактувам с друг мъж по интернет, историята се повтаря, той е влюбен в мен, аз също имам някакви чувства към него... И се чудя дали този път ще успея....
Знам, че глупавото отмъщение няма да ми върне това, което загубих, може би дори няма да намеря тоя покой, който си мисля че ще открия. Може би даже ще се чувствам още по-зле... Но искам да знам какво е....
Искам да му отмъстя!

Коментари

1.   „Като милостив човек-реших да му простя. Може би от егоизъм... не знаех как ще продължа без него, не знаех как изобщо ще му простя, но реших, че имам такава сила. “
Евала, че си се самоанализирала достатачно, за да разбереш, че не си с този човек от любов към него, а от егоизъм и любов към себе си и социалния си статус в семейството му и като негова приятелка (годеница).
Много е жалко такъв млад човек като Теб да живее и мисли като съпруга с 20 г. брак. И докато съпругата има какво да губи и дели - апартаментче, количка, дечица, не те разбирам, ти какво чакаш и какво общо имаш с този мъж?
И ти подобно на озлобената съпруга-рогоноска си мислиш, че като си разтвориш краката за Х бр. други мъже ще напизмиш на някого. Истината е, че точно това чакат подобни мъже, за да те изкарат лошата пред обществото. И действително ще си, защото сама ще си си избрала пътя на падналата жена.
Колко му дреме на него за теб? Изобщо не му дреме! Подобно на застаряващата съпруга и ти си една удобна мебел за мъжа си. За разлика от нея обаче ти все още можеш да го зарежеш и да продължиш напред. Чиста проба нелогично е, че се държиш като някоя 50 годишна лелка, тръгнала да изневерява на мъжа си за отмъщение.
Ха - на мъжете ви не им дреме. Те си имат женички, които си оправят с кеф и тях следят да са им верни, тях желаят сексуално и честно казано „отмъщението“ да спиш с друг някой мъж за тях е просто повод да хвърлят счупената мебел, с която са били свикнали и са държали по навик у дома.
Не, Авторке - имай малко повече уважение към себе си и не бъди толкова наивна. Дори за всяка грозна и дебела стара чанта винаги ще се намери мъж, който да иска да си топне чушката и обещава „връзки“ и глупости. Това не ти прави чест - напротив - чушката ще бъде топната и изкарана, но устата на притежателя ? ще те изкара най-долната к..ва в квартала. Ти си млада жена, имаш някакви претенции, много ми е чудно как падаш изобщо до подобно поведение, вместо да скъсаш с човека и да продължиш с живота си като една съвременна, независима млада жена.
Наивна е и представата ти, че НЕГОВОТО семейство едва ли не би заело твоята страна - за Бога, това е майката от чиято утроба се е пръкнал и бащата, от което семе е заченат - да не мислиш, че не знаят, къде и с кого ходи синчето им и ще застанат някога на страната на чуждото дете (теб). Много наивен човек си, да знаеш. Заменима си освен това - те просто искат внуци и някой да ги гледа на старини. Никога няма да се скарат със сина си заради теб, защото неговите деца ще са тези внуци, не твоите. СЪБУДИ СИ И СИ СЪБЕРИ БАГАЖЕРИТЕ, докато още можеш, защото един ден ще си ги намериш хвърлени през терасата, а в леглото и кухнята му ще се е настанила друга госпожица.

2.   Според мен много погрешно си тръгнала с тази мъст. Не заради него, а заради теб самата си. Замърсяваш се..
Вместо да теглиш май**та и да намериш нов човек, който да обичаш си тръгнала да мъстиш - това те изпива.
Осъзнай се!

3.   Аз те разбирам добре. Преди време заподозрях моя приятел, че е имал аферки. И въпреки, че не успях да го докажа на 100%, той естествено също не си призна, аз вътре в себе си бях убедена. Дори и да не се е стигнало до секс, самия факт, че ме убеждаваше, че съм жената на живота му, как умирал за мен, а в същото време на хоризонта се появиха тези съмнения страшно много ме нараниха. Аз го обичах от цялото си сърце, мислех, че и той също ми е толкова отдаден. И след това единствената ми мисъл беше просто да се почувства като мен, да изпита същото разочарование, същата болка, същите разбити илюзии. Имаше с кой да бъда, дори и само за секса... Все си уговарях срещи и после ги отменях. Но в крайна сметка нищо не направих...
Да причиняваш болка не е отмъщение, а унижение.... и то за теб самата. Помисли- семейството не знае за неговата изневяра, но за твоята ще се разбере. Защото съм сигурна, че приятелят ти няма да го приеме толкова толерантно. Всички ще са срещу теб. А мисленето на нашето общество е такова, че една изневеряваща жена е курва, но мъжа някак не си губи чак толкова репутацията. Ако знаеха за приятелят ти сигурно щяха да го обвинят, но със сигурност нямаше да се настроят така, както ще стане при една твоя изневяра.
Та ако идеята ти е да започнеш връзка с друг, така че твоя приятел да разбере и после да го зарежеш- действай. Но ако имаш намерение да запазиш връзката най-добре му прости НАИСТИНА и продължи. 3 години не са малко време, а след като не успяла да се справиш значи трябва да събереш малко повече смелост и да продължиш без него.

