Какво да правят високите момичета?
Здравейте. Реших и аз да споделя моята мъка в сайта и дано намеря отговора, който търся. Въпроса е насочен предимно към мъжката част от потребителите, но не игнорирам и жените. Аз съм умно, самоуверено момиче, на 19 години, студентка, с добър успех и по мнение на познати и приятели - много красива. Имам чувство за хумор, държа на критика и съм личност с разнообразни интереси. Дотук звучи добре, нали? Но винаги има едно НО...
Като малка често ме подиграваха за това, но с годините именно това ми помогна да придобия желязна самоувереност. И двамата ми родители са високи, съответно и аз. Ръста ми е точно 183см. Но това страшно много ми пречи във връзките, кара ме да се чувствам непълноценен човек. До сега съм имала само 1 приятел, и той не беше сериозен. Вече станах на 19, интересите ми се промениха и реших че е дошло времето да намеря моето момче. Но, уви.
Не се оплаквам от липса на мъжко внимание - има я. Проблема обаче винаги е един и същ - този когото успее да ме омае и да харесам, но той мен не, е по-нисък от мен. Същото става и с тези момчета които умират за мен, но аз или не ги харесвам или се спирам отново заради ръста.
Напоследък доста колежки ми подмятат от време на време- тиии, каквато си висока трябва си търсиш високо гадже. И аз се смея и казвам - търся го, някой висок батко. И следващото им изречение почти винаги е нещо от сорта - Абе, споко бе, нали знаеш че най-накрая сигурно ще се омъжиш за по-нисък от тебе. На което аз отговарям с усмивка, но вътрешно се чувствам много тъпо.
Знам че това с ръста е доста тъпа приумица, но искам момче, което е високо колкото мен или 1. 90. Не мисля че е много. Преди се чудех къде са високите мъже... Сега знам къде са - с ниските мадами. Знам че всяка жена иска да се чувства защитена и да "потъва" в прегръдките на мъжа до нея, но 1. 90 момче с момиче 1. 56 ми идва малко множко.
Та, ето ми го и въпроса към високите мъже- какво толкова намирате във връзката с доста по-ниска от вас дама?
Всички жени около мен масово ми повтарят, че високите колкото мен момчета харесват ниски момичета... Една приятелка ме убеждава че високите момчета ме избягват за да не си загубят самочувствието покрай мен. А аз просто искам един висок мъж да застане до мен и двамата да завземем света! (метафорично нали :D)

Коментари

51-100 от 122

53.   Симпатизирам на авторката, наистина сред бг мъжете преобладават "високите" до макс 175 см...
Макар аз да съм скромните 162, като се кача на ток 10 см. съм почти, колкото повечето мъже около мен, а харесвам мъже поне с глава по-високи от мен. Но както се майтапи един приятел - ръст 172-3 пишка 15 см и ето ти висок мъж хаха...

54.   Най-вероятно коментара ми ще се загуби и никой няма да му обърне внимание но все пак.... да ти имам проблема аз съм 175 и въпреки това нямам токчета под 15 см, та с тях ставам 1. 90 и се чувствам прекрасно... главата ми е високо вдигната а самочувствието в облаците... като видя момиче 1. 60 и ми се гади мразя ниски жени... винаги съм искала да съм по-висока.... и въпреки това съм имала само 1 приятел който е бил 193-4 повечето ми гаджета са били към 175-9 най много но никога не съм сменяла токчетата с ниски обувки и никога не ми е било проблем че съм по-висока от тях... момчето с което излизам в момента е 172... мхм по-нисък е от мен дори и на ниски обувки... не мисля че има от какво да се комплексираш.. да си виждала модел под 180... дали... истината е че всички мъже харесват високи жени... но малко имат самочувствието да излизат с такива.... целувки мила и да знаеш че ръста ти е перфертен според мен :*****

55.   Aми aз съм високa 180 и ВСИЧКИТЕ ми гaджетa сa били по-ниски от мен и то знaчително (около 168-170). Но aз и не хaресвaм високи мъже. Товa дa си вдигaш погледa постоянно трябвa дa е уморително хaхa. Не съм имaлa проблеми със токчетaтa. Слaгaм си 10-12 см. Тaкa че не се притеснявaй.

