Мъж да няма фейсбук?
Здравейте. Мъж съм на 24 години, нямам фейсбук и никога не съм имал, а в днешно време всички имат такъв и понякога се чувствам аутсайдър. Не ми е интересно и не ме влече просто, запознат съм със сайта и не искам да се регистрирам там. Много често хората ме питат да ги добавя във ФБ, а аз им отказвам и имам чувството, че някои от тях си мислят че ги лъжа нарочно.

Въпроса ми е главно към жените тук, какво бихте мислили за мъж, който няма фейсбук? Били било проблем за връзката ви?

Коментари

1.   браво. Аз също нямам, мяма и да имам такава простотия
ферху27

2.   Божеееей, докъде стигна света да се задават такива въпроси и да има такива притеснения- че някой си нямал "виртуален живот" (пресилено казано! ). Ужас! Ако някоя има проблем с това- тя не е наред.... Нали ще живеете в реалния живот, а не във виртуалния...

3.   На мен пък са ми много смешни хората във Фейсбук. До оня ден въобще са нямали интерес към компютрите, а сега нали е модерно са на първа линия. Да не ти пука и аз съм на 24 и аз нямам Фейсбук. Повечето хора там са смешници и позьори.

4.   Аз съм на 19 и нямам фейсбук също мисля че няма и да имам но това което казваш ти е вярно или си мислят че ги лъжеш или ти се смеят как така нямаш фейсбук но аз никога не съм се чувствал аутсайдер не ме интересува какво мислят другите

5.   Проблем ли? Ще имаме повече време един за друг... реално, не виртуално.
Лично мнение - нямаш нужда от фейсбук. Поне докато не си направиш;)
Темата ти искрено ме разсмя, поздрави!

6.   Ха, ха спокойно... и аз нямам фейсбук и те разбирам идеално. Естествено, че не би било проблем. ;)

7.   Аз съм мъж на 29 и също нямам и никога не съм имал Фейсбук. Изобщо не ми пука кой какво си мисли и колко агитация да се регистрирам ми вкарват моите познати. Това е най-големия клюкарник на света и хората които не искат всеки да ги обсъжда зад гърба им вече съжаляват че са си направили профил. Хич не ти и трябва.

8.   Като знам какви хора има там - моя бивша съученичка, която до преди няколко години дори нямаше телефон и никога не се е интересувала от компютри, а сега е на първа линия във Фейсбук понеже е модерно.

9.   Аз съм жена на 33 и нямам фейсбук. Мисля, че това е загуба на време... какво има там? Снимките на хората, някакви картинки, тоз писал, че е готвил днеска боб, оня писал, че се намира в Таджикистан (примерно) и ето вижте колко е забавно. Какво му е интересното? Ако искам да споделя нещо с някой - имам скайп, имам телефон, ще се срещнем, ще разкажа и снимки ще покажа, хем ще пием по кафе и лаф ще си направим. Според мен повечето от "приятелите" там са обикновено хора, които не са ти наистина приятели, а някакви познати, с които не знам дали ще се познаете, ако се видите на улицата.

Всъщност познавам много хора, които нямат фб. Все са около моята възраст. Даже мисля, че тази мода, да имаш акаунт там ще мине.

Не се чувствай като аутсайдер. Ако се чувстваш като такъв, не е в имането/ нямането на фб причината. Дай някой наистина проблем, че да го обсъдим тук. За това не мисли - живей както си искаш, стига да не е против закона и да не нараняваш някого.

10.   Номер 3 обяви половината човечество за позьори, а номер 4 и 6 сами си дадоха 5 звездички, което не ги различава с „позьорите“ във фейса, които поне чакат някой друг да натисна „харесва ми“.
За мен фейсбук е като телефонен оказател - ако нямаш трябва да знаеш, че доста хора няма да успеят да се свържат с теб. Никой иначе не те кара да киснеш и да позираш там, но то е същото като да кажеш в днешно време - ами нямам мобилен телефон.

11.   Кво ти пука аз съм на 21 и също нямам въобще тия социални сайтове за запознанства ми се струват много жалки пълен боклук са.
Reb

12.   И аз да се присъединя към grupata на нямащите. :D
Мисля, че не може да съществува истинско приятелство и любов там, затова не ми е притрябвал Фейсбук. Нито знаеш кой ти гледа снимките, нито можеш да хванеш лицемерието в крачка, абе не си е работа това... Номер 3 си го каза най точно.