4.   Нисше създание си, спор няма, щом отмъщението, а не собственото ти развитие, е основна движеща сила в живота ти.
Защо някой от онези мъже не ти е пристанал? Защото в един момент са се усещали каква си. Защото са се досещали, че както пред тях си говорела за мъжа си, така и пред други би говорила за тях, че както на него си тръгнала да отмъщаваш чрез тях, така и на тях би тръгнала да отмъщаваш чрез други, независимо от причината.
Опомни се! Дай си ясна сметка какво в действителност представляваш, откъде си тръгнала и докъде смяташ да стигнеш!

Поздравявам те с един ЧАЛГА-куплет... може би най-смисления чалга-текст, който е минавал покрай ушите ми изобщо:

Не сме безгрешни, но сме истински.
Обичаме и тези, дето ни нападат,
защото имаме добри души-
души, които могат всичко да прощават.

Ти прости ли? Добра ли е душата ти?

5.   "Преди години разбрах, че и изневерява". Не, че ти е изневерил, едновкратно, намерил е сили да те погледне в очите и да те помоли за прошка, а си ти е изневерявал попринцип. Почти сигурна съм, че продължава да го прави. А ти - абе Номер 1 го е казал много добре!

6.   И още нещо - не се разделяй с него, заради друг, а заради него. Т. е. разделете се и не започвай връзка - щото ще излезе, че е заради друг. А би трябвало да го зарежеш заради него

7.   Глупости, № 4. Най-нормалното нещо, след като те е предал този, когото си обичал и на когото си вярвал, е да бъдеш бесен и да искаш да му отмъстиш. За да изпита това, което и ти си изпитал. Много зависи от начина на отмъщение обаче. Авторката, най-доброто отмъщение е да те види щастлива и сияеща от живот и енергия. И безразлична към него. За целта не е нужно да падаш до нивото му и да забиеш някого само и само да му го върнеш по същия начин. Обърни внимание на себе си, поработи върху самочувствието си, полагай грижи да си красива и излъчваща увереност жена. Повярвай ми, да те вижда щастлива въпреки това, че не сте заедно, и готова за нов живот без него, ще е достатъчно.

8.   № 7, не е така - зависи от нивото ти! Представям си какво е твоето...
И тъй като с авторката сте си лика-прилика, що не 'земете да се 'земете? :)

9.   8, за моето ниво грижа не бери. Ще те видим теб, като ти сервират от същата помийка колко ще си възвишен/а. Щото такива, дето се правят все на много всеопрощаващи, стават неузнаваеми, като се сблъскат с проблем като описания тук. И какво му има на моя тип отмъщение точно? Да бъде щастлива и да продължи напред и без него? Тя ще се освободи от желанието за отмъщение, но на него няма да му хареса. Едно, че ще се почувства уверена да живее нов живот, второ, че след като види, че и по тоя начин става, няма да седи да мисли как да падне на неговото ниво.

10.   Най глупавото отмъщение за изневярата е изневяра!
Накрая си двойно преебана. Буквално и преносно!

11.   Браво номер 10, точно така е!!!

12.   9, сервирали са ми го, сладурче... още съжаляват за което. Пък аз си свиркам - имам си и други перспективи :) Но отмъщение? Забрави! То е за помиярниците.

13.   12, сладурче... Можеш ли да различиш отмъщение и нов живот без предишния помияр в него като форма на отмъщение, както ще го възприеме той? Тук е хватката. Хем си свиркаш, дето казваш, и си следваш новите перспективи, хем не падаш на нивото на помияра да му отмъщаваш по неговия начин. Достатъчен е фактът, че трудно преглъщат обстоятелството, че нараненият от тях намира щастие и без тях.