56.   Високите жени имат малки гърди, а това отблъсква....

57.   56, ей го още един научен женски изследовател, за който е съмнително дали е пипал женскки гърди, но вече знае според това колко си висока, коя чашка носиш. Малко като археолозите с динозаврите...

59.   Честно да ви кажа, лично аз, нямам претенции да съм особено висок, но винаги ми е било нещо като идея фикс да се запозная с госпожица тип "валкирия" (по-любознателните ще се сетят за какво иде реч), така че за всички момичета има подходящи мъже. Като обратното също е вярно. :)

61.   Значи в сайтовете за запознаства, като търсиш, не може да няма филтър за височина. Иначе разходи се до братска Сърбия, сърбите са мн високи хора, сред тях може да минаваш дори за ниска :))

62.   Това не трябва да те притеснява. Има и високи мъже. Например аз съм на 20 години и съм 190 см.

63.   До номер 54

Не искам да съм груба, но да говориш как ти се "гади" от ниски жени е много много грозно... Специално за ръста си човек не може да направи нищо. Разбирам да се подиграваш на някого, че ходи мърляв - ок, но твоето изказване е отвратително.

Жена съм 154см ;) И преди да си ме нападнала, че съм ниска и затова се заяждам - ами не, харесвам си ръста, но харесвам и високи жени. Има готини ниски и готини високи, всичко е индивидуално :-)

64.   Да ти имам проблема! А не е ли по-важен характера на човека от колкото дали е 1, 90 или 1, 80? Пишеш, че си на 19, ама като ти чета разсъжденията как си готова да отрежеш невероятен мъж само заради няколко см по-малко... ще ме прощаваш, ама като залагаш само на външния вид в скоро време няма да си намериш гадже, защото хората се събират защото си пасват като характери и като интереси и светоусещане, а не защото той бил висок, пък тя била руса и т. н. външни характеристики. Ама успех в търсенето и дано проумееш, че за щастлива връзка не ръстът, а характерът е важен.

65.   Нищо лично към никой. Аз съм 1. 72. Мисля нито мн висока, нито ниска. Ако трябва да избирам дали да съм 1. 60 или 1. 80, 1. 90 избирам 1. 60. Една жена 1. 60 с нормално телосложение и десет сантиметров ток изглежда милиони пъти по- добре от жена 1. 80 с обувки с токчета. Не искам да обидя никой, но аз ги оприличавам на коне. Малка, фина и секси жена е за предпочитане, поне аз така мисля.

66.   Аз съм мъж на 27 години, 185см. първата ми любов беше 153. но никога не можах да й кажа, никога, беше от 15 до 18 годишмата ми възраст:)след това 167см-любовта на живота ми допреди 4 години. Ис няколко други момичета съм имал хубави отношения-162, 170, 173, 178см:))))числа:)нямат никакво значение за мен:)нежността, финеса, доброто в душата. И момичета колкото мен, и по-високи съм виждал-красиви, нежни, привлекателни. Не бих имал проблем да ги обичам, желая и всичко нормално:)Ако и те ме харесват, разбира се:)Просто обстоятелства и взаимен интерес трябва да има-а всички знаем и сме виждали всякакви варианти във височината на партньорите в двойките около над, в целия свят. Трябва да има щастие и за двамата, а дали ще го има, това с ръста е толкова незначимо в сравнение с други фактори:)

68.   Номер 65, това дали една жена прилича на кон не зависи от ръста. Човек като си е грозен и няма финес си остава такъв.

До колкото до ръста според мен високите жени и мъже са по- привлекателни от ниските -факт. Но това е строго индивидуално. Всеки има разчини предпочитания
Ако жената е прекалено висока, за да не изглежда груба трябва да е слаба (не кльощава).