13.   Номер 10, разсъждаваш хем правилно, хем ужасно глупаво. Вярно е, че можеш да намериш някой конкретен там, да поддържаш контакт с някого в чужбина, или да намериш случайно стар приятел, но това да кажеш, че е все едно без телефон е прекалено. Аз съм на 17 и също съм от "аутсайдерите", които нямат ФБ и нямам, просто защото нямам време, желание, настроение и причина да си направя. Да не започваме да говорим за манията, която се зароди напоследък по тоя сайт - познавам поне 17 души, които, независимо къде са, не излизат от сайта - дали ще седят на компютър, или от телефончетата - няма значение. Въпросът е, че наистина позьорчетата станаха прекалено много - виждала съм случаи, в които момиче се разплака, буквално защото никой не и беше харесал снимка. Същото момиче виси по цели часове във ФБ, без значение дали сме в час или в междучасие.... по-добре не полудявай, не мисля, че ще изгубиш нещо чак толкова, ако нямаш такова нещо....

15.   Номер 8 що пък мислиш, че стои там щото е модерно. Може да се каже, че и аз съм от така наречените от вас задръстенячки като твоята бивша съученичка и често съм на линия във фейсбука. Ама не защото е модерно или ме интересува кой какво прави, а защото пиша с приятни за мен хора далеч от града, в който живея.. Та може и тя така... Не виждам нищо лошо да имаш фейсбук

16.   И направо ви се чудя на тия къде пишете , че повечето у фейса били позьори и не знам си кви ... май завистта ви идва в повече . Не мога да ви разбера кво ви боли

17.   Аз, имам създадох си го точно по-причините които ти споменаваш, но много рядко влизам там, веднъж месечно за да приема предложенията за приятелство и да отговоря на някое лично съобщение. Даже се чудя какво толкова му се кефят хората.
Мъж 29

18.   Според мен файдата от Фейсбоклук е почти нулева. Може би за някои мастурбанти да си помагат в секса със снимки на познати жени.

19.   Аз не мога да разбера и за какво са разните форуми с регистрации.

20.   15, като са ти приятни хора защо не излезеш на кафе с тях?

21.   ма тва фейсбук съществува ли още?

22.   Не разбирам какво толкова е за чудене да нямаш. Аз имам, но влизам там от дъжд на вятър. Тъпо е, а на хората, на които държа, имам телефоните. Но като гледам, за повечето от жизненоважно значение е веднага кат си отворят очите, да се намъкнат във фейсбук и да осведомят аудиторията дали са станали със задника нагоре или са спали като бебета. Да не говоря, че тоя фейсбук създаде повече проблеми във връзките на хората, отколкото сайтовете за запознанства даже.

23.   Браво! Аз съм жена на 27 и също, нямам Фейсбук. И за какво ми е? Да коментирам, харесвам и т. н снимки пред чужди коли и къщи? !

24.   Всъщност зависи как човек използва фейсбук!
Не правете генерални заключения.
Например аз главно го ползвам, за да комуникирам с другите колеги студенти относно работа, в моя курс постоянно имаме групови работи и във фейсбук си създаваме групи и постоянно си обменяме информация, качваме файлове, който види някой полезен линк го поства и така. Също ползваме и Dropbox, но честно казано фейсбук е по-полезен, защото в него се влиза по-често т. е. докато си почиваш 'без да искаш' пак можеш да получиш важна информация за университета просто защото си си отворил фейсбук, докато в email може да я видиш само ако си отвориш пощата.
Също съм си харесала страници, свързани със специалността ми и оттам идва още повече информация.
Така че фейсбук може да има и много предимства! Аз съм за използването му, а това че има много хора, които губят време само там е съвсем друг въпрос.
Така че авторе, ако ти трябва си направи, ако смяташ, че само ще те разсейва и не ти е нужен, недей. Не си всъщност длъжен да даваш лична информация, можеш просто да си направиш акаунт без да качваш снимки и да го ползваш само за работа така като аз правя.

