Отново за мъжкото мълчание
От много години сме заедно с въпросния мъж. Когато бяхме гаджета всичко беше Ок, когато работех пак вървяха нещата, но останах без работа. И нещата се промениха-имам здравословни проблеми и изобщо всичко свързано с пари когато са за мен и то за сериозни неща се отговаря с мълчание. Разбирам че е трудно, но и аз няма какво да направя в ситуацията без пари. Иначе той помага на своите роднини с пари. Преди не съм обръщала такова внимание понеже съм се справяла със собствените си разходи, но сега? Да не ме разбере някой погрешно - не става въпрос за дрехи, обувки и разни такива неща. Сигурно мълчи понеже неиска да чуя отговора - това се подразбира. Сигурно ще ми кажете ще си намериш работа - да предполагам, но има неща които не търпят отлагане.

Коментари

1.   Човекът просто не е солидарен с теб. Възможно е да мисли, че можеш да си намериш работа и по този начин да те наказва. На роднини дава, защото така е свикнал. Мене ако питаш - връщай се при твоите родители, докато си стъпиш на краката. Моя приятелка забременя от един подобен. Тя си работеше де, но имаше проблемна бременност и трябваха пари. За нея нямаше пари, но за безработните си брат и сестра имаше. Накрая момичето загуби бебето и го заряза. Много добре стана така в крайна сметка. Мисля, че в лекото и мекото всеки може, но в трудностите виждаме, на кого можем да разчитаме и на кого не. С такъв не можеш да правиш семейство, следователно нямаш бъдеще и го зарежи - това ми е съветът.

2.   Защо просто не се хванеш на работа? Никой не ти е длъжен.

4.   Да, точно в такива моменти виждаме какво е истинска любов или в твоя случай какво не е! Има и добра страна, поне сега знаеш, че нищо не е било истинско, човек, който обича е до другия и в трудните моменти.

5.   Искам да напиша нещо на номер 2. Много е прав - никой не ми е длъжен. А аз тогава длъжна ли съм да пера, готвя, чистя да се съобразявам с капризите му, вкл. и тези на родителите ми - само защото нямам работа за момента, не защото неискам да работя. Означава ли че хората които нямат работа, защото нямат 'връзки" са една категория по долу от останалите и съответно всички трябва да ги тъпчат и унижават? Явно всичко се купува и продава в този свят! Благодаря на всички и дано не ви се налага да изпадате в тази ситуация!