Какво да правят високите момичета?
Здравейте. Реших и аз да споделя моята мъка в сайта и дано намеря отговора, който търся. Въпроса е насочен предимно към мъжката част от потребителите, но не игнорирам и жените. Аз съм умно, самоуверено момиче, на 19 години, студентка, с добър успех и по мнение на познати и приятели - много красива. Имам чувство за хумор, държа на критика и съм личност с разнообразни интереси. Дотук звучи добре, нали? Но винаги има едно НО...
Като малка често ме подиграваха за това, но с годините именно това ми помогна да придобия желязна самоувереност. И двамата ми родители са високи, съответно и аз. Ръста ми е точно 183см. Но това страшно много ми пречи във връзките, кара ме да се чувствам непълноценен човек. До сега съм имала само 1 приятел, и той не беше сериозен. Вече станах на 19, интересите ми се промениха и реших че е дошло времето да намеря моето момче. Но, уви.
Не се оплаквам от липса на мъжко внимание - има я. Проблема обаче винаги е един и същ - този когото успее да ме омае и да харесам, но той мен не, е по-нисък от мен. Същото става и с тези момчета които умират за мен, но аз или не ги харесвам или се спирам отново заради ръста.
Напоследък доста колежки ми подмятат от време на време- тиии, каквато си висока трябва си търсиш високо гадже. И аз се смея и казвам - търся го, някой висок батко. И следващото им изречение почти винаги е нещо от сорта - Абе, споко бе, нали знаеш че най-накрая сигурно ще се омъжиш за по-нисък от тебе. На което аз отговарям с усмивка, но вътрешно се чувствам много тъпо.
Знам че това с ръста е доста тъпа приумица, но искам момче, което е високо колкото мен или 1. 90. Не мисля че е много. Преди се чудех къде са високите мъже... Сега знам къде са - с ниските мадами. Знам че всяка жена иска да се чувства защитена и да "потъва" в прегръдките на мъжа до нея, но 1. 90 момче с момиче 1. 56 ми идва малко множко.
Та, ето ми го и въпроса към високите мъже- какво толкова намирате във връзката с доста по-ниска от вас дама?
Всички жени около мен масово ми повтарят, че високите колкото мен момчета харесват ниски момичета... Една приятелка ме убеждава че високите момчета ме избягват за да не си загубят самочувствието покрай мен. А аз просто искам един висок мъж да застане до мен и двамата да завземем света! (метафорично нали :D)

Коментари

101-122 от 122

114.   Хора, Аз пък мисля, че няма нищо лошо да сте високи.
Аз съм млад мъж, 197см, и искам да раста още даже :))
Но има нещо вярно приятелката ми е 157 см, не че си падам задължително по-дребни жени. Просто така се случва. Можеби високите жени са по плахи...

115.   Хора, Аз пък мисля, че няма нищо лошо да сте високи.
Аз съм млад мъж, 197см, и искам да раста още даже :))
Но има нещо вярно приятелката ми е 157 см, не че си падам задължително по-дребни жени. Просто така се случва. Можеби високите жени са по плахи... В, децките години е проблем, защото тогава буквално бях като баща на връсниците ми. ахаха :)

119.   Еми при вас е лесно нали сте мъже колкото и да сте високи това е хубаво. Ами ние високите жени какво да правим ниските не стават за нас, високите пък са с ниски момичета, какво да правим.... :(

120.   По темата искам да кажа, че българите не сме ниски аз съм 175 см и доста често над мен се извисяват най -момчета. Според мен проблема, че повечето високи момче си харесват доста по ниски момичета, защото искат да защитават жената до себе си. Високи момичета искате да знаете какво да правите просто бъдете по активни когато си харесате някое високо момче. Може би проблема е, че сте прекалено пасивни и когато някой висок ви хареса той си мисли че сте заета и няма шанс с вас. Бъдете упорити и ще намерите вашия Aполон.

121.   По темата искам да кажа, че българите не сме ниски аз съм 175 см и доста често над мен се извисяват най -момчета. Според мен проблема, че повечето високи момче си харесват доста по ниски момичета, защото искат да защитават жената до себе си. Високи момичета искате да знаете какво да правите просто бъдете по активни когато си харесате някое високо момче. Може би проблема е, че сте прекалено пасивни и когато някой висок ви хареса той си мисли че сте заета и няма шанс с вас. Бъдете упорити и ще намерите вашия Aполон.

122.   Много глупости на едно място. Познавам чудесно семейство, в което жената е с една глава над мъжа си. Тя е супер мацка, а той явно не е комплексар. Имат две прекрасни деца. Вярно, в началото роднините (нейните и неговите) бяха против, а приятелите ги гледаха странно - но след 8 години - всички вече са свикнали и не обръщат внимание, а бабите си гледат внуците и не се занимават със сплетни. Има толкова по-лоши неща от това мъжа ти да е по-нисък/жена ти да е по-висока от теб. Пгледнете другите теми - изневери, побои, предателства - ама нали като ходят заедно по улицата изглеждат добре - голяма работа. Все се чудите, какво щели да кажат другите, някой да е дошъл да ви пита, какво ще кажете вие за него - пък и да кажете нещо - дреме му.