25.   Напълно подкрепям номер 24. ФБ е това каквото го направиш - за някои клюкарник, за други средство за коминикация и подържане на връзки. Аз влизим в ФБ веднъж седмично за да подържам връзка с приятели и познати. Живял съм в няколко държави и имам познати и приятели по цял свят. ФБ е идеален за подържане на връзка.

Иначе авторът е прав, че има хора които са направо пристрастени и едва ли не, се чустват непълноценни без ФБ. Между другото, ФБ се надява че ще се пристрастиш, за да събират още повече информация за теб, която после се продава.

26.   Оф и аз нямам то от кога е задължително

27.   Ако са с акъл вероятно ще си помислят, че не се занимаваш с глупости.

28.   Ей, въобще да не се излагаш! Аз се кефя на хора, които нямат фейсбук, но в никакъв случай не са пропуснали нищо важно като информация или контакти с приятели. Аз бих се заинтригувала от един такъв мъж. Иначе аз имам. Ж18

29.   ми 20 защото, за сега е невъзможно, лятото с удоволствие. Говорим за разстояние Пловдив-Бургас, колкото и да ми се иска не мога да тръгна веднага, тъй като докато стигна ще стане време да се връщам за работа:-). Фейсбук върши работа в случая. Всеки си го използва според желанията. Лично аз нито статуси, нито свои снимки публикувам, нито харесвам, коментирам, нито се интересувам, имам 20 и няколко "приятеля "там и не се натрапвам на никой. Често влизам да си драскаме с приятелката ми от детските години, която се омъжи и живее в Бургас и с един мъж, с когото се запознахме преди 5 години също от там. И така там съм не защото е модерно, а защото те са там и комуникираме често, не винаги е удобно да говориш с часове по телефона. Та така много им се дразня на такива като номер 8, които се подиграват и изстрелват глупости през устите си без да се замислят, че може би си има причина смотлите да влизаме често

30.   Би ми било все едно дали имаш фейсбук. Честно казано аз имам фейсбук и скайп и колкото и странно да звучи и двете ги ползвам рядко. Фейсбукът най-често го използвам за офлайн съобщения, а скайп само по работа или ако трябва да говоря с някого или да пращам нещо - в редки случай от скука. Като цяло смятам, че не е странно да нямаш фейсбук - въпрос на личен избор е. А и да имаш, не значи, че ще го ползваш.
Ана

31.   Аз имам фейсбук, а гаджето няма. Естествено че няма никакъв проблем за връзката ни. :) Даже според мен по-голям проблем за някои връзки е ако имаш фейсбук.

32.   Нямам и никога не съм имал.

33.   На някои работни места няма скайп и доста време фб беше единствения начин за комуникация. Говоря за времето преди "ерата" на мобилния интернет от телефона. Повечето хора са свикнали да го използват именно тогава. Днес доста фирми са блокирали достъпа до него, защото разсейва служителите.
Имам два акаунта- един за всички и един за най-близките, но това не означава автоматично, че по цял ден "вися" там. Даже наскоро бях деактивирала и двата профила, но по ред причини се наложи да ги включа.
Някой беше писал относно кафето и чатенето във ФБ. Когато работиш на смени и поемаш нощни смени в някои професии, има един момент, в който няма какво да правиш, защото реално няма работа и тогава си говориш с някой друг нощен късметлия. Втори вариант ще ходя до Ню Йорк да пия кафе, въпреки че живея в България- уви, не съм толкова богата.
Освен това е право на личен избор човек да има или да няма страница там и не виждам защо се карате, че едните били смотани, другите задръстени. Представете си какво щеше да бъде ако бяхме еднакви? С какво обаче, ще пълнят страницата е право на всеки сам да си реши.
И тук идва отговора на въпроса на питащия- жените обичат да изследват и да знаят всичко. Когато искат нечий фб, те показват, че се интересуват от него, без значение сексуално или не, те са намерили нещо интересно в него. И това, което ще намерят в профила му дефакто може да определи отношението им към него, защото там могат да видят какво харесва (някои от нас не харесват всичко на поразия), какво споделя, дори може да се натъкнат на снимка на бивша любов или настояща такава. Ето защо, когато една жена получи отговор- "нямам фейсбук", директно си казва "той не ме харесва", "той крие нещо" или даже, ако има по-сериозен интерес да реши, че си сериозно обвързан, но го криеш. Женската природа е такава, че да се съмнява и да иска да знае всичко.
Относно скайп и срещите "на кафе". За съжаление хората са станали доста недоверчиви и затворени. От една страна това е продиктувано от развитието на технологиите, от друга кризата и това, че човек не знае дали няма да попадне на следващия Ханибал. За мен е по-лесно да си дам фб и от време на време да общувам с някого там, защото когато си дадеш директно скайп или телефона на даден субект, ако той го няма, може да го стреснеш и изгониш, а така по безопасен начин може да го "опознаеш" и някой ден да си дадеш скайпа или дори да излезеш "на кафе". "Опознаеш" е в кавички, защото хората, няма значение къде, обичат да играят и да се представят в идеална светлина и докаго го опознаем трябва да изтече доста вода. Е нима можем да ги виним, че искат да не са самотни (или поне да не изглеждат такива) и да са част от нещо?

