Как да му докажа, че съжалявам?
Имам нужда от вашите съвети. Изживях една бурна любов. Но връзката приключи, тъй като предадох доверието на моя любим. Каквато и причина да изтъкна, не ме оправдава. Сама съм си виновна за този развой на събитията. Надявам се за един последен шанс. След около месец той има рожден ден. Мисля да го поздравя, но не искам да кажа само едно чрд, не искам и да засягам болната тема за нашите отношения. Искам пожеланието ми да издава, че ми пука за него и че го обичам. Може да е съчетано с някой мил жест. Но не мога да събера мислите си. Ако той беше момичето, можеше да пратя цветя, аз като жена бих се зарадвала на един букет. Но той е мъж и не знам на каква изненада би се зарадвал. Помогнете ми, моля.

Коментари

1.   С какво толкова си сгрешила пред него и толкова ли не може да ти прости, ако наистина има чувства към теб?

2.   Номер 1 - категорията е „любов и изневяра“ - момичето е изневерило.
Авторке, не се унижавай повече. Няма да ти прости, а почни да си гледаш живота. Ще срещнеш друг.

3.   Номер 1, не беше точно изневяра, а някакви флиртове, което пак не ме оправдава.
Номер 2, с кое се унижавам? С това, че искам да го поздравя за празника ли? Не съм ви искала мненията как може да реагира, понеже предполагам - не сте врачки. Исках съвети какво бих могла да му кажа.
авторката

4.   Направи му сексуален подарък, било то свирка и ли секс. Разбира се точно на рождения му ден. Според мен ще бъде една приятна изненада. Успех!!!

5.   Авторке, унижението се състои в това, че не стоиш зад грешките си. Явно не си подхождате, остави момчето на мира и чакай той да ти се обади, ако иска. Има си причини да не е потръгнало. Гледай напред!

6.   номер 4, доста добра идея. притеснява ме само че като не сме заедно, може да не е много удачно.
номер 5, как да стоя зад грешките си? да кажа, че съм била права ли?

7.   5, доста зряло изказване, и да, не ме изненадва следващия пост, в който авторката иска пояснение.
Авторке, човек, който е сгрешил и след това действително осъзнава грешката си, е наясно, че поема отговорност за действията си. А отговорност означава, че си поема последствията и това, което остава е да се научи от тази грешка. Тоест ако една жена е изневерила и осъзнае, че е постъпила грешно, колкото и да и е тежко, ако и е останало поне капка уважение към мъжа с когото е била, ще го остави на мира. А често хората си мислят, че съжаляват докато не им простят и после всичко пак наново.
Така че това, което ти остава е да се учиш от опита и да не правиш тези грешки за в бъдеще ако искаш да имам истински отношения с някого. Също така, не се самообвинявай толкова, приеми, че всичко е неопитността.
А относно въпроса ти - не мисля, че наистина съжаляваш и че изобщо има някакъв смисъл в продължаването на вашата връзка. Ти можеш да се промениш, но това да проработи само в нова връзка.

8.   ако не съжалявах, може би нямаше да си напрягам толкова ума да измисля някакво пожелание. ако да му честитя рождения ден, означава да не го оставя намира, значи няма да го оставя.
авторката

9.   Забрави! Крайно време е да поемеш отговорността за действията си. Той ако е искал, е щял да те потърси.
Остава ти само да се стегнеш, да продължиш напред и дано не се спънеш пак в такъв камък.

10.   ама то се вижда, кво има да търсиш човек, който нежелае АБСОЛЮТНО нищо от теб, та ти не разбираш ли, че той ако иска отдавна да ти е простил, просто ти за него си нищо разбери едно черно петно, дори и да го поздравиш за р. д. ще се унижиш до ента степен, щото пича и едно мерси няма да ти каже най много да те изгони пред хората и на всичкото отгоре и за резил ще станеш. Седи си на гъза, ще си срещнеш по натам някой и така, пича го забрави, то се е видело, че нищо няма да стане

11.   Подарък като този на 4-та е страхотен!!! И той ще се радва на това! Освен това ще прочете с теб "Кама Сутра", но трябва и ти да го желаеш! Може да погорорите на саме с него, на някое романтично място, да се раздвижите някъде сами или в тях!!! Това е отличен вариант! Той, ако те обича няма да те зареже, а секса ще закрепи връзката...

12.   Номер 11, той вече я е зарязъл, а тя трябва да го остави да си живее живота!

13.   Като е майски човек- нещо материално! Някоя хубава дреха... или вкусна вечеря на свещи! По-добре е ще бъде, ако сте в по-тесен кръг!!!