124.   и аз имах този проблем. висока съм 175 и все попадах на по ниски мъже. но повярвй ми ръста е само в твой плюс... повечето мъже харесват високи жени пред ниски трътлести

125.   124 е напълно права - мога смело да кажа, че винаги си е радост за окото да видиш някое хубаво момиче, което е стройно, че и дори по-високо от мен, а аз никак не смятам, че съм сред най-ниските жители на страната. Така че.. Смело с високо вдигната глава... (понеже осанката е много важна) и надявам се до нови срещи с някои от вас - по-височките - особено ако сте в София през следващите месеци. :D

126.   От постването на темата са минали около две години, но и аз ще си кажа мнението.
Аз също съм висока (184см). Отнасяла съм същите подигравки в училище, от време на време срещам някой по улиците, който да ме гледа, като извънземно (обикновенно жени). Научила съм се да игнорирам такива неща и възприемам ръста си, като предимство.
Относно връзките, ръста не е най-важен. Харесвам и съм била харесвана и от високи и от ниски момчета. Най-важното нещо е да су паснете като характери.

127.   Мило момиче аз съм на 51 години, висок съм 199 см. /на 30 години бях 205см. /. Съпругата ми е 178 см. Никога не сме си задавли този въпрос и не е стоял пред нас. Намери си подходящият човек - това ще го усетиш по сърцето си и по свиването на стомаха :)Повярвай на един стар дангалак - за всеки влак си има пътници!!! Стъпвай уверено и гордо в живота и не вярвай на тези които ти се присмиват за високия ръст - те не са дорасли не само на ръст!!! Желая ти щастлив и изпълнен с любов и обич живот!!!

128.   Здравейте на всички! Аз също съм 183 и съм преживяла всичко споменато. От подигравките и заглежданията, през одумванията, прегърбването ниските обувки и т. н. Относно номер 127 (нищо лично. Всяко изречение си е точно на мястото! Човек трябва да се чувства добре със половинката си независимо ръст, тегло и т. н. Но всеки търси нещо) и всички останали, които казват че не трябва да се гледа ръста, а характера и как се чувстваш с някого... Лично аз се чувствам невероятно и уникално, когато мъжът до мен ме прегърне през кръста и да се сгуша в него... Когато видя висок мъж ми се подкосяват краката, коленете ми омекват, а ако мине близо до мен или седне на съседна маса стомаха ми се свива. Това не е просто заради някакъв комплекс, а самото усещане. Нещо напълно несъзнателно и в същото време толкова силно усещане. Да, може би всичко тръгва от комплекс, но с цялото ми уважение никак не е приятно една жена да не се чувства такава. Моите близките и познатите също ме смятат за красива все пак 183 висока-дълги крака, на 24, зелени очи, дълга коса... И аз съм била с по-ниски и по-високи мъже. Разликата е осезаема. И определено ръстът не гарантира за добър и съвестен човек, но си е друго, когато мога да сложа токчета и пак да съм по-ниски... Само високите дами можем да се разберем :) Много често и аз съм виждала невероятно високи мъже над 198-200 със жени, които са ми под рамо! (ахх как им завиждам :) )Нооо всеки със предпочитанията си. Нищо че жените и мъжете са с равни права (естествено говоря общо ) не трябва във всяко отношение нежния пол да бъде по-силен. Жената трябва да се чувства жена! Някои жени харесват слаби мъже, други мускулести, трети богати, а някои по-високи. Жалко, че още няма създадена такава група в социалните мрежи щеше да е интересно и за някои полезно. Не съм се примирила със това положение и определено ако намеря някой, който ще кара краката ми да се подкосяват не само заради това че е по-висок ще е щастие.

129.   Това, че високите момчета търсят ниски момичета не е абсолютна истина. Аз съм 195 и винаги съм харесвал високи момичета, имал съм и ниска и висока приятелка. Както момичетата обичат да потъват в прегръдките на момчето, така и момчетата обичат да потъват в нейните прегръдки. Ще си намериш висок, но при условие, че не ти е фикс идея... Когато се откажеш тогава ще дойде!

130.   Щом високите момичета не харесват ниските, то какво остава за мен(момче на 22), като съм 1. 64?

Искаше ми да съм висок, ама няма как.

131.   Баси темата. За първи път наистина виждам(от толкова много теми) мен си в нея.

Авторке преди да започна искам да кажа, че НАИСТИНА ТИ СЪЧУВСТВАМ!

Мъж съм 169. Бях 169 и когато се хванах с най голямата любов в живота ми. Тя беше 183 тогава, толкова е и сега. Тогава тя беше на 18, а аз на 21.
Т. е. от тогава- досега не сме мръднали в ръста.