70.   От този момент знай, че някъде в София има едно 15 годишно момиче, високо 1. 82 със същия проблем като твоя :D 8ми клас съм и се чувствам меко казано ужасно.. Нормално тяло, всичко окей, НО защо по дяволите толкова високаааа :D по-лошото е, че може би ще порасна още.. но както и да е, тате винаги ми казва "чувствай се добре, че ги гледаш от високо", пък и имай предвид, че една висока, дългокрака, стройна дама е много по-добре от някоя ниска, безформена :)) Различна си от повечето и се чувствай добре, за което!! Мъжете харесват жени, но не тапишончета, а истински стройни жени :) Само на 20 си, животът е пред теб, както и бъдещия ти мъж. Без значение от ръста, НИКОГА не бъди с човек, с който не си щастлива.. никога. Ще намериш подходящия, сигурна съм и ти го пожелавам наистина (:

72.   Аз съм момиче на 14 съм и съм 181 притеснявам се от височинатаа си!! Тази година отивам в ново училище и многоо се притеснявам защото всички от моя клас ще бъдат многоо по нискии ;(

73.   Авторке, спри да се комплексираш заради разни ограничени болни мозъци! Кой казва кое е нормален ръст и кое не е? ! Била си по-висока от нормалното - това ти го казват хора, които са по-ниски от нормалното. ;)) Не слушай другите какво ти казват. Аз съм момиче на 18 и съм висока 1, 80. Не ме интересува какво си мислят за мен другите. Нося високи обувки и въобще не ми пука! Но и защо да ми пука? Това, че някои са ниски и се комплексират от високи хора и започват да завиждат, не означава, че трябва да се крия и да спра да нося високи обувки! Когато някой нисък ми каже, че съм много висока за да нося високи токчета отговарям: "Качи се на нещо и ми го кажи в очите! "

Високите хора нямат проблеми. Единствения проблем е, че ниските хора не могат да го преодолеят. ;))

74.   Колко сте заспали!
Огледайте се, аз съм покрай вас, висок строен, и ви заглеждам, заглеждайте се по добре, искам висока!

75.   1. Ръста трябва да ти е предимство, а не недостатък, така че го приеми като такъв и третирай въпроса съответно
2. Аз съм висок 193 см и винаги съм искал висока жена, но не такъв ми бил късмета
3. Любовта обаче, не зависи от ръста. Виж Том Круз, Джак Никълсън и т. н.
4. КАзваш, че си хубава, така че забрави всичко останало и нещата ще си дойдат на място
5. Ако все пак държиш на високи мъже, ходи на баскетболно и волейболни мачове! може да ти излезе късмета. Ще се учудиш колко нормално висока всъщност си!

76.   Интересно.... нз къде си студентка, но ако искаш ме намери в фб роки пешев на латиница, не искам да звуча като останалите идиоти които говорят простотии... мисълта ми е че ако си попишем извесно време може да излезем на кафе... аз съм 181 см

77.   Аз съм момиче високо 172, съответно харесвам високи момчета. Права си до голяма степен, че високите мъже много често са в компанията на ниските жени. Онзи ден ходих на една екскурзия и в автобуса имаше двойка - мъж, висок, едър, огромен, над 190, придружен от ниско, забито в земята миньонче, слабо, дребно, недорасло дори бих казала, може би около 145. Не мога да ти опиша колко смешно изглеждаше отстрани. На ръст тя беше точно до кръста му, но няма да повярвате колко влюбен изглеждаше той, не му пукаше, че е ниска, беше много мил и нежен с нея. Не знам кой кого е харесал в тяхната връзка и кой е направил компромис, ако въобще там може да се говори за такъв, но е факт - високото хубаво момче с ниско момиченце. А ние високите се чудим къде да намерим нормален на ръст за нас мъж.
Винаги съм имала подобен проблем, реално не съм чак толкова висока, просто мъжете масово са ниски. Преди няколко години се запознах с едно момче, страшно готин, умен, веселяк, грешка нямаше, чувствах се страхотно с него, нооооо беше нисък, може би 2 см под мен и то, когато съм обула възможно най-ниските си пантофки. Не можех дори и да помисля да обуя лек ток, когато излизам с него. Е, колкото и страхотен да беше, така и не успях да се почувствам нежната и жената в тази компания, дори не се стигна до целувка, само 2 срещи. Така чееее те разбирам перфектно.
Желая ти успех!