34.   Така е, жените са големи любопитки и клюкарки. Така се получава като не са яли достатъчно шамари като деца.

35.   33, ти да си чувала за телефони? Много по-хубаво е да чуваш гласа на човека, от колкото да четеш букви на екран.

36.   Facebooka е тъп. Аз имам профил, но не го ползвам. Имам двама приятеля в чужбина и само заради тях го държа. Мен даже приятелките ми го направиха иначе нямаше и аз да има.
Жена съм и ще ти кажа : Евала, НЕ си и прави. Всички там се смешни и клюкари.. не се занимавай повярвай ми.. А ако някоя жена те мисли за зле, че нямащ, то ти не се занимавай с нея.. Тъпа ще излезе :))

37.   Искам да представя на всички темата в сподели. нет, в която всички са горди с постижението си, а именно непритежаването на фейсбук акаунт. Доста елитни хора са се събрали тук и се чудят на нас, глупаците, които имаме такъв профил и го проверяваме, клюкарстваме и даваме личната си информация на капиталистическите корпорации.
Да ви кажа, факта, че влизате в сподели. нет ви прави доста по-жалки от това, че влизате във ФБ ;)

39.   за връзката не е проблем - за преди връзката е проблем - чудиш се що за човек е и дали не крие нещо

40.   Аз съм жена на 27 години и нямам фейсбук. Просто не ме интересува кой какво лайква и поства. Иначе съм активна в интернет много - просто сама си подбирам чрез google търсачката това, което ме интересува и в същото време не изпитвам нужда да споделям виртуално на какво съм попаднала из нета. Иначе и аз много обичам снимките, но като ми се гледат/качват просто "отскачам" до фото-форума :)

Категорично предпочитам общуването на живо.

Доста ми са странни, меко казано, хората, които се свалят в нета, но хайде сега ще спра до тук, че продължа ли да пиша коментарчето ми ще се превърне в темичка :)

42.   Не, хората въобще не са първа линия с технологията. Ако бяха нямаше да използват фейсбук за чат понеже има стотици сайтове и приложения, които предлагат тази опция.

Някой спомена информация - фейсбук не е интернет и въпреки че имат алгоритъм, който ти предлага интересни за вас статии той е направен, за да не напускате сайта. Иначе за всеки сектор има специални професионални уебсайтове, които предлагат 100 пъти повече информация от линковете във фейсбук. И също има приложения и сайтове за съвместна работа по проекти.

Така че който иска да си дава данните свободно на фейсбук докато те правят милиони от вас и в същото време използват психологипески трикове, за да ви задържат. Ето например аз сорях да влизам и всеки ден в продължение на 2 месеца вече ми изпращат имейл всеки божи ден със следното написано: еди кой си каза нещо видя ли го? Или еди кой си качи еди каква си снимка видя ли го? Или имате съобщение от еди кой си натисни тук за да го видите..

43.   Аз също нямам и никога не съм имал фейсбук, въпреки че работя в сферата на информационните технологии. Живота е прекрасен и пъстър, хората които срещам също. Прекалено е хубаво всичко, за да си губя времето във виртуални комуникации. Предпочитам да погледна в очите човека на среща и да се насладя на всеки момент от общуването ни.

44.   До 42, това с имейла при всички е така, не е от това, че не влизаш в фейса, можеш да спреш имейлите от фейса като ги сложиш в спам кутията, аз така съм направил и не ми звъни имейла с инфо от фейса.