Бяхме 4 години заедно. СУПЕР МНОГО се обичахме. Още я обичам още и тя ме обича. ИСТИНСКИ, без да сме отчаяно влюбени, без глезотии. Четем си мислите. Тя ми знае и малките зъби и бенките. Аз знам всяко нейно емоционално състояние, във всеки един момент. Но това което ни раздели беше ръста. В началото не ни пукаше, НАИСТИНА. Но след 4 годишна връзка хората почнаха да се месят. Майка й най вече. Мнението на майка й вземаше превес, особено след нашите кавги (а те са неиминуеми). Виждаше жената че нещата отиват към сватба, а тя нисък зет не щяла. Резултата е, че сега нито тя е омъжена, нито аз.

Аз съм вече на 35, тя е на 32. След мен (аз й бях първия)винаги е имала сериозни гаджета, но всички са били лееееко по ниски от нея. Един само беше с 3 см по висок (че и хубавец) ама се оказа алкохолик и тя го заряза. Сегашния й приятел е с 3см по нисък и са заедно от 6 години вече. Някак си личи, че и с него прави компромис.

За мен ( зас нас - мъжете) това никога не е било проблем. Обожавам дългите крака, като всеки един мъж. Обожавам високите жени. (сега като си те представям с токчетата на бала с тез 120см крака, направо ми става, няма да си крия), НО! .... НО! Проблема при това положение е винаги в жените. И с право.... Не знам, но във вашето мислене това е някакъв подсъзнателно заложен комплекс. Който е правилен обаче... защитен комплекс. А с това не бива да правиш компромис.

МОЛЯ ТЕ! Не се хващай с по нисък. Не прави компромис със себе си! Ще си изгубиш младоста, както ние си изгубихме нашата. Търси по-високо момче ВИНАГИ. Ходи си на токчета и хич да не ти пука. БЪДИ КРАСИВА, както ти си искаш. Не се притеснявай имаш мноооого време пред себе си.
Повярвай, не ти трябва да те харесват всички, трябва ти само един. Той Бог (или там кото и да е горе) си знае работата, недей да униваш.

Пускам този пост за да те предупредя. Връзката ни не се получи, а се влюбихме до живот един в друг. Ще се обичате, но няма да имате бъдеще заедно, освен ако не живеете анти-социален живот. Това беше грешка. Недей да я правиш!

М. В.

132.   какво да ти кажа душа, аз съм жена на 21 и съм 157, всичките ми приятели са били около 185 , просто забелязвам че високите мъже си харесват по- ниски жени. но има и друго, мъжете в това отношение са комплексари, те трябва да са много стабилни психически за да излизат с жена по- висока или колкото тях поне. но да знаеш че намериш ли твоето момче, със сигурност ще си с истински мъж. ами не знам, питай ги моделите какво правят като са високи?? разгледай гаджетата на известните моделки в интернет, и виж че явно има кой да ги харесва. няма за какво да се тревожиш, мъжете се тревожат по- скоро да са с теб, което е техен проблем.

133.   Здравей! Аз също съм много висока и това ми е мъката! Винаги съм искала да бъда поне малко по-ниска, но... На 13 г. съм и съм 1. 77см. Много нали? :Д Но няма какво да се прави.. Много ми е гадно, когато излизам с приятелите ми.. те са около 160-165, а имам една мн добра приятелка, която е 149 и стоим много смешно една до друга.. :ДДДД Повечето момчета са на моята височина, но има и по- ниски. Понякога ме обиждат с думи като 'жираф', 'дългуч' и самочувствието ми пада.. чувствам се гадно. Има 1, 2 момичета, които познавам и са на моя ръст.. Мечтата ми е първо плосък корем и след тожа известен модел ( но не в България).. и да им покажа как се прави.. А дано още съм малка има време :).

135.   Аз съм на 27г. 197см. Винаги съм харесвал и търсил високи жени(и още търся де :D). Поне да са над 180см. Жени по ниски от това никога не са били интерес за мене. Просто си падам по по-високите. Така че госпожице, явно не търсиш както трябва.

137.   номер 133, може момчетата да ти викат жираф, маркуч и др., но след още няколко години друга песен ще пеят

143.   Съгласна съм с 3. Аз съм на 14,висока съм 180 и нося 43/44 номер обувки

144.   Факт е ,че доста мъже се кефят на дългите крака,но кой е казал ,че дълги крака притежават само високите? :D Аз съм 1,60 и доста често,като ме видят на живо за 1 път ми казват “леле на снимки изглеждаш доста по висока ,защото имаш дълги крака”.Имам приятелка 1,66 някъде бих казала среден ръст според мен, но визуално краката й изглеждат по - къси от моите ,въпреки че съм по - ниска.Момичета,не се комплексирайте заради това.И на мен ми се ще да съм поне 1,70,хахаха,ама няма.Не са се изгубили високите мъже ,споко

145.   Стават да се брулят орехи с тях.

146.   Не си много висока! Аз съм на 16 и съм 189 и нося 45.5 номер 8бувки

101-122 от 122