Как да се отърва от чувствата към най-добрия си приятел?
Не мога да си обясня как години наред изобщо не ме е впечатлявал с нищо, прекарвали сме по цели нощи заедно, виждала съм го не дотам облечен и т.н. - нищо! Докато всичко се случи съвсем случайно, както една вечер играехме на джаги, нещо в мен се преобърна и ми призлява да го кажа, но ми се видя адски секси. А преди изобщо не мислех така... най-лошото е, че вече всеки път, когато ме прегърне или целуне (чисто приятелски), ми става супер гадно, защото ме обземат какви ли не неприлични мисли. Всичко у него ме влудява - усмивката, ръцете му, дори и мекия му говор (от който той за толкова години в София така и не се отърва напълно!!). Просто понякога се чудя как да му кажа да не стои толкова близо до мен!! След като аз хлътнах по него, а той ме отразя на бързо, стояхме настрана един от друг месеци наред, но една вечер се срещнахме случайно на улицата и той заряза приятелите си, за да отидем на кафе и оттогава пак всичко тръгна по старому.

Аз и сега се мъча максимално да разреждам срещите с него, но всеки път, когато го видя просто не искам да си тръгвам от него. Не разбирам как може той да настоява да излизаме, да върви километри да ме изпраща до вкъщи, но стане ли дума за секс, пък било то и на пияна глава, би се обърнал към първата случайна, но не и към мен. Всички момчета, които са се държали по този начин с мен, винаги са целяли да ме свалят. Ако изобщо се намират мъже да четат подобни сайтове, моля, пишете възможно ли е чак такова перфектно приятелство? Аз сега съм принудена да се правя на безразлична, както преди слушам за любовните му похождения или терзания и давам "женски" съвети или го обиждам, че е безчувствен кретен, намерих си сериозен приятел (двамата не могат да се понасят!), но не издържам вече!!

Има ли начин да го спечеля или да продължавам да се мъча да си го избия от главата, както вече от 2 години насам! Фактът, че той не е първа хубост и си няма сериозна приятелка от близо 3 години никак не ми помага! Всеки път, когато си казвам, че държа на гаджето си или сексът между нас се получи особено хубав, решавам, че съм приключила с другия, но и при най-малкия контакт с него, ми трябват няколко дни да се опомня и да си повтарям, че нищо никога няма да се получи. Моля, споделете, ако някой е попадал в подобна ситуация, аз нямам приятелки, които да са в близки приятелски отношения с мъже, а неговите приятели са убедени, че спим заедно, но си мълчим пред тях... Уморих се да се преструвам, но и не мога да се оставя той отново да разбере, че си умирам за него. Всяка среща с него е огромно изпитание, защото съм толкова щастлива и ми иде да крещя, че го обичам. Единствено когато съм с него, се чувствам жива, но ще трябва напълно да се изолирам от него, ако ще трябва вече наистина да го изтрия от съзнанието си. Ще се радвам, ако се намери някой в моето положение или изобщо с някакви идеи по въпроса...

Коментари

1.   Не се отказвай от любовта си,само това ще ти кажа!!!

2.   Според мен няма никакъв смисъл да се мъчиш да си с него. Имала съм такъв случай и съм вийдала такива. Мъжете когато те възприемат като приятелка и нищо повече после немогат да те гледат с други очи. Както ти едно време неси гледала на него като нещо друго освен приятел, така и той продължава да гледа теб и едва ли ще иска друго. Не е невъзможно, но се случва много рядко.

3.   В същата ситуация съм, но от другата страна. аз съм М38 а тя е на 24. Това което ме спира да съм интимно с нея е че познавам повечето с които е лягала преди това и сме приятели с някои от тях. Не че е някоя курва-не ме разбирайте погрешно. Иначе много си я обичам виждаме се често и тя го иска, но... аз съм до там.

Може би ако си легна с нея и всичко ще приключи, дори и чисто приятелските взаимоотношения-поне така си мисля и аз ще бъда един от всички останали. А не искам да съм такъв.
А и неизбежно след това идва и чувството за собственост, ревност, скандали и т.н. а не искам да я загубя. Просто споделям - не знам при теб дали ще е същото. Според мен едно чисто приятелство е по-добре от една мимолетна сексуална връзка. Ти си преценяй.

4.   Благодаря на тримата души, които са ми дали съвет. Наскоро беше рождения ми ден и той ме засипа с внимание и комплименти, но дотам... Страшно се измъчих от това да е край мен, определено ще гледам да си го избия от главата.

5.   Аз бях в подобна ситуация. В началото бяхме само приятели, много близки, разбирахме се с половин дума, често се виждахме, защото моято гадже беше неговият най-добър приятел. Получи се добре познатият ни триъгълник. Той започна да ме харесва вече не само като човек, но и както момче харесва момиче. Ревнуваше ме, караше се с гаджето ми, а когато се засичахме някъде само двамата, не се отделяше от мен. Последва разговор, в който му обясних, че имам чувства към гаджето си, а към него конктретно само приятество мога да му дам. Това не промени нищо в него, но започнахме да се виждаме по-рядко. Когато след време се разделих с гаджето си, малко по малко пак започнахме да излизаме заедно ( но пак само като приятели). След месец-два аз вече можех да гледам на него, както той на мен- като момиче към момче, а не като в предишното безполово приятелство. Искахме се страшно много, но никога не се получи. Имахме си уважението към бившия ми приятел и въпреки че той вече не ни беше близък и нямаше да разбере, нищо не сме правили и предприемали. Сега пак се виждаме, стараем се пак да сме си безполовите приятели, които са си само приятели, но има такова напрежение и електричество между нас! Триъгълника вече е само с два ъгъла, които никога няма да се срещнат.

6.   повтаряй му че го обичаш, непрекъснато му признавай чувставата си. ех мечтая си за такова момиче