78.   77, ади да те светна що дългучът бил с миньонче:
За малката жена и Малкото е достатъчно голямо.
А големите мъжове обикновено хич не са големи....там.
И затова така се нацелват.
Избери някой да ти е по мярка, не му гледай ръста.
Колкото и да си висока, нали винаги можеш да клекнеш :)

Y D

79.   Хаха, номер 78 изказва адски оригинални предположения, защото предполагам не говори от собствен опит, освен ако не е бисексуален... Та значи за нас по-дребните жени казваш и малкият инструмент е голям. Щото ние всичко над 10 см броим за голямо :D
Ще трябва да ти разбия теорията за големия мъж-малкото инструментче... Понеже имам достатъчен опит и приятелите ми са били все над 180 см. и всеки беше средно към доста надарен в междукрачието.
А понеже въпросът е какво да правят високите момичета - ами не носете токове, освен ако не ви пука, че ще стърчите над повечето бг мъже. Ниска нация сме, какво да се прави. То и аз на 10 см ток съм висока колкото повечето бг мъже, та вие...

80.   Миньончето 79, радвам се за теб, че си намирала... подходящата големина :)
Аз също нямам оплаквания, чукам и високи, и ниски жени :)
Опитът ми се основава на оплакванията на жените с които съм бил от мъжете с които са били преди.
И имам скромен опит, изразява се едва с 3-цифрено число.
Но работя по въпроса :)

И като теб се опитвам да помогна.
Да обобщим: Високите дами, ходете на ниски токчета,
високите токчета ги ползвайте само когато вече сте си харесали някой мъж :)
А ние мъжете сме си простаци, чукаме наред, винаги има с кого да сте :) :)

Y D

81.   Няма за какво да ме поздравяваш. Не се старая да изпъквам като теб, а просто са ми смешни такива митове и легенди ;).
Тоест, опит от 1ва ръка ти липсва, а мацките са се опитвали да те ласкаят... Така и не каза ти с какъв ръст се гордееш, че пишеш в тази тема (не с каква дължина ;).

П. П. А при тоя опит, с който очевадно се гордееш, сигурно и телефонът ти има херпес, така че недей да го споделяш с мацките предварително, че никоя здравомислеща и незакъсала няма да си легне с теб :D

82.   Не, аз не чукам здравомислещи :) :)
Не се гордея с нищо, както виждаш съм самокритичен.
Клинично здрав съм, имам си и лекарка, която редовно да проверява това.
И писах по темата, а после ти отделих внимание, от което ти може би имаш нужда:)
Недей да се нервиш толкова, не те свалям :)

Y D

83.   Към 54 и 73, много комплексaрски сa ви изкaзвaниятa момичетa , зa колкото високи , толковa и " горди" от см си жени ;)
Aз лично хaресвaм високи , кaкто жени , тaкa и мъже. Конкретно зa жените , aко сa с хaрмонични телa и финa , женственa походкa сa aтрaктивни. Но вярно е също , че ( сaмо сред високите съм го зaбелязвaлa) някой си привеждaт глaвaтa и походкaтa им е кaто нa коне.

Aвторке , aко ТИ се чувствaш ок в тялото си , кaкво знaчение имa мнението нa остaнaлите? Вдигни си смело глaвaтa , сложи си и ток aко ти е гот , усмихни се и ще видиш по реaкциите нa хорaтa , колко си готинa;) Кaквото и дa ти говорят не толковa високите мъже , се комплексирaт от по- високa женa. Зaтовa с тaкъв , по- добре нa рaвнa обувкa. Предполaгaм , че високите жени си имaте своите предимствa , не знaм , aз съм от дребосъците;) -158см.
Знaм , че мъжете ни хaресвaт , ниските и високите , зaщото им предлaгaме едно от нaй- първичните чувствa - покровителство!
И се възползвaме с удоволствие , рaзбирa се. И преди дa си помислили редовното , обяснявaм- дa носят чaнтa ( преструвaме се , че тежи, не бихме се нaтовaрили повече от колкото можем) дa ни подaдaт нещо от по- високо ( със сигурност ще се опрaвим и без него) дa ни нaметнaт с яке/ сaко ( че кaквито сме мaлки , сигурно по- лесно нaстивaме;) ....ей тaкивa . Кaвaлерa си е тaкъв без знaчение от ръстa нa женaтa , просто с нaс всички сa!

85.   Говориш така сякаш височината трябва да определя в кой да се влюбиш... Гаджето ми е 1,85 а аз съм 1,62 и съм напълно сигурна, че не е е влюбил в мен заради височината...Като толкова ти е задължително да е висок отиваш на някой баскетболен турнир и си хващаш някой заради ръста му... Какви глупави критерии за влюбване...

