Има ли бъдеще смесен брак
Има ли бъдеще брак между мюсюлманин(религиозен) и христянка(атеистка)? Когато двамата са на различно мнение, относно вероизповеданието на бъдещото поколние, но живеят в България? И като цяло целия негативизъм събран в психиката на "различния" заради лоши спомени и заради тях да е докачлив за дребни неща на тема произход и вяра?

Коментари

1.   Не, няма бъдеще, ако не сте толерантни един към друг.

2.   Бъдещето на такъв брак възможен само с много компромиси. От смесен район съм, обикновено практиката показва, че тези смесени бракове оцеляват, в които едната страна (разбирай жената) правят много повече компромиси от другата. Компромисите се изразяват в това децата им да носят мюсюлмански имена, да се възпитават като мюсюлмани... абе въобще да се заличи българската страна. Без подобни компромиси обикновено връзките се разпадат.

Един мюсюлманин винаги ще се опитва да се наложи, брак с такъв човек ще означава една борба за запазване на идентичността, защото той винаги ще се опитва да се наложи.

3.   Има бъдеще, но пак си е според зависи до ЧОВЕКА аз съм дете на баща Арабин и майка нашенка на 22 съм. И след 20 години брак нашите се разведоха, православни християни сме с брат ми, тъй като така сме възпитани. НО е трудно миличка :)

Дано съм помогнал с нещо

Поздрави!

4.   Искам да помогна с каквото мога, затова ще ви напиша добри и лоши качества от, който може да вземете своите решения :)

Това е много сложна тема, коята напоследък става все по задавана и по трудно обяснявана, но любовта преди всичко. И да и не, може и да има бъдеще , може и да няма :)

Първото което искам да напиша и добре да си помислите е : дали наистина сте готови да тръгнете по този път пълен с рискове и трудни ситуации в който може и да сте напълно сами?

второто : Сигорни ли сте, че това е човека с когото искате да споделите своят единствен живот? Определете добри и лоши черти, които ви привличат и отблъскват в тази връзка и в определения човек.

третото : Ако, наистина вече сте решили, че искате това на 100% искам да ви кажа какво може да стане, за да го имате в предвид :)

Той може да се ожени за вас, за да получи българско гражданство, но всъщност вие нямате полза от това а само ТОЙ, а и може да има някъде някоя жена, да не сте само вие, трябва много добре да проучите всички възможности.

Ако заживеете заедно известно време, той може да поиска нещо от вас и то да бъде : Да заминете за малко в неговата държава, а това е едно нещо което може да направи толкова много проблеми за вас, че дори и не си предстравяте :(

Може да ви използва за наистина много неща, а и най - вече трябва да имате винаги едно на ум '' че вие може и да не сте единствената, която го обича и която той обича '' Това е много гадно за вас, защото арабите знаят как да получат това, което искат независимо колко време ще отнеме. Любовта е сляпа, осъзнайте се на време ако имате някакви съмнения по добре ги разнищете и помислете преди да направите каквото и да било. Вие сте българка , за тях това е една много лесна плячка, която може да стане тяхна робиня, за жалост!

Добро също е възможно да стане след като се вземете, но мисля, че в мръсното им подсъзнание не се крие един спокоен и чист живот :( В кръвта им е да лъжат, защото те самите повече, от тях са отгледани от такива семейства, а и доста са останали сами от малки... така, че не мечтаите за добро и розово облаче да падне над вас!

Искам да ви пожелая само : Вземете правилното решение, това което сърцето ви посъветва и нека то да е правилното :) Аз лично знам още много неща за тях... А-и аз лично бях с много араби от, които си взех много поуки, които обаче ми играят лоша шега, искам да кажа че веднъж почнал ли с арабин няма лесно отърване, те са като дрога :(

Loser :)

5.   Аз съм, така да се каже, плод от смесен брак. Майка ми е християнка, а баща ми мюсюлманин. Но той не е особено религиозен. В къщи празнуваме всички празници, но аз съм си християнка, ходя си на църква и спазвам християнските традиции. А когато има мюсюлмански празник поздравяваме баща ми, майка ми му приготвя нещо традиционно, според обичая за празника и така... Като цяло никой, никога не е обръщал внимание на тези неща и не са ставали повод за обсъщане. Но ако приятелят ти е религиозен и държи на традициите ще ви е трудно. Ще трябва компромиси, толерантност, уважение и много любов и от двамата....

6.   Познавах едно момиче влюбена в едно турче но я отведе в Анадола и се появи след 9 години. Неузнаваема променена много състарена изглеждаше поне на 45 год а беше на 31 год състарена само каза че е лудо едно момиче да вземе да живее със турчин. Каза страшно е за тях сме животни и геройство да вземат гяурка.. ужаси я чакат които сама по филмите сценарист със болна фантазия може напише.

7.   Християнка (атеистка)???

Ахаххахахахха. Айде са обясни, как хем си християнка, хем си атеистка!