14.   Освен, че си егоистка си и злопаметна. Според мен ти не го и обичаш вече ами само си с него щото си си втълпила това тъпо отмъщение като някаква фикс идея. Ами отмъщавай си му щом искаш ама трябва да знаеш, че може и да не получиш желания резултат. И целия квартал да минеш ако на него вече не му пука особено за теб хич и няма да те отрази.

15.   Номер 1 общо взето е покрил всичко. Авторке, съветите ги получи, сега стига чете по форуми, стига го мисли този незаслужаващ вниманието ти мъж, и започни наново с живота си. Гони го от мислите си и след няколко месеца ще се чувстваш като нова. Малко воля, ааа! Всички минават през такива неща, не бъди слабохарактерна, просто тренирай, прави нещо, измисли си допълнителни занимания да не го мислиш и успех! И още нещо- бъди спокойна, не го обичаш, егото ти е наранено, а отървеш ли се по-скоро от него, ще се почувстваш отлично ;) И после един ден това ще бъде само горчив опит, който си преживяла, от който си се поучила. Вярвай, че ще срещнеш стойностен човек, представяй си го, и то ще се случи! Докато го намериш, не е страшно да си сама, да си сам си има си своите предимства.

16.   И аз съм била като теб като бях на 25 и мъжът ми ми бе изневерил с една наша позната. Гадно но факт който не му простих лесно. После му го върнах и то с най добрите му приатели. Единият съсед а другия е негов колега. Текива рога му монтирах че после бързо му падна гарда, и сега е кротко аганце. Тека че обърни внимание на себе си и дай малко по смело. Исчукай се със някой тека че да разбере квартала. Пък после му гледай сайра и хич да не ти дреме, мъже има колкото щеш.

17.   Номер 1 много е напълно прав/а!

18.   Аз пук напук на сички помпозни съвети колко е безсмислено да се отмъщава така ще си го върна на един човек който си позволи да си играе с мен, че свят ще му се извие. Когато приключа ще опиша тук целият си план, който подготвях няколко месеца, за да имате показно как се действа наистина отмустително и то с завиден резултат.

19.   Хммм, не знам. Всеки е различен явно!!! Аз не бих си отворила краката за някой, към когото в сърцето ми няма истинска любов, само за да отмъстя на мъжа ми. За отмъщение да отдам на някой тялото си, без да го обичам и без да изгарям за него, просто ей тъй щото да отмъстя??? Ами аз не мога и не искам! Би ми било отвратително да съм някой, когото не обичам. Направо ми се повдига само при мисълта!!!
За вас не знам. Всеки си е башка луд. Разни хора, разни идеали, както се казва.

20.   Жалки и нищожни, празни и бездушни, и на всичко отгоре тъпи същества са жените с такъв тип мислене.. Колко трябва да ти е акъла да си мислиш, че ще му го върнеш като се нагъзиш на някой друг.. Не сте ли чували израза "бой и ебане се не връщат".. Ами замислете се драги "Отмъстителки" - него ли ще ебът или вас... За рогата де, к'во толкоз ще стане..? Ами ние живеем в свят, където истината е относително понятие, тоест могат да го изкарат рогоносец и без да е такъв.. Ако пък си има любовница, която го задоволява повече отколкото вие можете да му дадете - що да не си носи рогата с кеф? ! :)
Съчуствам ви, малки и нищожни душици, на път сте да се удавите в собствената си помия и по - жалкото е, че има доста жени с вашия тип "мислене"... Бъдете щастливи и успешни в отмъщенията си и по- нататък пак елате тук да обясните как точно им "отмъстихте" на лошите, неверни мъже... Ето примерно номер 16 - кво е постигнала, ми нищо особено, освен че приятелите му я одумват какъв парцал е и така....

21.   стига сте коментирали народа е казал бой и ебан не се връщат, що до че всички са изпитвали подобно нещо е за самия потърпевш, на никой не му дреме за другия, лягай с някой и си мисли че отмъщаваш, само че както някой по горе е писал, отмъщавай ама гледай да не те хванат, че не се знае, как би реагирал мъжа ти

23.   Ти от къде разбра че е изневерил? надежден ли е източника? сигурна ли си че не е искал просто да те пробва? или че някое момче не е пуснало слух за да ви раздели и да те вземе той, след като си имала контакт с други момчета които са се привързвали към теб...

24.   Напълно подкрепям и одобрявам.