Мъжът до мен е вече на възраст и желае да се обвържем с брак, но...
Здравейте аз съм момиче да кажем на около 20 години, а мъжът до мем е с 15 години по-голям от мен. Заедно сме от 2 години и половина и сме много привързани един към друг. Смея да твърдя, че за годините си съм преживяла много неща, повечето от които не толкова хубави, детството ми отдавна е приключило и не дискотеки и магазини са моето хоби.

Та да преминем сега на въпроса ми към вас-мъжът до мен е вече на възраст и желае да се обвържем с брак, но самата аз не се чувствам достатъчно готова за това, искам да бъда с него, желая го, обичам го и на практика ние живеем заедно от 2 години.
Кажете ми как мога да запазя връзката си с него, след като искам да продължаваме ди живеем на семейни начало.
Не че не съм сигурна в него, а по скоро в себе си, аз съм човек, който не се задоволява само с един човек, не си падам по изневерите, но много често флиртувам с мъжете, не искам секс с други мъже, защото първо съм го правила достатъчно много за няколко години, колкото сигурно повечето жени за целия си живот не са, но и втори с моя е наистина специално и хубаво. Всеки път е различно и разнообразно, просто не искам да остане разочарован от мен, това съм му го обяснявала вече хиляди пъти, но той просто иска да се оженим.
Помогнете ми със съвет. Предварително ви благодаря.

Коментари

1.   Ами щом си сигурна в него няма време за колебания.Не си малолетна и ако нямаш намерения или възможност за по-висока степен образование, нищо мисля че не би трябвало да те спре. Това че той иска брак според мен няма нищо общо с годините му.

Аз мисля че щом един мъж ти предлага да се ожените значи е преценил че ти си жената на живота му и иска теб.По отношение на взаимното съжителство лично аз не го одобрявам,ако обичаш и искаш този човек, ако той оправдава оочакванията ти за партньор какво те спира публично и официално да заявиш-ДА.

3.   Добре, след като живеете на семейни начала, какъв е проблема? Подписа ли? Това не е нужно да се прави... защо да се разписваш, за да има "сигурност"? Но ако нещата не вървят, и с подписа и без него, ще се наложи да се разделите. Не прави нищо, което не искаш, и в което не си убедена.

4.   Благодаря за съветите ви.

5.   Пробвай, достатъчно си млада да се разведеш, ако не си доволна. Моят мъж е с 15 год. по голям и отскоро ми призна, че се оженил за мен за да може да ме моделира. И наистина има такова нещо. Решавай.

6.   Hе бързаи да се обвързваш щом не си сигурна , поживей си още с този човек без брак.Не прави нещо само зашото другия го желае , ти трябва да си сигурна ,че го искаш и да го желаеш с цялата си душа.Не прави нещо само защото си притисната.Бракът е сериозно нещо.