MJ

86.   Кой каза че нямало достатъчно високи момчета? Елате в Североизточна България, и ще установите че поне половината момчета тук са над 180 см.

87.   Здравей. аз съм момче на 20 и страшно много искам да се запозная с теб. Висок съм 197 и по това което прочетох си момичето което винаги съм търсил. Как мога ти пиша на лично? :(

88.   Като чета коментарите много се радвам, че има високи мъже, които харесват високи жени. Аз също съм висока точно 1. 80 и винаги съм се притеснявала от това, но в последно време се радвам, че не съм по-ниска може би, защото съм заобиколена от високи хора. Имам хубаво тяло и много пъти се е случвало по улиците да ми подвикват какво тяло, колко си красива или каква атлетична фигура и то в повечето случаи доста по-ниски от мен мъже. Така че това е само лошо е наистина, че повечето мъже в България са ниски, ама какво да се прави. Дори и в народните песни още са възпети високите момичета.

90.   Към авторката

Здравей,
И аз да се включа за статистиката-187 см съм и харесвам високи жени. Действително доста високи мъже ходят с много по-ниски, но всеки се вижда по-различен начин. Аз съм с широки рамене и от естетическа гледна точка, пък и визуално няма да ми върви да тръгна с една глава по-ниска от мен.
Да не ти пука!
Не прави компроси със себе си!

92.   Аз също като номер 90 съм висок 187 см, но и аз си нямам приятелка... Пък съм вече на 26 години.

93.   Един истински мъж, винаги може да се качи на табуретка ;)

94.   Meчтая си за момиче като теб писанло ми е от дребни трътлести момичета дето се мислят за модели . 187 см съм и ако едно момиче не е поне 170 см не я и поглеждам . Не ги слушай тия приятелки напоследък повечето мъже са ниски ( много фитнес и щанги ) високите хора по-трудно си намираме партньор но сме забелижим ;) Късмет и споко !

95.   Това какво мислят и възприемат хора,които са достойно да не бъдат наречени с нещо повече от думата ”консуматори”,няма никакво значение.И не се притеснявай,че не си приемана от консуматорите,ами напротив,радвай се-защото те просто искат да консумират,и като виждат,че теб не могат да те изконсумират,това става! Има хора и по-високи,и по-ниски от теб,които биха те обичали и определено ги привличаш!И най-вече-те са нормални хора,с нормални чувства.Остави ги консуматорите.Живей така както искаш и просто отвори сър ето си.Твоят човек ще те намери.Аз съм така от 15 години,на 28 съм,имам 2 деца,но не съм изгубил мадежда,че ще се случи:)Макар и досега да не е ставало.

96.   Аз съм имал връзка с момиче 1.80 високо. Аз съм 1.75. Наистина се забелязваше разликата в ръста, но пък и двамата се харесвахме и никой нищо не ни е казал. Аз съм с нормално телосложение, спортувам, а тя висока стройна красавица. И кой ли ни се е смял? От момчетата някой завистливец, а от момичетата някоя незадоволена злобарка, общо взето хора, които не видят своите проблеми, а гледат в чуждите... Така че не го мисли толкова. А пък и да ти кажа повечето момчета са високи. Аз лично виждам, че спадам към ниските, като се огледам около всички заобикалящи ме на улицата, университета и т.н.

98.   Къде сте бе, високи жени...? Аз съм висок 189 см, и си нямам приятелка.

99.   хаха 98, тук сме :)

100.   И аз понякога се, чудя защо високите мъже са с толкова ниски жени? ! Например едни колеги момчето 1. 90 момичето 1. 60 и някак не си подхождат. Тя едвам го стига, за да го целуне той се прегърбва, пък и като вървят заедно е смешно. Не виждам защо високите мъже да не харесват високи жени...

102.   На по-голяма височина въздуха е по-разреден и по-студен. Кислородната недостатъчност може да е смъртоносна. Височинната болест убива около 500 човека всяка година, а от измръзване загиват около 4000 годишно. Не на последно място - шанса самолет да ти отнесе главата е 5 пъти по-голям.
Добре е високите момичета да живеят около морското равнище!
Чудя се какво да правят дебелите момичета?

