Как да не се влюбваме?
Искам да попитам, има ли начин да не се влюбваме?
Това ми е най-големия проблем. Много съм влюбчива и винаги след това ме боли.
Как да имам взаимоотношения с момчетата, без да ми пука и без да влагам чувства?
Вие можете ли го? И как го постигате?
Ако успеем да намерим някаква формула, бихме могли да помогнем на адски много хора.
Имам "приятел с екстри", който искам да ми остане такъв, но усещам, че отново започвам да се привързвам. Как да спра този процес? Моля ви помогнете ми, отчаяна съм вече :( Според вас има ли такова понятие "приятели с екстри" или винаги следват усложнения?

Коментари

1.   "На света има една кола Мерцедес (ако караш друга, почвай да работиш, за да си купиш такава)"

"Ако не ставаш за ПРОФЕСОР, отивай на село да ставаш овчар"

"Всеки трябва работи каквото може"

ЗДРАВЕ и УСПЕХ

2.   Привързваш се толкова много защото нямаш самочувствие! Винаги чакаш някой отстрани да ти каже колко си хубава, умна, забавна.. не можеш да си сама и защото не си завършена личност. Задай си въпроса : "какво ми липсва? " и си отговори честно. Да, няма човек, който да издържи без социални контакти, само че нека социалните ти контакти не са на толкова дълбоко ниво. Така прехвърляш щастието си в чужди ръце и оковаваш другия малко или много. Ако искаш не приемай мнението ми на 100% но поне не оставяй ума си в съшото положение - накрая направо ще се изхабиш и ще полудееш.

4.   Мога го, но това е най-отвратителното нещо на света. Просто се дистанцираш от човека. Спираш да мислиш за него, намаляваш контактите си с него, ако усетиш, че нещо ти трепва, започваш да си мислиш за времето или за политика.. но се получава, само ако имаш късмета да се усетиш много рано. Ако се влюбиш, вече е доста късно. Ако си влюбен, можеш да опиташ, но ще е безсмислено. Никой не бяга от чувствата си. Можеш да излъжеш всички около теб, но себе си- никога!

5.   И аз съм като 4, но подкрепям и мнението на номер 3. Самочувствие ти липсва. Когато някой ти каже "о колко си прекрасна" и нз си кво, ти си мислиш, че си влюбена в него, но това не е така. Просто имаш нужда от повече мъжко внимание. И един ден, когато се натисиш на такова, ще ти писне и сама ще избираш партньорите си в живота. НО ако самочувствието няма връзка с това, че си влюбчива... тогава наистина се опитай да не влагаш чувства с всеки втори мъж, който ти харесва, защото е излишно да ти казвам, че ще страдаш. Явно не си жена за един мъж.

6.   Мразя жените. Разочаровали са ме много. От 15 години не съм се занимавал с любов и не съм тичал след жени и ми е много добре. Вярно, ще си умра стар ерген, ама си струва.

7.   Няма чисто приятелство между мъж и жена (когато и двамата са хетеросексуални). Дори аз които съм на 21, няма гаранция че няма да се влюбя в някоя 50 годишна например и всички които четът този коментар ще си кажат "уаа! .. ууу какво говори тоя" ама е така, хубаво е да даваш воля на чувствата си, така когато доиде момента ще имаш и ти човек с чувства, а не само с "екстри" ако търсиш физическа връзка, излизай, преспивай с някои дори да не му знаеш името и не се привързвай, колкото повече ти е интересен даден човек, толкова повече имаш шанс да изпиташ нещо към нещо, та те съветвам да се придържаш към чувствата си и когато е нужно да ги показваш, надявам се поне малко да съм помогнал (решението си е твое). Успех!

9.   Бъдете умни

10.   Номер 2 послушай. :)

11.   Начинът е следният 1во трябва да си наясно със последиците и размириците след края на любовта който в даден момент ще настъпи.
2ро След като вече си преживяла едно поражение трябва да си направиш план как да се разминеш от следващо. Вместо да съжеляваш и да се връщаш въображаемо във спомените с даденият човек най добре излез купи си нещо ново вземи си това което винаги си изкал да притежаваш. Направи нещо полезно за себе си. Излез от филма на ромео и жулиета и влез комедийното шоу на живота което носи смях и широки усмивки по лицата.
3то И помни най простото и незаменимо правило в любовта. Както до днес си дишал без него и след него пак ще е така..