Бившият ми ме наби
Ето, че и аз започвам да пиша, досега само четях. Както се разбира от заглавието, бившият ми вече приятел ме преби, и друг път го е правил, но вчера вече прекали та въпроса ми е къде се подава жалба да не ме доближава повече, към коя институция да се обърна. Благодаря предварително

Коментари

1.   1. Изваждаш си мед. свидетелство в съдебна медицина или при личен лекар
2. Подаваш заяление н Районно полицейско управление или прокуратура.

2.   Ама защо или просто така те наби? Да не те е хванал на калъп с друг мъж? И аз да разбера, че ми изневеряваш и развяваш личния ни живот по сайтовете и аз бих го направил.

3.   Ако не ти се занимава с жалби, може да измислим друг вариант...

4.   Отиваш в Пирогов, преглеждат те, издават ти медицинско, в Пирогов има следовател, към който да се обърнеш за съвет (намира се вляво от главния вход). В подобни случаи, подаваш жалба и държавата го съди за съответната телесна повреда. Ти не можеш да оттеглиш жалбата. Ще бъде осъден, ще полежи в затвора, ще ти плати обезщетение, може да си изкараш и ограничителна заповед.
Номер 2, що за безсмислен пост! Веднага обвиняваш нея и си въобразяваш някакви неща за жената! Побойници под път и над път- нарича се насилие и не напразно е подсъдимо! Има други начини за решаване на спорове, ако възникнат такива, не се посяга! Някои мъже пък просто избиват комплекси или собствената си безпричинна жестокост по този начин!

5.   Прокуратурата е после. Първо отиваш в районото във вашия квартал. Най-добре с предварително изведено мед. Но, сигурно може и после- следователя, ще те светне.

6.   2, и да я е хванал на калъп, да не ти убягна това, че той вече е бивш? Няма как да му изневерява, след като вече е никой в живота й. А и да беше някой все още, побоят е престъпление и съответно се наказва.
Авторката, първо за медицинско и после в полицията и прокуратурата.

7.   В срок максимум от месец от акта на насилието се пуска молба до съответния районен съд в която се описва точно как е осъществена съответната форма на домашно насилие и се подава декларация че изложеното е вярно и двата документа са в свободен текст, като в молбата се посочват и мерките на защита които искате да бъдат приложени. Идеята да си изкарате медицинско е добра ще го приложите и него към молбичката и декларацията, а ако имате и някой свидетел да заведете в съда да е видял какво е станало още по-добре. Производството е безплатно, т. е. такса при завеждане на молбата не се събира, а дори и да я отхвърлят пак не плащате такса. Прочетете си Закона за защита от домашно насилие там всичко си е описано ясно.

8.   Коментара на номер 2 не ми харесва
Виж сега ако мъжа ти е пияница да подай жалба или и ти го пребий да му дойде акъла

9.   Добре каква е причината да прави това?

10.   Защо те наби?

11.   По принцип се ходи, за медицинско и в полицията, но така или иначе има стар неписан закон " Битият-бит, ебаният-е**н! Бой и е**не не се връщат! ".

12.   изключително Ви благодаря на всички, страхотни сте мерси, че бързо ми отговорихте. Сега да уточня, какво се случва. Вече има забрана да ме доближава разделихме се окончателно-ЩЕ УМРА ЗАБОГА, МНОГО СТРАДАМ ОБИчАМ ГО, но трябва да го забравя. Благодаря Ви от сърце, и последно кажете как да го забравя, няма как да се събера отново с тоя човек, направи ме за резил пред хората хем ме бие хем ме обижда и псува постоянно, от което повярвайте по боли, сърцето ми се къса, но ще го забравя

13.   Здравей! Преживяла съм подобно нещо с бившия и аз като теб му простих 2-3 пъти, но чашата преля и го оставих. Обичах го много, но го и намразих - по-лесно може да го забравиш, ако мислиш за всичко лошо, което е направил докато сте били заедно, не само насилието, но и недостатъците, така ще осъзнаеш, че с такъв човек като него не може да създадеш семейство. Успех!