103.   здравейте, видях че темата е доста стара, но все пак. Да ти кажа честно зависи от много неща. Аз лично съм 1, 70см, приятелят ми е 1, 85см.
А брат ми, който е на 15 години в момента е точно 1, 90см. не знам как се е случило. никой в рода не е толкова висок. То си е до късмет един вид. Винаги съм казвала, че когато най-малко очакваш, тогава любовта те блъска по челото. Така се случи с мен, с най-добрата ми приятелка и куп други. не го мисли много, такива неща стават от само себе си.
Късмет!
TIQ

104.   Бях писала и аз в тази тема, отдавна беше и като направя равносметка- срещнах високо момче, но нищо не се получи. Няма перфектно положение, хора. Защо е все така? Толкова ли е трудно да се намери някой да те докосне и грабне с характера си и да има няколко сантиметра над теб? Явно да : ( Късмет на всички търсещи...

105.   Авторката е. Вече съм на 21. :)
Накратко искам да отбележа, че си намерих приятел - много добро, сериозно и готино момче, с което много се обичаме и сме заедно вече 4 месеца! Явно хепи-енда най-накрая се случи и на мен :))))
Относно височината - аз съм малко по-висока от него, той е 180см, но какво пък? Почти не се забелязва. В началото ми беше малко сконфузно, но той ме приема такава каквато съм и изобщо не се притеснява от този факт. Не се интересуваме и от мнението на околните - но всъщност хората ни се радват като двойка. Така че, да, всичко е ок.
Пожелавам и на другите това, което открих аз.

106.   Ццц, момичетата се чудят как да станат по високи, от към кариера ти отваря толкова врати. Аз от малка мечтая да стана модел например... всичко е ОК... скули, талия не знам си кво... и знаеш ли какво ми казаха... ако беше 1. 80 щяхме да те вземем веднага. Не е мн гот да те дърпат 10 санта от мечтата ти.
Както и да е де. Изобщо не се притеснявай, щом си толкова висока имаш бедра-трепач. Всички момчета умират за тях. Мисли от към позитивната страна. Онея дребните 1. 50 с 20 санта токчета... за какво тяло могат да дадът (не искам да ви убидя де :Д )
Просто си избии комплексите от главата. ;) Насочи си вниманието към волейболисти и баскетболисти ;)
Имаше и една книга, не помня вече как се казваше
:Д... , , Дай Боже великолепните тела ", ти имаш това тяло, не се притеснявай :)

Йонито

107.   104 и аз като теб срещнах 2 високи момчета, но нито един от тях не е подходящ. Май височината беше единственото им предимство :(

108.   Авторке, завиждам ти малко. Аз съм висока 164 и винаги съм се заглеждала по високите жени - просто силуета е толкова по-елегантен, грациозен, всичко им стои добре, не им се налага да се катерят на високи неудобни обувки, ако не желаят - каквото и да облекат изглеждат като манекени. А аз докато си купя панталон или дънки и се чудя, къде да търча да ми ги скъсяват :( Дрехите просто се създават за да ги носят високи жени. Изобщо мисля си, че животът ви дава много повече възможности. По-скоро "приятелките" ти не са ти истински приятелки и опитват да ти вменяват комплекси и да си помпат самочувствието за твоя сметка, защото виждат, че поддаваш - недей да им обръщаш внимание, ако трябва по-добре ги смени. Ръстът ти е прекрасен и те чакат само хубави неща.

109.   Ти приклякаш, той подскача и готово ;)

110.   108, аз съм висока 172, а много ми се иска да бях 165. Височината ти е перфектна. Аз все стърча над някого, повечето мъже са по-ниски. Високи обувки въобще не мога да си позволя - много рядко. Щастливка си според мен.

111.   От 98 до 99: Е хайде де, знаеш ли от колко време те търся : )))

113.   Много ми е снешно когато момиче високо 175см се оплаква, че е високо. Аз съм висока 188, тренирам волейбол и честно казано вече не се комплексирам от ръста си, тъй като половината от моите приятелки са високи колкото мен. Честно казано по-добре да си висока, отколкото някакво миньонче, което не се забелязва.

51-100 от 122